Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Baj, ha naponta csak 2* tudok...

Baj, ha naponta csak 2* tudok enni?

Figyelt kérdés

Egyszer egy szendvics zsemléből(májkrém, pulykasonka, sajt és zöldségek) vagy 2db sós pékáru(munkában).

Másodszor egy normál adag főtt étel(otthon), ekkor igyekszem sok zöldséget, fehérjét beletenni, nem pedig tésztás étel, bár megesik, hogy olyan is van.

Ha nem dolgozom, aznap pékáru/szendvics helyett natúr joghurt zabpehellyel és gyümölccsel vagy tojásrántotta zöldséggel.


jan. 13. 22:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Hát nem túl egészséges. Elvileg minél többször kell enni keveset. Nekem a napi 4 esik jól, ez már elmegy, de még ez sem sok.
jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

"Elvileg minél többször kell enni keveset"

Ha 2024-ben is a shopbuilder és a femina.hu szintjén vagy tudásban, akkor miért szólsz hozzá dietetikai kérdésekhez?

Kérdező! Hogy érted azt, hogy baj-e? Milyen szempontból? Fogyás szempontjából? Úgy nem, mert a napi/heti összkalóriabevitel számít, nem az, hogy hányszor eszel egy nap. Egészség szempontjából? Úgy sem biztos, hogy baj, hiszen ha napi két étkezéssel be tudod vinni a szükséges tápanyagokat, akkor minden rendben.

jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

Hú mekkora arcod van 2-es, gondolom te is dietetikus vagy:D

Az emésztésnek jobb a több kicsi étkezés, mint egyben feldolgozni egy böszme nagy adagot, azért ezt könnyű belátni.

jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Az emésztésnek nagyobb és kimerítőbb munkát igényel, ha a nap során nem tud "megpihenni", mert néhány óránként újabb és újabb adagokat kell feldolgoznia. Ezt mutatják a jelenlegi vizsgálatok. Ettől függetlenül egyéni preferencia, hogy valaki napi hatszor vagy napi kétszer étkezik. Senkinek nem ezen az egyetlen faktoron fog múlni az egészsége. Pont ezért értelmetlen és szakmaiatlan olyan kijelentést tenni, hogy napi kétszer enni egészségtelen. Az egészség és az egészségtelenség csak holisztikusan értelmezhető, nem egyetlen tényező függvényében.
jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Én mindig így ettem, mint te.

Nem volt rajtam felesleg, jól éreztem magam, nem éheztem. Mostanában eszem néha késő délután is picit, néha vacsira is pár falatot.

Mostanában vettem észre, h megvisel. Este nem jó a közérzetem, rosszabbul alszom és hiztam is.

Szóval lehet mondani, hogy sokszor keveset, de egyáltalán nem jó.

Egy orvos mondta nekem, hogy amúgy 12 óra éhezés kell a gyomornak, és előtte se rántott hús legyen az utolsó kaja.

jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Napi egy is jó. A napi kettő szuper. 10 éve terjedt az a tévhit, hogy napi 5x kell keveset enni, azóta szerencsére ez megdőlt :D Időszakos böjtnek nézz utána.
jan. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Dietetikus írta:

[link]


Ez pedig egy másik cikk:

[link]

jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint mindenkinek más a jó, de a napi 3 fő étkezés nem árt, ha megvan.
jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Első

Délelőtt fél 11-kor van, másik este 6-kor.

Este 6kor vacsora után már nem leszek éhes, reggel felkelek sem vagyok éhes soha, nem is bírok enni, csak jó pár óra után.

jan. 14. 08:59
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Alapvetően így is lehet tökéletesen egészségesen érkezni. Főleg ha változatos, van benne elég rost, fehérje szenhidrat zsir. Viszont ahogy elmondod ezek viszonylag kis adag kajak szoval szerintem energiaban alulmarad a szuksegletedtol. Es szerintem a minimum 0.8gr/testtomegkilogramm feherje sincs meg ha az egyik etkezes minidg szsndvics. A zabos joghurtodban meg meg kevesebb van
jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!