Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket ajánlanátok,...

Milyen ételeket ajánlanátok, ha fogyni szeretnék és egészségesen táplálkozni, de nincs időm vagy kedvem főzni, hanem mínél egyszerűbb ételeket fogyasztanék?

Figyelt kérdés
Azt például beírtam a google ba hogy szálkásító diéta, de ott inkább low carb fogások voltak. Ha én akarok több szénhidrátot enni, mint például teljes kiörlésű kenyeret, miket ajánlotok?
jan. 16. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi az hogy nincs időm meg kedvem ez csak kifogás, főleg a nincs kedvem rész, ha ennyire sem vagy motivált, hagyd a francba az egészet..
jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Másképp mit akarsz enni?

Nyers zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot, sonkát meg kenyeret ha nem főzöl?

jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Akkor marad a rendelés. Vagy időd legyen vagy pénzed. Anélkül nem megy. Különben nem lenne elhízott ember Magyarorszagon.

Ha csak ebédet rendelnél akkor a nutrifit kitchen oldalát javaslom. Ha egész napra minden étkezés akkor a sportfood a legjobb és legolcsóbb is. Fix kalóriával

jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Itt vannak jó ötletek amiket csak meg kell venni és eheted vagy max megmelegíted:

[link]


Amúgy mindenkinek.más ami gyorsan elkeszitheto. Innen valaszd ki ami neked gyors

tízórai es uzsonna 5letek : [link]


reggeli 5letek: [link]



vacsora 5letek (ezekből nagyobb mennyiséhben simán lehet reggeli): [link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__7..



Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni. Kiszamolod netes kalkulatorral a BMR odat abbol a napi kaloriazsuksegletet. A bmrnal tobbet, a kaloriaszuksegletnel kevesebbet kell enni es azzal lehet fogyni

jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a fagyasztót ajánlom. Megfőzöl hétvégén 4 dologból 3 adagot. Porciónként lefagyasztod. És amikor nem fozol akkor azt eszed. Pl bolognai szoszt lefagyasztod es ha eszed amig az kiolvad megfozod a tesztat
jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én se vagyok annyira főzőzseni. Én van, hogy nem is eszem egy hétig főtt ételt. Kalácsot eszem (tudom ez nem konkrétan az egészséges kategóriába tartozik) sajttal és sajtkrémmel meg zöldséggel pl, vagy rántottát, az talán nem számít még főtt ételnek :D Melegszendvics, sima szendvics. Zabkását is tudsz csinálni, leöntöd a zabot forró vízzel és kész is már csak ízesíteni kell :D Mondjuk ha egy héten egyszer főzöl annyi adagot, hogy 3 napig elég legyen, az talán megvalósítható. A többi napon meg szendvicsezel.
jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!