Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha leakarok fogyni és mindenna...

Ha leakarok fogyni és mindennap edzem, akkor mindegy, hogy a nap melyik időpontjában csinálom?

Figyelt kérdés

Igazából kicsit új még nekem ez a téma, soha nem csináltam ezelőtt még ilyet.

Letöltöttem több alkalmazást is, de általában este/délután körül szoktam elvégzeni a gyakorlatokat mert csak akkor van rá időm.

Illetve nap közben nem eszem semmit, reggelizni pedig nem szoktam, így suli után, 13-14:00 körül ebédelek. Ez segít bármit? Vagy csak rosszabb lesz tőle?

Igazából, ha bármi hasznos tanácsot tudtok ezzel kapcsolatban mondani, vagy valaki tapasztalt ebben, hogy mit, hogy kell, akkor nagyon hálás lennék 😅



jan. 19. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy a nap melyik részében edzel.
jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, mikor sportolsz. Amikor időt tudsz rá szakítani, és nem befolyásol semmit. Sokaknak például a lefekvés előtti órákba történő edzésmunka negatívval hatással lehet az alvásminőségre, de ha neked nincsenek ilyen problémáid, akkor nincs jelentősége.

Az pedig nyilván nem túl optimális, ha délután kettőkor eszel először. Figyés szempontjánból lehetne mindegy, mert a napi összkalóriabevitel számít, de egészség (pl. emésztész, vércukorszint, stb.) szempontjából nem mindegy. Mennyi a napi kalóriabeviteled egyébként?

jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az előző kommentemben történő félreütésekért. A billentyűzetem autocorrectje önálló életre kelt.
jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ! :)

Nem tudom mennyi a napi kalória bevitelem, őszintén szólva nem is nagyon tudom mi az, hogy kell ezt mérni stb...

Szeritem átlagosan elég sok mivel nagyon sok egészségtelen ételt viszek be a szervezetekben pl chips

jan. 19. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az legyen az első lépés, hogy megismerkedsz a kalória (kalóriaszámolás, kalóriadeficit) fogalmával. Tök jó, hogy el akarsz kezdeni mozogni, meg normálisan táplálkozni, meg életmódot váltani, de ha nem vagy tartós kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Olvasd el ezt a cikket, és mindent tudni fogsz:

[link]

jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak délután tudsz edzeni, akkor nem mindegy, hogy mikor lenne a leghatásosabb?

Nem a legoptimálisabb, hogy délután eszel először, ilyenkor szokták túlenni magukat az emberek a kiéhezettségtől, ill. romlik a délelőtti teljesítményük.

jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mikor csinálod. Amikor jólesik. Viszont pl nem fog jolesbi kozvetlen eves utan vsgy ugy ha elotte 5-6 orat nem ettel semmit. De ezt fogod lstni. Mint mozgas es mint kaloriaegeto tevekenyseg mindegy hogy mikor csinalod
jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]



Kezd ezzel. Add meg az adataidat, és kijön, hogy mennyi az alap kalóriaigényed.

Ha ez megvan, akkor vonj ki belőle 500-1000 kalóriát, attól függően, hogy sportolsz e valamit. Ha igen, akkor vonj ki 500-at, ha nem sportolsz, akkor 1000 kalóriát, mert tudniillik ugyanis, hogy aki nem sportol, és ülőmunkát végez, annak kevesebb a kalóriaigénye, és a test hozzászokik az alacsony kalóriabevitelhez. Ezért kellene sportolni is, mert akkor nem kell annyira alacsonyan tartani a bevitelt.

Na majd írj, hogy mi van

jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!