Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szoktatok csaló napot tartani?...

Szoktatok csaló napot tartani? Melyik napra esik és miből áll számotokra?

Figyelt kérdés
jan. 24. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
2024-ben el kéne felejteni ezt a fogalmat. Bármit lehet enni, csak ne lépd túl a napi/heti kalóriakeretedet. Csokival és ropival is diétázhatsz, ha nem léped túl a kalóriakeretedet, fogyni fogsz. Nyilván ha valaki csak csokit eszik ropival, az nem fog beleférni a kalóriakeretébe, plusz állandóan éhes, plusz egészségügyileg is kifingatja magát, de ha az egyén kalóriadeficitben van, akkor mindegy, mit eszik, fogyni fog.
jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

nekem nincs csalónapom mert mindent eszek amit szeretek nem zárok ki semmit az étrendből csak bele számolom a kaloriabevitelembe


olyat szoktam csinálni hogy egy héten egyszer több kaloriát eszek mint a többi napon. ha ez csalónap akkor igen

jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Én 2 hónapja számolom a kalóriákat, azóta nem volt. De egyre gyakrabban eszembe jut hogy betolnék már egy egész pizzát, amit palacsintával öblítenék le. 😁 Vagy egy jó Whooper menü citromos jegesteával... Nyamm...
jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb havonta szoktunk elmenni a férjemmel moziba, illetve születésnapi tortás napokon nem stresszelem magam. Nem engedem el az egész napot, de nem eszem a pattogatott kukorica/tortaszelet kcal értékével megegyezően kevesebb vacsorát mondjuk.

Nekem ezt jelenti a csalónap. Így szerintem 2 hetente csalok.

jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam.


De pár hetente ajánlott egy napon többet enni, hogy ne lassuljon le drasztikusan az anyagcsere. Az egész persze nagyban függ attól, hogy te mekkora deficitben vagy és mennyi kalóriád marad meg a tervezetten felül. (Kitűzés például az 1700, de neked bizonyos napokon csak 1500 fogy el, akkor nyertél 200-at.) Ha ezt csinálod 2-3 hétig akkor lesz kb szabadon felhasználható 2000-2500 kalóriád. Amivel lehet olyan napot tartani amikor ennek megfelelően a tervezetten felül mondjuk eszel plusz 1500-at, de általában nem egész napra, hanem egy étkezésre elosztva és nem lehet akkor sem korlátlanul zabálni és napi 5.000-ret enni. Így van csak értelme. Van akinél hirtelen beindul utána megint a súlyvesztés, van aki úgy tudja jól tartani magát, ha nem csinál ilyeneket. Ki kell tapasztalni, hogy nálad melyik válik be leginkább. (Erre kb 2 hónap kell.)

jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Persze!


Ha megunom a diétázást.


Csirkepöri spagettivel és tejfölös ubi salival vagy pizza.

jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Néha igen, de nem előre tervezetten, hanem spontán, ha tényleg nagyon megkívánok valamit, ami nem férne bele. Amíg az ilyen napok nincsenek túl közel egymáshoz, addig ok.
jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartok. Tapasztalat, hogy akár plusz 3-400 kcal bevitel mindig megborítja a cukorháztartásomat és nem tesz jót agyilag nekem. Eltompít, lusta és motiválatlan leszek. Lelkileg egy hintába kerülök amiből kiesek és másnap zabálok, feladom a diétát.

Sokkal egyszerűbb most, hogy szigorúan betartom a kcal keretemet, amibe néha belefér egy kis szelet csoki.

jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csalónap - miért kellene??? :D Egyél normálisan, kiegyensúlyozottan.
jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!