Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csaló nap javítása?

Csaló nap javítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerdán programom lesz és tudom hogy a megszokottnál többet fogok enni. Sült csirkemell lesz a menü sültkrumplival. Ha előző nap csinálok mondjuk egy fenék-comb edzést akkor ezzel kiegyenlíthetem és a kaja az izomépítésre fog menni?



2021. szept. 19. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nagy ügy, majd másnap folytatod az életmódváltást.


Bár ha rendesen ennél, mindent, csak mértékkel, nem kéne a "csalónap" hülyeséggel és bűntudattal szenvedned.

2021. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlen kiegyenlíteni. Nem kötelező tartani az előre meghatározott célt. Nem az a lényeg, hogy lefogyj minél gyorsabban, hanem az, higy egyáltalán lefogyj. Belefér egy-két csalónap havonta. Nem kell miatta bűntudatod legyen.
2021. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha előző nap csinálok mondjuk egy fenék-comb edzést akkor ezzel kiegyenlíthetem és a kaja az izomépítésre fog menni".

Értem, hogy azért kérdeztél, mert nem tudod, de muszáj tudnod, hogy ez hatalmas butaság. Ez nem így működik, hogy "a kaja izomépítésre megy". Nézz utána kicsit jobban, hogy mi hogy működik, alapvetően pedig nem kell semmit kompenzálni, jó étvágyat.

2021. szept. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor előző nap, és utána lévő nap kicsivel kevesebbet eszem. (Ki lehet számolni egyébként hogy mennyivel.) Nem tudom, ez mennyire számít tudományos megoldásnak, mindenesetre tudok fogyni, bűntudatom meg így nincs. Arra figyelek csak oda, hogy hetente maximum 1 csaló nap legyen.


A csaló nappal egyébként egy gond van amit itt nem írtak le, hogy ha elkezded csinálni akkor hamar elszalad veled a ló, és már minden másnap csaló nap, vagy egy csaló napon annyit eszel amennyi még 2 napra is sok, egy idő után feladod a diétát mert teljesen rendszertelenné válik.

A másik gond az nyilván egy pszichológia, hogy akkor most fogyókúrázol vagy nem? Ennek fejben kell eldölnie. Ha te ténylegesen le akarsz fogyni akkor nem fogsz csaló napokat tartani, mint ahogy egy futó se fog kavicsot tenni a cipőjébe csak hogy hátráltassa saját magát. Annak semmi értelme hogy magadat hátráltasd egy elérendő célban, abból csak csalódás lesz, meg feladás a vége. Ha valamit el akarsz érni, akkor azt akarni kell, és ilyenkor mindent eszerint csinálsz. A lemondás csak azok fejében lemondás akik nem látják maguk előtt a célt. Ha tisztán látom hogy le fogok fogyni, akkor a sült krumpli ahhoz képest egy semmi, nem is érdekel hogy nem ehetek. De ha a fogyókúra egy ilyen magamra erőltetett hülyeség amiben nem is hiszek, akkor persze, szenvedni fogok a gondolattól hogy nem ehetek sültkrumplit.

Ennek ellenére vannak a "nem szándékos csaló napok" ami nem a saját élvezetről szól, hanem egyszerűen időhiány és a munkámból fakad. Sajnos ezeknek a 100%-os elhagyása már olyan bonyolult, ami viszont szintén egy akadályként, méghozzá még nagyobb akadályként gördül a kitűzött cél elé.


Ezért fontos némi fegyelem, és rendszeresség, nekem ez a heti maximum 1 csaló nap bevált, könnyű tartani. Egy idő után át fogok térni a kéthetente egy, majd ezután a havi 1 csaló napra.

2021. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!