Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy a fogyjak le?

Hogy a fogyjak le?

Figyelt kérdés

Túl magas a testzsírom és túl kevés izom van rajtam, sokan azt mondják ugye, hogy kalóriát kell számolni, ez a leghatasosabb módja, ezt csináltam körülbelül fél évig de a vége az lett, hogy teljesen abnahagytam az étkezést és ha ételre néztem csak kalóriát láttam... Nem vagyok biztos abban, hogy ha megint elkezdtem és ismét ez a vége kitudok ebből jönni egyedül. Teljesen kezdő vagyok edzés téren, otthon szoktam csinálni 20 30 perc erősítő gyakorlatokat körülbelül egy-másfél hónapja. Nem ugralhatok és nem futhatok a térdem miatt. Mit tudnék tenni?

Kérlek csak normális, segítő kommenteket írjátok mert az, ha megkapom, hogy hat 30 perc az nagyon kevés nem segít, jelenleg ennyit bírok mivel eddig nem mozogtam.

164 cm vagyok és 58 kg

18/L



febr. 5. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ezekkel az adatokkal nincs szükséged fogyásra, izmosodni pedig a progresszív súlyzós edzéstől lehet.
febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Fogyásra tényleg nincs szükség.
febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerúen csak étkezz egészségesen és sportolj. Bringázás esetleg? Az elég térdkímélő, és nagyon jól égeti a kalóriákat. :)
febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia, a súlyod teljesen normális, nincs szükséged fogyásra.

Ha izmosodni szeretnél, szerintem jó, amit most csinálsz, 20-30 perc erősítő gyakorlat. Ennyi idő is elég ahhoz, hogy eredményeket érj el. Szóval optimális, főleg úgy, hogy előtte nem mozogtál! :)

Ne legyél ilyen szigorú magaddal szemben...

febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Én amúgy nem tudom mi alapján mondjátok ilyenkor hogy valakinek van-e szüksége fogyásra vagy nincs... Teljesen alaptalan vélemény, nem lehet megmondani. Az persze biztos, hogy nem túlsúlyos a kérdező. De mondjuk ha alig van rajta izom, akkor valószínűleg úgy néz ki mint egy puding amit éppen kiborítottak egy tányérra.

Én 165 centisen 59 kilóval voltam egy Inbody mérésen, ami azt hozta ki hogy van rajtam 6!!! kg felesleges zsír, azonban hiányzik 5 kg izom. Tehát valóban az ideális súlyom közelében voltam, csak nagyon-nagyon rossz összetételben, így rajta volt a papíromon hogy túlsúlyos!! És ez egy orvosi szűrővizsgálat része volt, nem valami kamu. Tehát a számok hiába tűntek jónak, a gyakorlatban nem volt egészséges a súlyom.

febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell számolgatni. Egyél ahlgy eddig és csinalj teljes testes erosito edzest minimum heti ketszer es minimum 45 percet
febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne úgy gondolj az ételre, hogy az kalória és rossz. Szükséged van kalóriára, de nem túl sokra és nem is túl kevésre. Szükséged van fehérjére, rostokra, zöldségre stb. Mivel a súlyod rendben van, nagyjából megfelelő mennyiséget eszel. Ha izmosodsz, akkor többet kell majd enned, ne lepődj meg.


Formálódásra leghatékonyabb az edzőtermi súlyzós edzés, de bármi használ, amit rendszeresen csinálsz hosszú távon. Az otthoni torna is, amit most csinálsz ha jól értem. Esetleg biciklizhetnél, vagy ha a térded bírja, görkorizhatsz még mellé.


Kipróbálhatod, hogy az ételeknél számolod a fehérjét - de itt nem maximum, hanem minimum van. 100 g-ot próbálj összehozni naponta. De csak, ha nem érzed veszélyesnek. Arra is figyelhetsz, hogy egyél meg napi 4-5 gyümölcsöt vagy zöldséget, lehetőleg napi 1-2-t nyersen. Ez is az egészséges étrend része és segít, hogy megfelelő mennyiséget egyél.

febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"164 cm vagyok és 58 kg"

Semmi szükséged fogyásra.

Ha egészségesebben akarsz élni, többet akarsz mozogni, az jó.

Járjál úszni, abból fél óránál többet is bírsz majd.

febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!