Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek motivációt...

Hogyan szerezzek motivációt fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok három éve nagyobb túlsúllyal küzködtem és sikeresen le is fogytam húsz kilót. Azóta kicsit elszaladt velem a ló és visszahíztam pár kilót. Igaz hogy azóta nőttem tehát annyira nem látványos de zavar. Megpróbáltam már sokszor újra fogyni de sosem ment. Hét kilót tűztem ki magamnak fogyás szempontjából de hiába próbáltam meg sosem sikerult es két hét után feladtam. Mit lehetne csinálni hogy több motivációm legyen és hosszútávon megmaradjon? Esetleg aki korombeli és hasonló problémával "küzd" nem lenne a fogyókúrás társam?

febr. 6. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Hány centi vagy és hány kiló?
febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
180 cm és 78 kiló
febr. 6. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Akkor sehonnan ne szerezz motivációt a fogyáshoz. Inkább a sporthoz és a mozgáshoz szerezz motivációt.
febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor nekifutottál, miért hagytad abba? Lehet, hogy túl drasztikus volt a diéta vagy az edzés, vagy túl gyorsan akartál eredményt.


Ha 7 kilót akarsz lefogyni, akkor 53 900 kalóriát kell “ledolgoznod”,ha napi 500 kalóriányi deficitben vagy (pl. 2000 kalóriát használsz el, de csak 1500 kaloriányi ételt viszel be), akkor 107 nap alatt adsz le 7 kilót.


Szóval ne várj gyors eredményeket, hanem alakíts ki olyan étrendet és rendszeres mozgást, amit tudsz tartani.


Ismerkedj meg a kalóriaszámlálás alapjaival, és a makrotápanyagok fogalmával. Nézegesd az ételek címkéit, ott mindig van tájékoztató erről. Sok étterem elérhetővé teszi az ételekről ezeket az adatokat. Így össze tudsz magadnak állítani olyan étrendet némi gyakorlással, hogy nem kell (nagyon) szenvedni.


Mozgás: én jó szívvel ajánlom nőként a súlyzós edzést, szépen formál és nagyon sok egyéb pozitív hatása van. De egyébként mozogj olyat, amit szeretsz, és annyit, amennyit tudsz rendszeresen csinálni.


Az a te döntésed, hogy milyen arányban származik a kalóriadeficited mozgásból illetve diétából, ami fontos, hogy a kívánt fogyás elérése után is tudd tartani ezt az életstílust.

febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Ha 18 éves akkor ez az érettségi időszak. Gondolj a sok fényképre. Meg hogy vékonyabban könnyebb pasit fogni.

Mindent megadnék ha 18 evesen kezdtemvolna fogyni a 21 helyett. Sokkal szebb vegzos es egyetemi evem lett volna

febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!