Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két napja nem eszem semmit,...

Két napja nem eszem semmit, csak 2 pohár gyümölcslét ittam. Ettől lehet valami bajom hosszú távon?

Figyelt kérdés
Már egy ideje diétázom és napi 1000 kalória alatt szoktam tartani a napi keretet. Sajnos elutaztam és 2 napig bűnöztem, többet ettem. Most a bűntudat miatt nem tudok enni. Egyébként hatásos, mert laposabb lett a hasam. Ti mit csináltok csalónap után? Meddig koplaljak, hogy minden ugyanúgy mehessen tovább, mint a csalóétkezések előtt? Azt akarom, hogy ne stagnáljak, hanem fogyjak tovább, mintha mi sem történt volna. Kinek hogy változik a fogyókúra dinamikája csalónap/több csalónap után? Lelassul/felgyorsul?Mikor kezdesz újra fogyni?

febr. 13. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

"Ettől lehet valami bajom hosszú távon?"

Szerinted? Hány éves vagy? Fordulj pszichiáterhez!

febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmi bajod nem lesz attól, ha 1-1 nap többet eszel, ellenben a koplalástól igen. Ha mindenképp szigorú diétát akarsz, 1500 kalóriát azért egyél, ennyitől is fogysz, ha mozogsz is mellé de ebbe talán már belefér minden fontosabb tápanyag. De nem attól fogsz visszahízni, ha NÉHA megeszel mittomén akár 3000 kalóriát is egy nap, mert van valami alkalom, ilyenkor nem kell másnap koplalni, nem így működik. A gyomrodat cseszed csak szét, ha nem eszel normálisan. Meg úgy az egész szervezetedet, vitaminhiány, stb.
febr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Mennyire hosszú távon?!


Én hosszú évek óta rendszeresen szoktam böjtölni, amikor úgy érzem, hogy a szervezetemnek szüksége van pihenésre és legutóbb is 2 napig csak vizet ittam.


Néha jót tesz!


De ha nincs rajtad nagy súlyfelesleg, akkor viszont nem kellene koplalnod, mert a szervezetnek azért valamiből fent kell tartania az alap működését...

febr. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Melyik diéta tanácsolta, hogy 1000 kcal alatt kell enni, és ezt kell csinálni, amit most te? Hol olvastad ezt?

Te se az eszedről vagy híres, az már biztos.


Én az ilyeneket nem tudom sajnálni, mint te. Elég lett volna csak ide feljönni, és olvasgatni a kérdéseket, máris okosabb lennél.


Tessék, néhány kulcsszó: kalóriadeficit, 1500 kcal, mozgás, egészséges táplálkozás.


Hosszú távon milyen következményei lesznek, amit most csinálsz?

Hajhullás, menstruáció kimaradás, körömtöredezés, összeesés, kórház, keringés összeomlása...stb..

febr. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem csináld tovább , a szervezet majd utat mutat kimutatja a gazda sanyargató életvitelére a választ .
febr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nme diéta hanem koplalás az meg nem egészséges

Egyél, lehet ott enni nyugodtan ami diétás

febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az étkezésre "bűnözésként" gondosz, SOHA nem lesz tartósan egészséges testsúlyod és lelkivilágod.

A "bűnözés" az a lopás meg a gyilkosság, nem az, ha megeszel egy süteményt.

Ezt tényleg helyre kell tenned magadban, ha egyedül nem megy, akkor akár pszichológusi segítséggel, mert ennek így nem lesz jó vége.

Kérdésedre: semmi bajod nem lesz attól, ha 2 napig többet ettél. Egyél normálisan, változatosan, ne menj 1200, de inkább 1400 kalória alá, és végezz valami testmozgást, amit szívesen, tartósan tudsz csinálni.

Élvezd az életet, a jó dolgokat, amibe az étel is beletartozik, ne kattogj olyan dolgokon, amin úgysem tudsz változtatni (pl. mit ettél tegnap...). Ennyi.

febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Az 1000 is iszonyat kevés. A csak gyumolcsle pedig károsabb mintha ennél egy szendvicset. Kimarja a gyomrodat a sav ha nincs benne más.


A BMr kalóriát mindenképp meg kell enni mindig. Akkor is ha fogyni akarsz. Annál kevesebbet soha.

Itt tudod kiszámolni

[link]



(Egyszer 3 hónapig 1200 kaloriát ettem. Már az is annyira kevés volt hogy minden bajom lett. Most, 3 évvel később is van hogy elájulok a nap közepén es ez mind annak a mellékhatása. Ezt nem akarhatod magadnak. Nem ér ennyit egy deka leadása se. Konkrétan nem sportolhatok felügyelet nélkül mert bármikor összeeshetek).


Most egy teljes hónapig kezdj el legalább annyit enni mimt a BMRod és ne állj mérlegre mert öszsevissza ingadozni fog a súlyod. Az anyagcseréd valószínűleg korosan lecsökkent és ezt vissza kell állítani. Egy hónap minimum fog kelleni.



Szóval igen: lehet bajod, nem is kicsi. Mind az 1000 kaloriatol mind a csak gyumolcsleves koplalástól. A legkisebb bajt minden kozul amit csibaltal a tuleves okozta.


Erossn javaslok egy pszichátert gagy minimum az iskolapszochologzst ha még iskolába jársz

febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem, mert sokkal előbb lesz zabálási rohamod, és eszed tele magad, minthogy bajod legyen ettől az agymenéstől.
febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Fú, egyél egy jó nagyot, most azonnal! Ez nem normális. A Napi 1000 Kcal is már koplalás, ez meg aztán pláne. Nem szabad koplalni, nem célravezető és egészségtelen. Bár nem tudjuk az adataidat, de a napi 1000 kcal akkor is kevés lenne ham mondjuk csak 120 centis vagy.

Amúgy engem vissza szoktak vetni a csalónapok, nem tesznek jót, utána napokig puffad a hasam, többet mutat a mérleg, ami annak ellenére hogy tudom hogy nem hízás, demotiváló. Szóval én nem is szoktam csalónapot tartani, csak ha nagyon muszáj. Pl nemrég volt a szülinapom, reggelire nutellás palacsinta, majd torta, iszogatás... A hétvégén pedig egy esküvőn voltunk, hát gondolhatod. :D Tényleg úgy érzem nincsenek jó hatással rám az ilyen napok, ugyanakkor tudom hogy semmi baj nem lesz 1-1 ilyen alkalomból, ugyan úgy kell folytatni az életet a következő napon mint ahogy addig csináltad és ennyni. Na persze nem 1000 Kcla-al... Nem kell koplalni, csak magaddal szúrsz ki.

febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!