Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz szükséges a kardió...

Fogyáshoz szükséges a kardió vagy sem?

Figyelt kérdés

1 éve elhatároztam, hogy lefogyok. Életmódot is váltottam ennek érdekében. Egy éve 110kg voltam. Teljesen elhagytam a cukrot (nem fogyasztok energia italokat, cukros üdítőket, stb...), az étkezésre is odafigyelek. Heti 1x csinálok egy olyan napot, amikor csak nyers gyümölcsöt és zöldséget eszem. A napi étkezés adagomat is lejjebb vittem és próbálok csak minőségi, egészséges ételeket enni. Elkezdtem kondi terembe is járni (heti 4-5x).


Egy év alatt sikerült lefogynom 88kg-ra és ezt a súlyt tartani is tudom.

A hasamon még mindig ott van egy nagy adag zsír. Nyilván sokkal kevesebb, de szeretnék teljesen megszabadulni tőle.


Konditeremben heti 4x kardiózom súlyzós edzés után (20 perc lépcsőgépen).


Sokan azt mondják, hogy a fogyáshoz elengedhetetlen a kardiós edzés, viszont sokan azt mondják, hogy nem kell, tök fölösleges és csak a kajára kell odafigyelnem és a zsír magától el fog tűnni.

Most akkor mi az igazság?

Hogy tudnék megszabadulni a hasi zsírtól?


Ez az utolsó pár kg nagyon nehezen akar lemenni.

Nektek mi vált be?



febr. 15. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Fogyáshoz a kalóriadeficit kell, amiről a leírásodban egy szó sem esik, pedig pont az a lényeg. Tök jó, hogy életmódot váltottál, és nem iszol energiaitalt, meg hogy sok zöldséget/gyümölcsöt, meg hogy sportolsz, de ha a számok szintjén nem vagy kalóriadeficitben, akkor nincs fogyás.
febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedhetetlen a kardió, de sokat segít, mert segít tartani a kalóriadeficitet.
febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ami szükséges az a kaloria deficit


a kardio nem szükséges de segíti a kaloria deficitet úgyhogy jó dolog. meg hát sportolni amúgy is jó dolog

febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
A sport nem is emiatt kell. De ha fogyni akarsz akkor kalória deficit kell.
febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Az egy év/20+ kg-ból és heti 4 sportból úgy tűnik, jó úton vagy, vélhetően a kalóriadeficit se ismeretlen. A kardio a fogyáshoz nem kell, az életminőséghez viszont igen, szóval jót tesz, csináld, én arányában sok időt nem szánnék rá, kivéve ha kimegyek kirándulni, kosarazni, stb, de ezeket szórakozásból csinálom, nem is rendszeresen.

Böjtelmélettel tele van a padlás, én csak simán túltelítődök időnként és akkor nem eszem egy nap (tehát 36+ óra csak víz, üres tea). Nyilván csökken tőle az össz bevitt kalória, de az utolsó évtizedben elég sok orvosi irodalma van, hogy az autofágia is beindul a szervezetben, ami segít a kiöregedett, bénácska sejtek kiszanálásában. Ez feszességben, hasi zsírban, bőrminőségben is látszhat, a zsír és kiemelten hasi zsír csökkenésétvel nálam sokkal okosabb kutatóorvosok (nem britek :)) bizonyítottan összekötötték. Nem akkora truváj kipróbálni, pihenős napon érdemes, mert nagy izmokat nem célszerű intenzíven mozgatni 0 kalóriával. Amúgy maga a sport önmagában is serkenti az autofágiát, amúgy is összetett folyamat, szóval ne gondold, hogy az éhezés az egyetlen út a sejtselejtező rally-hoz és ezen múlna minden. Próbáld ki egy-egy napra, ha nem érzed magad jól, nem érzed magad jobban tőle, nem kell erőltetni. Ja, és a több nem jobb!


Kuka az ötlet, ha étkezési zavarod van, ha diabéteszed van, ha épp beteg vagy. Ha lány vagy (?), nem jó ciklus végén csinálni, kb 20. naptól kuka, aránytalanul szar közérzetet okoz mindjártelájulok érzéssel - viszont ez meg zöldség-gyümölcs napra nem rossz, kell a plusz szénhidrát, kulturált formában.


Amúgy megállt egyáltalán a fogyás, nem csak az van, hogy a többi már tetszik neked, és most arányaiban jobban zavar a has?

febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Felesleges a kardió. Pont ugyanannyira jó mind egy erősítő edzés. Na jó, rosszabb mert az erősítővel izmot is tudsz felszedni, a kardióval nem.

39 kilót adtam le és összesen a 3 év alatt max 10szer kardióztam, azt is abtársaság miatt. Amúgy súlyzós edzés és a kaja.


Igen, az utolsó pár kiló makacs, de a maradék hasat is pont ugyanúgy lehet leadni mint eddig minden mást- csak lassabban

febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Felesleges a kardió"

Értem, hogy miért mondod, bizonyos értelemben igazad is van, de az állóképesség fejlesztése és az érrendszer karbantartása ugyanolyan fontos (talán fontosabb is), mint az izomépítés. Különösen egyébként súlyzós edzést végző egyéneknél fontos, hogy kardió mozgásformát is tartalmazzon a hetük. Plusz a kardió tényleg segít a kalóriaégetésben is.

febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

A kardió és bármilyen mozgásforma csak egy ESZKÖZ, hogy elérd a kalóriadeficitet.


Azonban jó lenne, ha megismerkednél a kalóriaszámlálással és akkor nem kellene mellőzni a cukrot és semmit sem illetve nem kellene 1 napot csak gyümölcsöket enned. (Ami egyébként hozzáteszem, hogy önmagában nem egy rossz dolog. A gyümölcsfogyasztás nagyon jó, de túlzásnak tartom, hogy 1 teljes nap csak gyümölcsökön élj)

febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

A kalóriadeficit nélküli fogyás nyilván nem létezik, de szegény kérdezőt rossz fejség ráadásul tényszerűen butaság letorkollni, amiért életmódot váltott. Semmi baj nincs vele, hogy egészségesen mozog, hogy nem iszik cukros üdítőt, esetleg egyáltalán nem eszik finomított cukrot (eskü, semmi baja nem lesz tőle!) és nem a világ vége a zöldség ÉS gyümölcs nap sem, vélhetően nem 1 salátalevél és 40 túlérett mangó az aznapi étrendje.


Ez a kanapédeficites trollkodás pont arról próbálja lebeszélni, amitől lesznek izmai, állóképessége, minimális kardiovaszkuláris egészsége, magasabb energiaszintje és erre való igénye... Érdemes átszámolni, hogy nem sok-e a csökkent súllyal a jelenlegi kalória, de nem normális lehülyézni valakit, aki egy jelentős súlyfeleslegből 25 kg-t fogyott és aktív életmódra váltott egy év alatt. Respekt!

febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

"nem normális lehülyézni valakit"

Én senkitől nem látom, hogy lehülyézte volna a kérdezőt. Nem kell túldramatizálni a dolgokat.

febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!