Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tartós deficitben nektek is...

Tartós deficitben nektek is olyan az arcotok mint egy hullának?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja vagyok folyamatosan deficitben. Nem tolom túl, napi 500 Kcal deficitet tartok, egészségesen eszem, sok zöldség, sok fehérje, lassú felszívódású szénhidrátok, stb... Még vitaminokat is szedek. És sokat sportolok, hogy ne kelljen túl keveset ennem, így soha nem is érzem azt hogy éheznék. Szóval én úgy gondolom hogy kifejezetten egészségesen fogyok, heti fél kiló megy le, és mégis.... mostanában vettem észre, hogy az arcom elkezdett nagyon szarul kinézni. Nem olyan kis friss, élettel teli, hanem mint egy hulla arca... Élettelen szín, foltos bőr, karikás szemek. Amúgy nem nagyon szoktam sminkelni, de most így muszáj, különben betegnek néznek. Ez normális ilyenkor?
febr. 19. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

MIelött válaszolna valaki, írd le a magasságodat, súlyodat, meg a kalóriakeretedet, mert ez alapvetö infó ahhoz, hogy a kérdésedet meg lehessen válaszolni.

Az 500 kcal minusz lehet böven a koplalás kategória is, ahogy a túl gyors fogyás is - és mindkettö okozhat ilyen tüneteket.


Mellesleg a kalóriadeficittöl nem leszel hulla kinézetü, ha nálad ez van, akkor valamit nem jól csinálsz, vagy az étkezéssel vagy az életmóddal.

febr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tulhajtod magad a sok sporttal.

Amugy ha egy 60 kilos alacsony lany 500 kcal deficitben van az siman lehet tul sok.


Amikre viszont nem gondolsz hogy okozhatja a stressz, idegesség, szorongás, túl kevés alvás. Ezeket orvosold és rendbe fog jönni az arcod

febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

165/54. 60 kilóról indultam december elején, 52 a cél. Napi 1900-2100 Kcalt eszem attól függően hogy az adott napon mennyit mozgok. Okosórával mérem az elhszanált kalórikat, azért tudom ilyen pontosan hogy mennyi deficitet tartok.

Mielőtt megszónlátok hogy miért akakrok fogyni egyáltalán: nagyon rossz volt a zsír-izom arányom (egy orvosi vizsgálat keretében testösszetétel analízisen állapították meg, szóval nem vagyok testképzavaros, mileőtt mág itt ezzel jönne valaki), úgy néztem ki mint egy puding, ezen szeretnék javítani. Ha lement még a maradék két kiló zsír ami be van tervezve, szeretnék visszaszedni, csak azt már izomban.

febr. 20. 08:55
 4/12 A kérdező kommentje:
ja igen. Az életem meg tök nyugodt, semmi stressz, nagyon jól alszom és sokat. :)
febr. 20. 08:56
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Innen már elég lassú és nehéz fogyni, nem csoda ha megállt. A helyedben átállnék súlytartó kalóriára magasabb fehérjével es több erősítő edzéssel. Így nem éhezel és lassan jon fel az izom de zsir tuti nem. Ez kb 2000 kcal lesz.

A másik lehetoseged egy csalónap. A t3 t4 pajzskirigy hormonok elégge ellustulnak a tartós deficittől, nem termelodik eleg, marpedig a fogyashoz kell.

Kell egy csalonap. Amikor max 30 szazalek a szemet kaja, a tobbi taplalo es amiket eddig ettel csak orias mennyiseg. Akar 3-4 ezer kcal. Ennek nagy resze fel se fog tudni szivodni mert kb sokkolja a szervezetet. Utana valoszinuleg jol is fog esni egy böjt, 14-16-18-20 vsgy ahány órát jólesik addig utána ne egyél és igyál semmit vizen kivul. Ezen kivul nem kell kompenzalni a csalást. Utana mindent ugyanugy mint eddig. Nekem ezt az edzom javasolta mikor meg volt es mindig tovabblenditett egy ilyen csalonap a platon. Es hizni kb lehetetlen tole, kiveve ha valaki hetente csinalja. De 3-6 havonta siman segithet

febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaj bocsi az kimaradt hogy ha a sulytarto kaloriat valasztod, kb ket het alatt rendbe kene jonnie az arcodnak. Ha marad, akkor mas okozza.

Ha a csalást akkor nehezebb megmondani hogy mennyit várj de ha beindulnak a hormonok kb másnapra jobban fogsz kinézni. Szóval az a gyorsabb mód.

febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5

Szerintem ezt nem jó helyre írtad, vagy nem jól értetted a kérdést, nem állt le a fogyásom, és 2000 Kcal körül eszem most is. :)

febr. 20. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány órát alszol naponta? Milyen vitaminokat, ásványi anyagokat szedsz?
febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-9 órát alszom egy nap minimum. És jól alszom.

Ezt a multivitamint szedem: [link]

És ezt az mozgássszervi dolgaimra, mert már volt vele gondom: [link]

És ezt a kollagént, napi 8000 mg: [link]

febr. 20. 14:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Az utóbbi években évi 3 kg-ot fogytam, és nem lettem hullaarcú.
febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!