Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz az utolsó...

Miért ilyen nehéz az utolsó egy kiló?

Figyelt kérdés

Már olyan nagyon várom hogy ne kelljen számolgatnom a kalóriàkar, de ez az utolsó kiló 1 hónapja nem akar lemenni.... Eddig úgy fogytam ahogy a nagykönyvben meg van írva, heti fél kilót. Most továbbra is ugyan azt csinálom, de nem akar megmoccanni.... Kis súlyból fogytam amúgy, 7 kiló ment le pikk-pakk. Most meg itt kínlódok az utolsó kilóval és baromi idegesítő már... Aktuálisan ki van számolva a napi szükségletem a jelenlegi súlyommal, az alapján tartom a deficitet, és sokat sportolok.

Más is járt így? Mi lendített túl rajta?


márc. 29. 08:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja, meg nyilvánegy elhízott embernél nem igazán számít az a +-1 kg, nem észrevehető semmilyen módon, de egy vékony nőnél igen. Kb fél kiló kölnbséget is azonnal észreveszek az alakomon.
ápr. 4. 14:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó 3 kg 1 év nemfogyás után ment le. Némileg tovább csökkent a kalóriabevitelem azzal, hogy már nem kívántam annyira az olajos magvakat, így ritkábban ettem belőle, azaz kevesebbet. Bár nekem nem volt ilyen kőbe vésett számú tervem, nekem megfelelt volna a 67kg is , az is már egészséges súly nekem. De végül így 64 kilóra fogytam, egyébként nagy súlyról.

Szerintem 1 kg ide vagy oda semmit nem számít.

Tudod jó dolog ha az ember felismeri hogy probléma a túlsúly az egészsèg miatt, erőt vesz magán és lefogy, de nem kellene átesni a ló túloldalára, hogy 1 kilón görcsölsz ennyire. Az ilyenekből simán kialakulhat később táplálkozási zavar is.

Inkább éld az életed.

ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez a személyiségemből fakad, nem 40 évesen fogok megváltozni. :) Tudom hogy semmit de semmit nem számít az az 1 kg, és már most is tök jól nézek ki, nincs is igazán szükség rá. Csak nem bírom feladni a dolgokat. :D
ápr. 5. 19:39
 14/21 anonim ***** válasza:
46%
Akkor további jó kínlódást.
ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
42%

13.

Te jó ég!

40 évesen ilyen biológiai-kémiai-élettani ismeretekkel rendelkezel.

Azt hittem egy dacos kamasz vagy, aki ennyire ráfeszül, a gyakorlatilag 0 problémára.:D

ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó. Én is azt hittem 15nél nem idősebb, kb úgy hisztizik jelentéktelen 1 kilón mint egy tizenéves kis pisis.
ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Irigyek vagytok látom. :)

Lehet nektek ez az 1 kg semmi, de egy olyan embernek aki igazából sosem volt kövér, csak szeretné a legjobbat kihozni magából, bizony számít ez is. Egy vékony nőn bizony eléggé látványos tud lenni +-1 kg is. Ezt persze nyilván nehezen érti meg aki nem vékony.

Amúgy így lassan 1,5 hónap stagnálás után végre 53 alá kerültem, úgyhogy szerintem lassan már rendben lesz, én nem adom fel, nem az a típus vagyok. :)

ápr. 11. 11:51
 18/21 anonim ***** válasza:

17.

164 cm vagyok, 57 kg és izmos, mert edzek, így sokkal kevesebbnek gondol mindenki.

Soha nem volt súlyproblémám, kövér meg pláne nem voltam.

A te 1 kg-os becsípődésed ennyi idősen továbbra is érthetetlen.

Na, meg ez az ovis reakció... :D

ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem értem miért zavar ez téged. :) Válaszolni azt bezzeg nem tudott senki értelmesen, hogy miért állt be így a végére a fogyásom, de az okoskodás meg e kritizálás, na az megy, abban itt mindenki rohadt jó. Nem azt kérdeztem, hogy kattogjak-e ezen vagy sem, hanem azt hogy miért nem megy le az utolsó kiló. Meg szerintem abban nincsen semmi óvodás, ha el akarsz érni egy kitűzött célt, és ehhez következetesen tartod magad. Pl év eleján mindig forintra betervezem, hogy mennyi pénzt költhetek, mennyit kell félrettennem havonta és az év végéig, és ezt be is tartom, nagyon idegesítene ha nem tenném. Vagy pl minden hóanpra van egy célom, hogy hány km bringázást kell teljesítenem. Nyilván ha mondjuk beteg leszek és a miatt nem tudom tartani, nem dőlök a kardomba, de azért midnen tőlem telhetőt megteszek a cél elérése érdekében. És ez a fogyási cél is ilyen. Szerintem ez tök jó tulajdnoság, én büszke vagyok erre, hiszen így jutok egyről a kettőre az életemben. :)
ápr. 11. 12:44
 20/21 anonim ***** válasza:
#obsessed
ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!