Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám végre “letenni”...

Hogyan tudnám végre “letenni” az esti nassolnivalót?

Figyelt kérdés

Tavaly eléggé elengedtem magam, feljött pár kiló. Nem durva túlsúly, bmi alapján normális kategória, de én szeretnék leadni 5-10 kilót.

Ebből eddig kb 1 kiló ment le majdnem két hónap alatt 🥲 úgy, hogy rendbe hoztam az étrendem és sportolok.

DE.

Esténként “muszáj” valamit rágcsálnom. Erős a gyanúm hogy emiatt nem fogyok. Sós mogyi, popcorn, ropi, chips és társaik, minden nap eszek valami ilyesmit, nagyon haragszom magamra emiatt de nincs akaraterőm “csak úgy” leállni.


- Próbáltam ezekből egészséges alternatívát keresni, de azok is sok kalóriàt tartalmaznak.

- Próbàltam kevesebbet enni belőle, de nem megy, megbontom a csomagot és nem bírom lerakni.

- Próbáltam eleve nem venni ilyeneket, de inkább nekiálltam este sütni valami sós aprósütit mint hogy “éhesen” maradjak.

- próbáltam több vacsit enni (ami normálisabb táplálóbb étel mint a nasi), de nem segít, csak még jobban bez@báltam


Az édes nasi nem érdekel, arról semmiség volt lemondani. De a sós ropogtatnivaló estére “muszáj”. Neten főleg arra találok tippeket hogy a cukorfüggőséget hogy lehet legyőzni, és az édes nasikat könnyebb is helyettesíteni egészséges alternatívákkal.


Hogy tudnék leszokni erről? Van valami tuti tippetek hogy hogy lehet

A.) akaraterőt edzeni :D

és/vagy

B.) gyenge akaraterővel is megszabadulni az esti nasitól?


ápr. 4. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Számolj kalóriát és úgy egyél napközben, hogy este beleférjen egy csomag ropi. Vagy iktass be annyi (extra) edzést, ami “lefedi” a nasidat- vagy a kettő keveréke.


Tehát ha a kalóriakereted a fogyáshoz pl 1800 kalória (és mondjuk nem edzel vagy ebben benne van a szokásos edzésed), akkor oszd el úgy, hogy pl reggeli 300 kcal, ebéd 600 kcal, vacsora 600 kcal, nasi 300 kcal (de akkor úgy vásárolj, vagy süss, hogy ne tudj 600 kalóriányit befalni) , VAGY ha beiktatsz egy extra edzést, akkor mindemellé befér egy kiadósabb reggeli vagy plusz egy étkezés (tízórai vagy uzsi).


Azt gondolom, hogyha ezt így vinnéd, talán segítene abban, hogy elhagyd ezt a szokást, tehát ha látod, hogy mennyit kell edzeni egy csomag chipsért, vagy mennyi lemondással jár az étkezésben.

ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor van ez az esti kis szeánszod arra az időre kellene valami teljesen mást csinálni. Pl tornázni helyette? Egy jó kis cardio után biztos nem kívánsz ropogtatni. Legalább is nekem csak ez vált be. Az még jobb ha otthon sem vagyok a szokásos időben mert akkor sem kívànom. Heti 3x este eljárok tornázni, utána csak fürdeni kívánok és aludni.
ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, mért nem lehet sárgarépát, karalábét, almát, narancsot, epret, áfonyát, zellerszárat, kaliforniai paprikát, paradicsomot stb rágcsálni. Akaraterő pedig annak mértékében születik, amennyire fontos neked a cél (szenvedésnyomás).
ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehet enni nasit, csak kaloriaszegeny legyen.

Ha szereted a zoldsegeket, na azzel nem tudsz melle lőni


Kaloriadeficitben legyel

ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

3

Nem értem, hogy mit nem értesz. Amiket felsoroltál annak a nagy részét utálom. Mennyivel finomabb egy chips mint a sárgarépa. A gyümölcsök nagy része sem jó. Olyan savanyú narancsokat àrulnak mint a pusztulat.

Nyilván te szereted ezeket azért bírod megenni.

Én meg nem szeretem, nyilván nem fogok ilyeneket rágcsálni.

Szerintem magát az esti rágcsálást mint pótcselekvést kell megszűntetni.

ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Legyen az uzsonnád kicsit nagyobb és kifejezetten olyan amit élvezel.


Illetve lehet a ropinál kimérni 10 dbot a többit elrakni és visszacsomagolni. Bármennyire szégyen én ilyenkor vastag celluxszal körbetekerem a konyhában a maradékot. Olló a fürdőben van.



A másik hogy ezt digd fel vacsoraként. Pl 10 db ropi, fél csomag zellerszár meg egy kis joghurtos mártogatós



A harmadik de kevesbe egeszseges megoldas az hogy napkozben durva deficitet tartasz es igy belefer az esti nasi

ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#1

Szeretném inkább normális kajákból bevinni a kalóriát, plusz nem akarok éhezni napközben azért, hogy este tömhessem a chipset. Le akarok szokni erről.


#2

Ha sportolok valamit aznap, akkor csak annál jobban kívánom a nasit. :D este 10-re már nem akarok programot szervezni, örülök hogy akkor végre leülhetek a fenekemre..


#3

Miért ne lehetne? Szeretem ezeket is, de semmiben nem hasonlítanak a sós nasikra, nem váltják ki sajnos.


#5

Abszolút pótcselekvés, akkor is “kell” ennem ha egyáltalán nem vagyok éhes, ha leülök filmezni, olvasni, játszani vagy bármit csinálni akkor “kell” mellé ennem esténként. :(

ápr. 4. 18:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rossz szokás, amit más jóra kell cserélni, ami ugyanolyan örömforrás az agynak.
ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Este már kisebb a kontroll, ezért lehet, hogy jobb ötlet lenne estig kibírni nasi nélkül.
ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy alternatív ötlet: a zöldségféléket egész vékonyra szeleteled, sütöben, tepsin ropogósra sütöd, sózod, füszerezed - ízre, jellegre hasonló, mint a csipsz, csak éppen kalória nem igazán van benne
ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!