Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő, mire elkezd...

Mennyi idő, mire elkezd fogyni az átlag ember életmódváltás után?

Figyelt kérdés

2 hónappal ezelőtt megelégeltem az addigi egészségtelen életmódom amit az elmúlt 1-2 évben folytattam (tehát nem vagyok krónikusan elhízott, nem több évtizedes problémát akarok most megjavítani, 67 kg voltam februárban) és változtattam.


Étkezés:

Korábban nagy adagokat ettem, nem a legegészségesebb kajákat (tésztaételeken éltem jórészt), plusz mellé napi szinten nagy mennyiségű nasi, chips, csoki, cukorka és társai.

Most igyekszem egészséges ételeket készíteni sok zöldséggel, lehetőleg több fehérjével, és kisebb adagokat enni belőle. (Például a mai ebédem egy zöldséges quinoa saláta volt hüvelyesekkel és egy kevés olajszegény pestoval, ilyesmiket eszek legtöbbször)

A nasit többnyire kerülöm, de ha egy-egy napon mindenáron nasizni akarok, akkor eszek egy kevés gyümölcsöt vagy olajos magvat, de ezekből se sokat.

(Az italok sose jelentettek gondot, mindig szerettem vizet vagy cukor nélküli teákat inni, nem kávézok, stb)

Yazio app szerint napi 1400 kcal körül viszek be, nem tudom mennyire megbízható. Az biztos, hogy többször vagyok éhes mint korábban.


Mozgás:

Korábban semmit nem mozogtam azon kívül, hogy gyalogoltam annyit amennyit muszáj a mindennapokban.

Két hónapja járok futni 3x hetente, mellette tornázok amit igyekszem minden nap csinálni, és igyekszem ezek mellett többet sétálni is mint “muszáj” lenne. Hétvégente túrázni megyek ha időm engedi.



Így ezekkel a változtatásokkal 1 kiló ment le két hónap alatt, és semmi szemmel látható változás nem történt. Levegővel jobban bírom a futást és kevesebbet fáj a hátam, de ennyi.

Tudtam hogy türelmesnek kell lennem, de őszintén szólva csalódott vagyok, azt hittem 2 hónap alatt azért lesz valami kicsi, de látható eredmény. :(

Mennyi idő általában, mire történik valami változás? Vagy én csinálok rosszul valamit?


ápr. 11. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
A célom az lenne hogy leadjak kb 5-7 kilót, és formában/formásabb legyek.
ápr. 11. 14:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Szuper amiket csinálsz. Viszont ha éhes vagy egyél. Vagy írd fel miktől vagy éhes és vagy legyen több vagy picit másítad meg az adott ételt.


Kb napi 400 kcal deficitben vagy amivel teljesen reális ez az egy kilós fogyás. Eleve kis súlyból indulsz ezért ez sajnos tényleg ilyen lassú. 1400 kcal teljesen oké.


És pici súlybol az 1 kg is látható csak nem neked. Ha lenne egy fehernemus keped 2 honappal ezelottrol es mostanrol akkor garantaltan latszana a kulonbseg. Csak mivel te minden nap latod magad, igy nem


Szoval az a szomoru hirem hogy ez igy rendben van. Max 1.5 kilo lehetett volna egeszsegesen de ez az 1 is teljesen jo. Kitartást

ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól érzed, 2 hónap alatt 1 kg tényleg kevés sajnos. Én is kis súlyból fogytam, 60+ról 53-ra. Napi 4-500 Kcal deficitet tartottam, sokat mozogtam, de azt amúgyis. Nekem olyan 2-3 hét volt mire beindult a fogyás, és onnantól szépen ment le az átlag heti fél kg.

Biztosan jól méred a dolgokat? Amúgy az 1400 Kcal nekem nagyon kevésnek tűnik a súlyodhoz így hogy futni is jársz. Én 1800-200 Kcal-t ettem, mondjuk többet mozogtam mint te, viszont eleve kisebb volt a súlyom.

ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt 1 kg simán jelentheti azt, hogy csak ingadozik a súlyod. Ennyit minden embernek ingadozhat havi átlagban is.. Lehet, hogy még csak deficitben sem vagy.


Hány centi vagy? Férfi, nő? Hogy néz ki egy teljes napod felkeléstől lefekvésig? Zsiradékot használsz? Csak vizet iszol? Nem nassolsz hébe-hóba? Van valamilyen anyagcserebetegséged? Ha igen, mi az? Ilyen, és ehhez hasonló kérdések azok, amik segíthetnek, hogy jobb választ kapj..


Ezek ismerete nélkül csak annyit tudok írni, hogy: Elszámolod a kalóriát. Mert, az lehetetlen, hogy valaki 1400 kalórián még csak 200-as deficitben se legyen. (ami -1kg havonta, de jelen esetedben szerintem nem fogytál semmit, mert az első 1-2 hétben 1kg lemegy már csak azzal is, hogy kevesebb szénhidrátot viszel be és kiürülnek a beleid stb.)

ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

170 cm, nő.

Milyen értelemben hogy néz ki egy napom?

Vizet és (cukor nélkül) teát iszok.

Nassolást írtam fent: “ A nasit többnyire kerülöm, de ha egy-egy napon mindenáron nasizni akarok, akkor eszek egy kevés gyümölcsöt vagy olajos magvat, de ezekből se sokat.”

Semmilyen (ismert) betegségem nincs.

ápr. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!