Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő után indul be a...

Mennyi idő után indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 166 cm 58 kg.


Egy hete nem eszem lisztet és cukrot, csak gyümölcsöket és fehérjét. A célsúly 50 kg. Sportolok is, heti kétszer járok vívni, egy nap megvan a 15000 lépés, és szoktam itthon is edzeni.



Mennyi idő volt, mire teljesen "kiürült" a szervezetetek? Már az első hét után is elvarhato lenne a 0.5 - 1 kg fogyás? Mennyi idő alatt indul be átlagosan a súlyvesztés?


Esetleg teljesen rosszul gondolkozom, vagy ez egyéntől függ?



márc. 3. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem először pár nap alatt lement egy kiló, gondolom víz és salakanyagok. Aztán 2-3 hétig semmi, utána szépen beindult.

Viszont nem jó módszerrel fogysz, Kcal-t kéne számolnod. Vannak ilyen kalkulátorok a neten amikkel ki tud számolni hogy mennyit ehetsz egy nap a fogyáshoz. Illetve az az 50 kilós cél nagyon kevés lesz, legyen inkább 52. De ha izmos vagy, akkor lehet hogy 54-el fogsz jól kinézni. Az 50 már esélyesen gebe lesz és pont az egészséges határ alá esik.

márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarj fogyni!

Fejlődésben vagy és normál súlyban is ráadásul!

márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-3 nap alatt kiürül a szervezet, ezt mutatja is a mérleg. Ez persze még nem valódi fogyás. A nők súlya erősen ingadozik a ciklusuk szerint, így ha épp olyan fázisban vagy, akkor a kiürülés ellenére nem fogod tapasztalni a súlycsökkenést.


Te vagy az, akit a szülei nem engednek fogyni, igaz? Elmondtuk már, hogy nincs szükséged fogyásra. Ha mégis fogyni akarsz, nem a lisztr meg a cukorra kell figyelni, hanem a kalóriákra.

márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3as, utánanézek, kiről beszélsz.
márc. 3. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő után indul be a fogyás?"

Az adatok alapján nincs szükséged fogyásra, továbbá amíg nem vagy kalóriadeficitben, addig nem fogsz fogyni. A kérdésleírás alapján nem sokat tudsz a kalóriaszámolásról.

"Egy hete nem eszem lisztet és cukrot, csak gyümölcsöket és fehérjét"

Ennek mi értelme? Ettől mit vársz? Minden elfogyasztott szénhidrátból és bizonyos fehérjékből cukor (glükóz) képződik, úgyhogy továbbra is eszel cukrot. Biokémiai lehetetlenség nem enni cukrot, és ez így van rendjén. A liszt pedig hogy jön ide? Femina.hu helyett normális források mentén ismerkedj meg a kalóriaegyensúly és a táplálkozás alapjaival, különben feleslegesen és kontraproduktívan kicseszel magaddal.

márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1.. - ennél a kérdésednél megírtuk, NEM kell fogynod.


Remélem, a szüleid elvisznek orvoshoz, mielőtt komoly étkezési zavarod alakul ki.


(tudom, nem te írtad ki a másik kérdést..).

márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem 2 hét után érezhető volt, majd 1 hónapig stagnált, aztán egyből ment is lefelé.
márc. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adatok szerint szerintem sem kéne fogynod. Ráadásul ez egyoldalú táplálkozás. Hiába egészségesek a gyümölcsök, de szénhidrát is fontos! Egyébként semmi értelme annak sem, hogy kivonod a lisztet és a cukrot. Én barna liszttel fogytam és semmiről nem mondtam le. Pláne nálad nem hasznos, mivel említettük az adataidat és aszerint nem látunk gondot. Egyszerű egészséges étrendet beszélj meg anyukáddal és ne görcsölj.

Én egyébként 2 hónap alatt fogytam 16 kilót az étrendemmel.


35/F

márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 évesen kissé veszélyes ez, amit művelsz.
márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!