Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltásba kezdtem, min...

Életmódváltásba kezdtem, min kellene még változtatnom?

Figyelt kérdés

Január 1-től kezdtem az életmódváltást, yazio appal vezetem az étkezéseimet, figyelek a makrókra és a kalóriadeficitre. 161 cm, 42 éves nő vagyok, 109 kg-ról indultam, most vagyok 103. Ez a 6 kg viszont az első 2-3 hétben ment le, azóta semmi, egy deka sem, ami elég elkeserítő. Nem a gyors eredmény a lényeg, hanem hogy rendszeresen lássam, alakul a dolog, de mostmár egy hónapja nem mozdul lefelé a mérleg, és nem értem. 1500-1600 kalóriára vagyok állítva, ezt be is tartom, mindent pontosan mérek, figyelek a makrókra is, sok rost, fehérje, elegendő szénhidrát, nem éhezem. Mozgás egyelőre séta, később, ha már fogytam valamennyit, tervezek ennél komolyabbat is. Mit csinálok rosszul, hogy nem mozdulok egy hónapja? Tisztában vagyok vele, hogy legalább 1 év lesz, mire elérem a célom, de borzasztóan elkeserítő, hogy mindent betartok, ami fontos lehet, mégsem mozdulok :( Eü kivizsgáláson is voltam előtte, nincs se IR, se cukorbetegség, se pajzsmirigy, semmi olyan eü probléma, ami gondot okozhatna a fogyásban.

Mi lehet a gond?


febr. 20. 10:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ember súlya ingadozik, ez a nőkre különösen igaz, ugyanis a ciklus folyamán 1-2 kg eltérések simán lehetnek. Tehát először is azt javaslom, hogy a súlyváltozás megítélésénél kb. egy hónap időtávot figyelj! Ha pontosan egy hónap alatt nincs változás, vagy nagyon kevésa változás, akkor finoman módosítani kell az anyagcserén. Vagy vidd lejjebb a napi étkezést 100 kalóriával, vagy növeld a napi mozgást fél órával. Ilyen súlyfeleslegnél havi 3 kg fogyás is mehet. Addig finomítsd az étkezést és mozgást, amíg ezt az ütemet (de havi 2 kilót) el nem éred!
febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Tökéletes! Hajrá!
febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 1: próbáltam lejjebb vinni a kalóriát 1300 körülre, de akkor meg azt vettem észre, hogy lassul az anyagcserém, 2 naponta mentem csak wc-re, és ingerlékenyebb is voltam, így inkább visszaálltam az 1500-ra. Próbálkozom persze tovább, a havi 2 kg-val tökéletesen elégedett lennék, csak mozdulna már meg a mérleg... :/
febr. 20. 11:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugi, türelem! Velem is ez volt, néhány hét után egy 3-4 hetes stagnálás következett, majd újult erővel indult be a fogyás. Később ezek a stagnálások rendszeresek lettek (csak kicsit rövidebbek, 2-3 hetesek), viszont utána meg mindig várakozáson felül fogytam, így kijött az átlag havi 2-2,5 kiló ami tök jó. :) A mostaninál kevesebbett semmiképp ne egyél, az már káros lenne, és kibírhatatlanul kevés...

Illetve még javaslom egy kis testmozgás bevezetését, akár napi egy órás séta vagy valami, a te súlyoddal azért az is egész szépen égeti a kalóriákat és gyorsít a dolgokon. :)

Tudom hogy ezek a stagbálós időszakok nagyon lehangolóak, de sajnos ilyen van. Ha jól számolod a kalóriákat, minden rendben lesz.

febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

Nem fogsz nekem hinni de próbáld ki. Tarts egy csalónapot. Másnap böjt ameddig bírod. Beindulnak a hormonok amik segitik a fogyást.

Sajnos rettenet kicsi ez a kaloria ami be van állítva és ezért a test éhezik, nem fogy.

A BMR-odat minimum meg kellene enned.

Amikor 90 kiló voltam, 1900 kalórián fogytam. 80 körül 1650 volt. Neked a 100hoz ez a kalória nagyon kevés. Többet kell enni. És lassabb lesz a fogyás de stabil

febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

5

Azért nem mindekinek válik be ez a csalónap, nekem pl rohadtul nem jött be, mindig visszavetett, és hetekig stagnáltam utána, ami amúgy érthetetlen hogy miért, de tényleg így volt nálam. De egy próbát megérhet, mert tényleg sokan mondják hogy nekik bevált. :) Mindenki kicsit más. :)

febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már szegényt böjttel, meg csalónappal, meg egyéb ökörséggel. Kérdező, teljesen jó irányba haladsz. Csak így tovább!
febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok megint.

Az még lemaradt, hogy egy iciri-picirivel többet kellene enned. Olyan 1600-1700 Kcal körül, kb annyi a BMR-ed, és annál nem kéne kevesebbet enni, nem egészséges. Nem olyan gáz ez az 1500-1600 sem, de inkább legyeb meg az 1600. :)

febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálkozom akkor még a jó kcal beállítással. Csalónap néha így is előfordul, szülinap pl. de akkor sem mentem 1800 kcal fölé, és másnap igyekeztem visszafogni az 1500-at is. Nem egyszerű dolog ez, de muszáj kitartani. Köszönöm az eddigi tippeket :) A BMR 1746, próbálok egy picit közelebbi kcal-t beállítani, hátha :)
febr. 20. 11:51
 10/21 A kérdező kommentje:
5: nő vagy férfi vagy? a kcal miatt kérdezem csak :)
febr. 20. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!