Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olaszországi nyaralás alatt...

Olaszországi nyaralás alatt kulináris élményt gyűjteni és tartani diétát de legalább a súlyt?

Figyelt kérdés
Már régen befizettem ezt a nyaralást, akkor még úgy gondoltam hogy ez a két hét csak a megérdemelt pihenésről fog szólni és nem féltem. Most, hogy közel egy éve diétàzom, nagyon sok feleslegtől szabadultam meg és egyébként is kezd lassulni a fogyásom, ugyanakkor soha nem jártam még Olaszországban és soha nem ettem még igazi olasz ételeket elszomorodtam. Milyen trükköket vehetnék be ami mellett kóstolhatok? Olyanokat gondoltam, hogy erre a két hétre például szakaszos böjtölök... De hát ha megeszem egy pizzát vagy jó tésztás ételt akkor ki is lőttem a napi kalória bevitelt szinte. Tudom, diéta vagy élmények, azért szeretném hinni hogy pár hasonló trükköt tudtok javasolni, hogy ha a fogyást tudom hogy most le is állítom de ne plusz kilókkal jöjjek haza.

máj. 26. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem engedd el a diétát erre a két hétre, nem ezen fog múlni a fogyásod. Érezd jól magad, aztán ha hazajöttél folytatod ahol abbahagytad. Ez egy hosszú távú dolog, már egy éve csinálod, ez a két hét nem oszt, nem szoroz. :)
máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom pont hova mész de ha vároaba akkor a napi 30km séta garantált. Akkor se hízol semennyit ha napi 3szor ulsz be valahova
máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Több megoldás létezik:

1. Egyszerűen elengeded a diétát, és később pótolod.

2. Lemozgod, bár ez sok mozgást jelent egy ismeretlen terepen.

3. Folytatod a kalóriaszámlálást, és nem csinálsz felesleget.

máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ahogyan #1 írja, engedd el a diétát erre a 2 hétre! Én ugyan így voltam tavaly nyáron, diétáztam fél évig, de nyáron a 2 hét szabi alatt, ettem bármit amit megkívántam. Arra figyeltem, hogy ne zabáljam tele magam. Nem változott a súlyom azalatt a 2 hét alatt.

Élni kell, kár lenne a tipik olasz kajákat kihagyni!

máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges a kapcsolatod az ételekkel akkor erre a két hwtre ezt elengeded
máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igazi olasz étel nemcsak a pizza meg a tészta. Mivel szinte biztosan lesz rá lehetőség, ha nem utálod, egyél minél több halat, esetleg rákot, ilyesmit. Vannak jó leveseik is, pl minestrone, de vannak húsos ételeik is. Szóval szerintem lesz lehetőség ésszerű kereteket tartani.


Én azt mondanám, próbálj meg súlytartási kalória közelében maradni, de ha mondjuk lecsúszik még egy fagyi vagy egy bor még ezen felül, engedd meg magadnak. :) nyaralsz :)

máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább próbálj arra fókuszálni, hogy ha nem vagy éhes, ne egyél pluszba, szóval ne zabáld tele magad csak azért, mert nyaralsz. Szóval ha már tele vagy, akkor ne rendelj csak azért még valamit, mert hogy "ki akarod próbálni". Kóstolj ételeket, egyél nyugodtan, de ne kezdj bele zabálásba csak azért, mert most ott vagy. Annyit próbálj enni, amennyi jól esik, amennyire tényleg szükséged van.
máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos konkret tanacsot nem tudok adni, de sokszor voltam mar Olaszorszagban es nem tudom hogy csinaljak, de az olasz nők nem köverek, legalabbis mig fiatalok.
máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tipp:minden étkezéskor egyél meg egy tál salátát is. Mászkálj egész nap, sok kalóriát el lehet vele égetni. mi gyaloglunk 30-40 km-t egy nap a nyaralásokon, sosem szoktunk hízni semmit, pedig megkóstolunk minden finomságot.
máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell semmilyen trükk. A diéta nem azt jelenti, hogy nem lehet enni vagy koplalni kéne.

Ne egyél egész nap. Ha ott is normálisan eszek, főétkezések, egy kis fagyi/süti, az teljesen belefér egy normális kalóriakeretbe.

máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!