Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogjak neki a fogyókúrána...

Hogy fogjak neki a fogyókúrának? Tudtok esetleg olyan ételeket mondani, amit saját magam eltudok készíteni?

Figyelt kérdés
13/L vagyok és sajnos egy betegségnek köszönhetően nagyon elhízott. Szeretnék végre elkezdeni egy fogyókúrát de sajnos eddigi próbálkozásaim nem jártak sikerrel. Iskolában kapok ebédet... milyen ételt vigyek tízórainak? Úgy szerintetek jó ha itthon reggelizek valami müzlit, iskolában a tízórai ugye kérdéses, ebédelek, majd ha hazajöttem és éhes vagyok gyümölcsöt eszek? Vacsorára mit egyek(valami könnyebb étel?) Lehet, hogy sok értelmetlen kérdést tettem fel de köszönöm ha segítesz!:)
2011. nov. 13. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A betegségedet már meggyógyították? Mert csak utána tudsz lefogyni.

Nagyon jó lenne, ha a szüleiddel elmennétek dietetikushoz (kórházban van ilyen vagy a háziorvos ad nevet és címet), mert NEM NEKED kell magadnak kaját készíteni. Anyukádék vásárolnak és főznek, nekik KELL megtanulni, hogyan kell téged etetni.

Reggeli: cukros müzlit semmiképpen ne egyél. A natúr nem lenne rossz, de nem finom, szerintem nem olyanra gondoltál. Cerbona és társai nem jók, cukrozottak, hizlalnak.

Egyél egy szelet kenyeret sonkával vagy sajttal, paprikával stb.

Tízórai: mehet még egy szelet kenyér, ha reggel 2 szeletet ettél, akkor tízóraira natúr joghurt és alma, esetleg kefír. De éhes leszel, tehát oszd be a kenyeret.

Ebéd a suliban.

Uzsira gyümölcs.

Vacsira jó valamilyen saláta, párolt zöldség hússal, virsli paradicsommal, rántotta zöldséggel.

Ennél jobban ne fogyókúrázz, mert 13 évesen nagyon veszélyes.

2011. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A reggelid ne müzli legyen:)

Lehet

-teljes kiőrlésű kenyér(+zöldségek, felvágott, sajt, stb..)

-puffasztott rizs(+zöldségek, felvágott, sajt, stb..)

-zabpehely, zabkása

stb:D


A tízóraid gyümölcs, zöldség legyen. Akár banán is.(de ezt a gyümölcsöt uzsonnaként hanyagold)

Az ebéd ugye főtt étel, ami nagyon jó:D

Az uzsonna szintén gyümölcs, zöldség

Aztán ugye mozogsz, és utána vacsorára eszel fehérjét.

Értsd:túró, rántotta(olaj nélkül), virsli..stb:)

2011. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

suliba ehetsz gyümölcsöt, joghurtokat, pufirizs zöldséggel, sováyn feltéttel-sajt, sonka

reggelid zabpehely legyen tejjel avgy teljes őrlésű kenyérből készült szendvics sonkával, sovány sajtokkal vagy főtt tojással és zöldségekkel

ebéded az okés ha süti van ad oda valakinek vagy hozd haza és ad oda anyukádnak

uzsonnára egyél céklát, savanyúkáposztát, gyümölcsöt, sütőtököt, joghurtot, kefírt, pufirizst stb

vacsorára pedig egyél túrót, joghurtot, tojást, halat, husokat, pufirzst sonkával, sajttal zöldségekkel, gyümölcssalátát joghurttal, esetlge kis rizs zöldségekkel, főtt tojással, husival, hallal,

salátátk, cékla, skáposzta, töltött zöldségek, sült tök, gyümölcsturmix, zöldségturmix

meggyógyultál már? szedsz valamilyen gyógyszert még? inkább menj el a háziorvosodhoz és kérj tőle tanácsot, nagyon fiatal vagy, lényeg hogy ne éhezzél, vagyis ne koplalj egyél mindent chispet, cukros ételkeet, üdítőket hanyagoldjad ha megkívánnád akkor egy túrórudi, 2 kocka étcsoki, gyümölcsös piskóta, joghurtszelet, müzli.létezik cukormentes is, túrógombóc valamilyen tejes ital, kakaó

2011. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
már meggyógyultam igazából ez a betegség 5 évesen volt és akkor híztam meg és onnantól egyre csak híztam. köszönöm mindenkinek aki írt!
2011. nov. 14. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!