Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stresszes zabálással mit...

Stresszes zabálással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erre szebb szót. Egyetemista vagyok, és mostanában elég nehéz. Már utálom a hétfőt, ha megint menni kell, meg minden délután ha hazajövök kizabálom a hűtőt, rendelek magamnak pizzát, stb, átmegyek a kisboltba és mindenfélét veszek magamnak, édességet, péksütit, stb. Két hét alatt 3 kg-t híztam, ami nálam soknak számít, mert alacsony vagyok. Nem akarok elhízni!

De egyszerűen amikor nő bennem a szorongás, nem tudom magamat kontrollálni, csak eszem és eszem, de persze attól sem nyugszom meg. Minden stresszes helyzet előtt ezt figyeltem meg, amikor nyomaszt valamilyen határidő különösen.

És az egyre rosszabb. Nem akarok dagadt lenni, nagyon kemény munkámba telt 53 kg-ra lefogyni, de nem bírom abbahagyni az evést. Mi az ami csökkenti az étvágyat? Citromot jó ha eszek ha "éhes" vagyok?


Köszönöm! 19L


2010. nov. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van, hogy baromi sokat zabálok.. Lehet ez hülyén fog hangzani, meg tuti rossz a fogaknak is, de én jégkockát eszem már a végén. :D Egyébként a citrom is biztos jó, nem hízlalhat nagyon, bár az nekem túl svanyú lenne.
2010. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rendesen ennél 3-4 óránként,nem lenne ilyen.

Igyál alacsony ch-s protein turmixot,ihatod tejjel is úgy jobban telít.Egészséges és egyáltalán nem hizlal.

2010. nov. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, én is stresszevő voltam.

Tudom, egyedül a rágcsálás nyugtat meg. Nekem jóval több kg jött fel, ezért határoztam el, hogy állj.

6 kg most már lecsúszott, remélem, a többi is lemegy.

Normálisan egyél, egészségesen, hogy éhes ne legyél, legalább ez ne fokozza a feszkót nálad.

Azt viszont te is tudod, hogy ezt az evéskényszert nem az éhség váltja ki, hanem a stressz, a szomorúság vagy az ingerszegénység. (pl. unatkozol) Én úgy étkezem most, hogy éhes nem vagyok, de pl. tegnap este is rámjött a zabbanthatnék. (na én is az a tipikus boltba szaladgálós voltam csokiért, szotyiért, stb, akár este is)

De ellenálltam. Máshogy tényleg nem megy. Belegondolok ilyenkor, hogy ezzel nem "kényeztetem" magam, hanem "bántom". Gondolom nálad is van lelkifurdi, ha másnap felébredsz... Nálam mindig volt, a túlsúlyról ne is beszéljünk...

Sok sikert, ne engedd, hogy a kaja győzzön!

2010. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért én a citrom helyett valami fogyaszthatóbb gyümölcsre gondolnék. Néha én is ilyen hangulatban vagyok, és ha nem találok itthon mást, mint almát, körtét és hasonlóakat, akkor azokból nyugodtan bekaphatok párat, ami úgyis eltelít, és jobban is érzed magad tőle, aztán mégsem hizlal...
2010. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!