Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel lehet fogyni? Reggelire...

Ezzel lehet fogyni? Reggelire eszem egy teljes kiörlésű zsemlét (vajkrém, sonka, paradicsom) tízóraira egy natúr joghurtot, ebédre párolt zöldség grillezett hússal (olaj nélkül) uzsonna 1 narancs, vacsi natúr joghurt! Így oké lesz? Kb.25kgafeleslegem

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 19:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... érdekes, hogy én mozgok, rengeteg zöldséget eszek, csak gyümölcsöt reggelire. Teljes kiőrlésű kenyeret veszünk, az édességeket édesítőszerrel csináljuk, nagy néha cukorral és könnyűeket eszünk.

Akkor megmondanád, hogy miért van 15 kg súlyfeleslegem, ezt eddig miért nem sikerült ezen feltétlek mellett leadnom, illetve, hogy azzal, hogy 2 éve már így étkezem, mikor fogok lefogyni?!

Ne hidd, hogy én mindent összezabálok, legalábbis már két éve nem (azelőtt depresszióm volt, étkezési zavaraim, kényszeres evés), és mégis ragaszkodik hozzám a súlyom.

Te sose voltál úgy látszik elég hájas ahhoz, hogy tudd, milyen eszméletlenül rossz érzés, és ezért találod hülyeségnek a fogyókúrát...mert igazán sosem volt benne részed.

2009. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha hiszed ha nem én sem vagyok milliomos. Egyetemre járok, mellette dolgozom fix állásban, úgyhogy még időm sincsen olyan vészesen sok.

Meg fogsz lepődni, de ha egészségesen táplálkozol és ügyesen csinálod akkor kb ugyanannyiból össze lehet hozni mint a "szemét" kajákat, csak éppen nem hízol tőle. Általában a hely szűke miatt két naponta főzök magamra, otthoni környezetben ez lényegesen egyszerűbb. Én pl nem járok bulizni, ez sokat lendít az anyagi helyzetemen.

Nyugodtan lehet enni "Magyaros" kajákat is, csak mondjuk nem minden nap mert sajnos a mi étkezési szokásaink túlsúlyhoz vezetnek. Nézd meg pl az olaszokat tömik örökké a tésztát tésztával és milyen szépen el vannak hízva, vagy nézd meg a kínaiakat esznek rizst, halat, zöldséget, csirkét, marhát, gyümölcsöket és nem látsz olyan sokat közülük elhízva...

Amúgy nekem az a problémám ezzel a 90 napossal, hogy gyakorlatilag név nélkül (ki tudja ki írta?) és több verzióban terjeng a neten, nekem már ezzel elvesztette a bizalmamat. Másrészt ha megnézed a napok közül csak 1 van amikor fehérjét viszel be, a többi nap meg szénhidrátot (durván: szénhidrát=keményítő=gyümölcscukor végül is ugyanazzá bontja le mindhármat a szervezetünk) ebből részemről az következik, hogy az izomzat nem kapja meg a táplálékát tehát szépen elkezd csökkenni, ami nem jó. Viszont a többi nap megy ész nélkül a szénhidrát, ami a zsírpárnák növekedésének/megtartásának igencsak kedvez.

Szóval a zsír nagyrésze marad az izomzat meg szépen csökken. És az tévhit, hogy az kövér embereken akik alig mozognak nincsen izom. Mindenkin van különben nem tudnánk mozogni. Az edzés fogyihoz meg egyáltalán nem költséges, fogod magad elmész és tempósan lesétálsz minden nap egy órát az ingyen van és túlsúlyosoknak pont elég.

Jahh és a gyümölcs az ok, hogy egszséges viszont nem kerülhet túlsúlyban sem a táplálkozásunkban, mert az már nem egészséges. Meg kell találni az egyensúlyt. Én minden nap eszek pl zabot, rizst, sovány húst, zöldségeket és tejtermékeket, és persze gyümölcsöt is. A szervezet azt szereti, ha minden nap megkap minden tápanyagot, lehetőleg 3 óránként mert akkor nem kezd el raktározni, és szépen csökkenti a zsírt. Kicsit macerás, de legalább nem kell 2havonta valami fogyókúrán gondolkozni.

Asszem ennyit akartm egyelőre...

2009. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

"Hmm... érdekes, hogy én mozgok, rengeteg zöldséget eszek, csak gyümölcsöt reggelire. Teljes kiőrlésű kenyeret veszünk, az édességeket édesítőszerrel csináljuk, nagy néha cukorral és könnyűeket eszünk.

Akkor megmondanád, hogy miért van 15 kg súlyfeleslegem,"

Azért mert nek kiegyensúlyozott valamiért a táplálkozásod, valaminek a szervezeted a hiányát érzi, és ezáltal raktározásra van beállva.

Legyen minden nap minden: gabona(rizs, zab), sovány húsok(csirke, pulyka, marha), gyümölcs és zöldség nomeg tejtermékek. Egyél 3 óránként keveset, és akkor valszeg javulni fog a dolgod. Nem tudom sportolsz-e de ha nem akkor napi 60 perc tempós séta jól jönne. Nincs véletlen pajzsmirigy alulműködésed? Az is okoz ilyet.

2009. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem sportolhatok keményen, mert gyógyszereznek, (ami nem okoz túlsúlyt, mármint a gyógyszer). És maximum úszhatok, hisz mozgásszervi bajaim vannak, mást nem is javasoltak rá.

Másrészt azért próbálom, és igazán értékelem, hogy ilyen sokan ilyen okos tanácsokkal látnak el annak ellenére, hogy ezek kivitelezhetetlenek.

Nem kívánom senkinek, hogy olyan helyzetbe kerüljön, mint én. Csak annyit kérek, hogy a kövér embereket ne könyvelje el máris ostobának és gyengének. (Lásd: párral ezelőtti hozzászóló). És ne szapulják a fogyókúrás módszereket, csak azért mert megtehetik (hisz hány fogyókúraellenző túlsúlyos? Jelentkezzen már!).

2009. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

"Nem sportolhatok keményen, mert gyógyszereznek, (ami nem okoz túlsúlyt, mármint a gyógyszer). És maximum úszhatok, hisz mozgásszervi bajaim vannak, mást nem is javasoltak rá. "

Jójó, de te speciális eset vagy, rád nem azok a szabályok vonatkoznak, mint azokra akik csak lusták az akaraterejük meg 0.

2009. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"És ne szapulják a fogyókúrás módszereket, csak azért mert megtehetik (hisz hány fogyókúraellenző túlsúlyos? Jelentkezzen már!)."

Én inkább olyanra hallgatnék, aki nem túlsúlyos mivel valószínűleg azért nem túlsúlyosm mert ért valamennyit a témához. Norbi meg Alexandra is hülye mert nem túlsúlyosak és túlsúlyos embereknek adnak tanácsokat? Gondolkozni is kellene néha.

2009. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer komolyan elbeszélgetnék a fent említett két személlyel, hogy ők valójában mivel adták le fölös kilóikat...

Mellesleg aki étkezési tanácsokat ad, az általában nem is küzdött étkezési zavarokkal előtte.

Én egészségesen élek, de ezzel csak megtartom a kilóimat, illetve néha leadok egyet-egyet, de nem fogyok le a pluszból. Mint már mondottam 2 éve egészségesen élek, de annyit értem el vele, hogy az elején fogytam, azóta tartom a súlyom.

2009. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi az első 3-4 választ!A többieknek meg nagyon örülök,hogy ilyen jól elbeszélgettek a 90 napos diétáról..Annak a válaszolónak üzenem,aki azt írta,hogy biztosan 30 kiló vagyok,hogy nem,nem akarok megdögleni és sajnos 100 vagyok!Ezért kell lefogynom!és ezért nem igen ehetek szénhidrátot..
2009. jan. 17. 14:10
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, hogy így elragadtattuk magunkat:(

Hajrá, menni fog!

Én úszok, számomra az a legjobb sport, a diétád meg jól hangzik.

2009. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
Én vagyok az egyik "bunkó" válaszadó! Bevallom, én nem voltam sosem túlsúlyos, de harmadéves gyógytornász vagyok és van már más eg.ügyi végzettségem is, ezért értek a témához! Az a baj veletek,hogy egyből sértve érzitek magatokat,ha valaki ellentmond annak,amit ti képviseltek! Ti, túlsúlyosak nagyon összetartotok,és támadjátok azokat,akik nem azok! Én nem vitázni akartam,hanem a legjobb tudásom szerint próbáltam tanácsot adni,mert én igen is szívemen viselem a túlsúlyosak sorsát, ezért is írtam ide be. De ti rögtön visszatámadtatok,pedig én nem titeket bántottalak,hanem a módszert,amit helyesnek ítéltek meg. Én őszintén sajnálok mindenkit,aki ennyire nem hozzáértő,és beleveti magát bármibe,csak mert azt hallotta,hogy jó! Ja, és lehet hogy én nem vagyok duci, de végignéztem,ahogy anyukám éveken keresztül kipróbált mindent,és nem ment neki! Az én módszerem+Norbi segített neki,és már csak kevés választja el a végső céltól! Igaz,már több mint fél éve kezdte, de nem siet sehova, a kilók ha nem is mennek le mindig,vissza nem jönnek!! Persze sportol is mellette!! Egyébként én is hízékony vagyok, de gyerek korom óta sportolok...igaz már nem olyan intenzíven...és a kajára is odafigyelek...szóval nem mondanám hogy nekem olyan könnyű,de majd ezt ti is meglátjátok ha lefogytok,hogy sokkal nehezebb úgy odafigyelni,hogy nincsenek plusz kilók! Egyébként egyetértek a "szegény egyetemista" hozzászólásaival és az életmódjával!! Ha bárkit durván megbántottam akkor bocs, de szerintem ne legyetek ennyire érzékenyek, mert lehet hogy pont az a baj,hogy ennyire "elesettek" vagytok! Az emberi agy elég bonyolult...lehet egy kis önbizalomerősítéssel jobban lemennének azok a kilók. Tudom,hogy nehéz Nektek,mert az emberek nagy része nem úgy viszonyul a túlsúlyosokhoz,ahogy kellene, de azért nem mindenki áll veletek szemben!!!!!
2009. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!