Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék kb 5-6 kg-t fogyni!...

Szeretnék kb 5-6 kg-t fogyni! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 170 cm és kb 68kg!Nem vagyok kövér de azért jó volna leadnom egy keveset!Mostanában sokat változtattam az étrendemen amennyire lehet elhagyom a kenyeret,főételekhez inkább rizst vagy zöldésgeket (brokkoli,bébirépa stb.-t eszek) húsokat próbálok főleg csirkét és halat fogyasztani.Este 6 után már legtöbbször nem eszem de ha nagyon éhes vagyok akkor egy jughurtot,kefírt vagy valamilyen gyümölcsöt megeszek.Nem tudom mozgásnak elég e a heti 3 tesi óra ahol rendesen megmozgatnak minket minden óra úgy zajlik kb hogy 10kör futás ebből variálva sarok,térd emelés,tapsra guggolás, indiánszökdellés,stb.Aztán egy kis gimnasztika minden órán 20 guggolás,bordásfalon térd emelés vagy nyújtott láb emelés.Ezután legtöbbször kosarazunk rendesen meg is izzadok tőle.Ez így jó?Mit változtassak még hogy nyáron legyen látható eredmény?Szobabicó?itthon milyen gyakorlatokat végezzek?
2009. jan. 25. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hehe ugyanezek az adatok, ugyanez a helyzet:)

(Bár én azóta magamra szedtem nem is keveset...)

Nos tudom, hogy a te szituációdban kissé nehezebb, ezért nem dobálózok diéta tippekkel.

Kérd meg anyukádat, hogy kicsit álljatok át a vega kosztra, de te hétközben azért fogyassz sovány húst.

A legjobb zöldségek a cékla, brokkoli, karfiol, kelbimbó, mert ezek zsírégetőek.

Ha gyümölcs, akkor banán csak akkor, ha már nagyon nem bírod (tele van cukorral...sajnos), amúgy citrusok zsírégetőek a narancs meg extrán jó, tisztít és éhségérzetet is csökkent. Almát hanyagold, mert csak éhes leszel tőle. A krumpli, sajt (minőségi, pl. camambert) laktat, egyél azt, ha már nagyon nem bírod.

Próbálj naponta ötször étkezni csökkentett adagokkal.

Nekünk heti 2 tesióránk van, de sajnos ez nem elég. Mellé vagy ússzál, vagy tornázzál. Ha van otthon kondigép, akkor azon, mellette nyújtsál. Ha van Bíró Ica/ Béres Alexandra kazitok, akkor egyszer egy héten azt sem árt.

Mellesleg a te magasságodhoz a 65 kiló az ideális (mondjuk kérdés az, hogy annak nagyrésze izom vagy zsír).

Ha tudtok beszerezni, akkor vegyetek bio zöldségleveket vagy gyümölcsleveket, és csak azokat, vizet, meg teát igyál (kevés méz, vagy semmi).

2009. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fúha naogyon sokat segítettél köszönöm szépen;)

Azt hiszem be is vásárolok a zöldésgekből amit írtál brokkoli van itthon szinte mindig mert azt szeretem,a céklát is sőt szinte mindent amit felsoroltál:)nem szeretnék hirtelen fogyni gondolom ha betartom ezeket a dolgokat amit írtál és amit eddig is csináltam szép fokozatosan visszanyerem a régi formám:)És legalább egészségesen eszegetek:)Amúgy te suliban mit eszel vagy milyen kaját viszel ami nem hízlal úgy?

2009. jan. 25. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Csinálhatsz szendvicset kenyér helyett pufirizzsel.


Jahh és a felvágottban nincs hús! Úgyhogy olyan sonkát keress ami "egyben van", nem az a darált műbélbe töltött kitudja milyen cucc. Mehet bele zöldség is pl saláta, uborka.

2009. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egész normális a menzánk, de itthon is van kaja.

Még jó, hogy imádok főzni meg sütni, ezért szabad kezet kaptam.

Februártól 90 napozom meg tornázom(már most is). Nálam csak azért más a helyzet, mert el vagyok tiltva a sportoktól úgy általában, viszont a felesleg nagyon rosszat tesz nekem. Ne aggódj, az a pár kiló le fog menni hamar:)

Ha menzán étkezel, akkor te legyél az aki a savanyúság nagyját kiszedi, lassan egyél, jó alaposan rágj meg mindent (így több ideig érzed magad jóllakottnak és könnyebben megemészti az ételet a szervezeted).

2009. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

nem vagyok menzás itthon eszem így mégjobban megtudom válogatni hogy mi legyen az ebéd:)köszönöm a tanácsokat megfogadom őket!

2009. jan. 25. 17:21
 6/7 anonim válasza:
én 19 éves vagyok, 171 cm és 58 kg-ról felhiztam 2-3 hónap alatt 65-re. Sajnos sehogysem tudom leadni, pedig leagalább 60-ra jó lenne lefogyni... :-(
2009. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DarkChii válasza:

Én 22 vagyok, 163 centi és mellé 59 kg. Hetente legalább kétszer kimegyek futni, mindig növelem a távot, viszont az étkezésemet a szüleim miatt nem tudom megváltoztatni. Így még a fogyásom sem indult be.

Neked azt tudom javasolni, hogy heti 1-2 délutánt szánj rá egy kis mozgásos tevékenységre, futás, úszás, vagy járj el kosarazni, focizni, ami tetszik. A tesiórák ideje egyhuzamban kevés, 45 perc mozgás (ha jól tudom), még nem indítja be a zsírégetést.

2011. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!