Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérlek szépen segíts, mostmár...

Kérlek szépen segíts, mostmár nagyon megvagyok ijedve? Van valami ötleted a problémámra?

Figyelt kérdés

Én nem fogyni szeretnék, hanem lenne egy nagy problémám, csak ide általában jókat szoktatok írni azért ide írom, remélem nem baj.

Az a helyzte hogy nem bírok elmenni nagy WC-re. Már egy hete nem voltam nem tudom hogy mit csináljak, eleget iszok, rengeteg zöldség-gyümölcs, szoktam kefírt enni, magokat banánt, étcsokit, cukrot, lisztet, krumplit kerülöm.

MOstmár nagyon fáj a gyomrom, és félek hogy ebből nagyobb baj is lehet. Ha meg egy héten eltudok menni akkor annyira fáj.

SZüleimnek nem merem elmondani. Valmai tipp próbáltam már a szilvalekvárt, sok tejet, barackot, kamillateát de semmi.

köszönöm szépen


2010. dec. 31. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
El kéne menned a háziorvosodhoz.
2010. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Igen, mindenképp fordulj orvoshoz.
2010. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Tegyél a joghurtba, kefirbe zabkorpát, zabpelyhet és igyál valamilyen koffeines dolgot. Pl. kávé, kóla (light is jó). Ezek általában kicsit megindítják a bélműködést.

A mályvatea egy természetes hashajtó. Ha gondolod próbáld ki, de ha nem lesz rendszeres, mindenképp keress fel egy orvost. Ez így nagyon nem normális.

2010. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom elkülöníteni, mit eszel és mit kerülsz.

A banán és a csoki pont hogy szorulást okozhat, a krumpli meg tele van rosttal, felesleges kerülni. (Ráadásul ha nem zsírban sült vagy zsírba forgatott, nem is nagy a kalóriatartalma, ellenben segít megelőzni a végbélrákot.)

Ha tényleg rendesen eszel-iszol, akkor tényleg házidokihoz kell fordulnod, mert ebből nagy baj lehet.

De én nem vagyok biztos benne. Írd le, miket ettél az elmúlt 2-3 napban és mennyit!

2010. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, nyaralás után!

Tudvalevőleg vannak olyan emberek akik diegen helyen (pl. nyaraláskor) nem tudnak elmenni... 7 napon át nem bírtam elmenni (5 nap volt nyaralás, hazaértünk, 2 nap alatt semmi) pedig ettem rendesen, sőt, nemcsak fogyis kaját (sültkrumpli, palacsinta, egyéb nyalánkságok)

Ittam tejet, rá szilvát ettem, ittam őszibaracklevet, utána megettem egy natúr joghurtot majd őszibarackot + tej, de semmi... nem jött ki semmi...

Én szóltam a szüleimnek, akármilyen ciki is, ez komoly!!! Apa szerzett nekem végbélkúpot, bár ha nagyon cikinek tartod menj be magad a gyógyszertárba és kérj! Nekem segített, csupán 2szer kellett alkalmaznom és ismét rendesen volt székletem:))

2010. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

Hát tegnap pl ezeket ettem:

reggel 1 natúr joghurt 2 mandarin és 1 narancs

11 felé ettem egy főtt répát és egy fél főtt káposztát

ebédre ettem grillezett halat (olyan normáld adag) és hozzá koktélparadicsomot, sült hagymát+répát, uborkát

3 felé ettem egy almát

vacsorára pedig 3db főtt virslit+mustárt

virslit nem szoktam enni csak most Szilveszter miatt általában zöldséget, tojást, kefírt v túrót szoktam enni

szoktam még ebédre fözelék féléket enni, de abból is inkább sóska, spenót, paradicsomoskáposzta, zöldbab és finomfőzelék

a rakott zöldbab, brokkolit, karfiolt nagyon szeretem abból is általában egy héten egyszre ebédre szoktam enni

reggelire szoktam inni tejet vagy szójatejet

kekszeket, chipseket nem szoktam enni, kekszből inkább koleit, korpovit sovány felvágottal, sajttal, kefírrel v gyümölccsel

inni 2-3 liter mentes ásványvíz+tea (zöldtea, kamilla tea mate tea) de semmi

kávézni nem szoktam

mozgás rendszeresen általában napi 1-2 óra bicikli+séta+takarítás

nem nagyon értem hogy mi lehet a baj, de mostmár egy kicsit kezdek aggódni

2011. jan. 1. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz, mert ez bélelzáródás is lehet! Ha feleslegesen mész, nem történik semmi, de ha elzáródik a beled, akkor órák alatt meg is halhatsz. (A bél elhal, mérgező anyagok szabadulnak fel és pillanatok alatt olyan szepszis alakul ki, hogy már a kórházban sem biztos, hogy tudnak segíteni!)
2011. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én kértem az étrendet, és az a véleményem, hogy elég kevés. Nem lehet főtt répán és túrón élni. Tessék enni jó minőségű szénhidrátot, tk. kenyeret is, legalább reggelire. Lehet a probléma oka, hogy túl keveset eszel.

Ettől függetlenül ha még mindig nem voltál wc-n, vegyél az ügyeletes patikában hashajtót, mielőtt baj nem lesz, jövő héten pedig fordulj orvoshoz.

2011. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: sztem ez egy fogyizónak nem kevés. én mikor fogyóztam ennyit ettem, és rendesen, NAPONTA volt székletem.

Kérdező! Mivel csomó rostos dolgot eszel (káposzta, zöldségek, korpovit) ezért tényleg furi :S menj azonnal dokihoz. A kávé serkenti az anyagcserét, megpróbálhatod azt is (nekem reggel általában egy forró csésze kávé után van csak székletem bár ez lehet kialakult szokás csak :-) )

2011. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1. lehet hogy felfáztál és hidegen ülsz mindig.


2. valszeg 80% pszichés eredetű

2011. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!