Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy történhetett ez? Már...

Hogy történhetett ez? Már soha nem lesz olyan mint régen? (lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és mindig fogyókúrázom.már betegesen a kaján jár az eszem minden percben.fél éve mindent ettem, úgy fogyókúráztam,hogy alig ettem amit kívántam,nyár volt és nem is mértem magam,egyszerűen éreztem hogy könnyebb vagyok.

és kész.

most meg már kb november óta.ezen az oldalon a fogyókúrás rovatokat,kérdéseket bújom. betegesen.figyelek mit eszek,egyszer alig eszem vagy semmit,majd másnap felfalom a hűtőt.visszahíztam amit leadtam,sőt sokkal többet.

nem tudok rendesen tanulni,és mindig stresszelek.

itthon tornázgatok,de egyszerűen a türelmetlenségem miatt,feladom és inkább eszek.itthon a szüleimmel is gyakran összeveszek hogy belebolondultam ebbe,és igazuk is van.de mit tegyek? hogyan adjak le 5kg úgy hogy ne jöjjön vissza?honnan legyen akkora akaraterőm,hogy megcsináljam?suliban mit egyek?és mit tegyek hogy ne járjon ez a fejemben mindig?eddig vezettem egy füzetbe ami felesleges volt mert megőrültem tőle.kérlek adjatok tanácsokat és ne szóljatok le.

előre is köszi.


2011. febr. 3. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, nemtudom hogy fiu vagy lány vagy.

Énis 16 éves vagyok, fiu.

kb 35 KG sulyfelesleg van rajtam, február 1-től fogyókurázom.

Lényegében ahogy olvasgattam, az a lényege a fogyókúrának hogy kerüld a cukrozott italokat, édességeket, és a fehér kenyeret.

Napi 5x 6x egyél, keveset.

Délelőtt szénhidrátot kellene hogy egyél, délután pedig fehérjét.

Sok gyümölcsöt, zöldséget egyél.

Lefekvés előtt 2-3 órával egyél utoljára.

Tévhit hogy este 6 után nem szabad semmit sem enni, ha pl éjfélkor fekszel le, akkor ehetel este 9 kor is.

Rengeteg folyadékot igyál, vizet, teát ( édesítővel vagy mézzel )

És a mindennapi mozgást valahogy épitsd bele az életedbe, hogy ne izombol, hanem zsirbol fogyj.

Remélem segithettem!


Egy fogyni vágyó tini.

2011. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm.

én lány vagyok és ezért a tinis hiszti mellett még ez is pluszba rámjön néha.

további válaszok is jól jönnének.

2011. febr. 3. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szijaaaa :D


Dettó ugyanez vagyok csak egy évvel fiatalabb és picit többet szeretnék leadni.Legtöbbször felfalom a hűtőt,és egyszerűen undorodom magamtól.Nyáron 47(!!!!) voltam most meg meg se merem mérni magam =(

Azt hallottam hogy ha kibékülsz magaddal akkor a fogyás is könnyebben megy és kicsit élvezetesebb. Mondjuk ez nekem nem jött be de hátha nálad igen:) Vaaagy kiírod a tükörre v a hűtőre azt a dolgot ami erőt ad a folytatáshoz(idézet,egy személy neve v fényképe v bármi).

Suliba sztem ehetsz szedvicset v győri édest v almát narancsot....:)

Dee hogy nem járjon mindig ez a fejedbe...hát azt nemtom hogy csináld =// ha rájössz szólj :)

2011. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na. Először is nyugi. Én, ha gondolod, segítek, bár nem tudom, mennyire fog használni. Ülj le a szüleiddel, és beszéld meg velük ezt őszintén, ahogy ide is leírtad. értékelni fogják az őszinteséged, és szinte biztos, hogy nem vádaskodni, hanem segíteni fognak. Aztán: felejts el mindent, amit a kajákkal kapcsban gondoltál eddig. Nekem van egy egész havi étrendem, amitől én 4 kg-t fogytam. Ha szeretnéd, írj privit, elküldöm, hidd el, hogy működik, mindenféle agyalás nélkül. Add oda anyudnak, mondd meg, hogy ha ezt eszed, akkor le fog menni az a pár kiló és abbamarad a hiszti (csupa egészséges dolog van benne: csirkemell, hal, túró, tojás, tk szendvics...). Aztán eltelik 1 hónap, és fogyni fogsz. Ne a mérleget nézd, az nem mérvadó, hanem mérőszalaggal mérd meg magad. Én a mérleg szerint 4 kg-t fogytam, ami az én súlyomból (sajna) nem sok, DE most 33as nadrágméret helyett 30ast hordok :) nekem csak ez számít. Ha vége a hónapnak és nem agyaltál a kaján, akkor te is be fogod látni, hogy ettől sokkal könnyebb fogyni, mint hitted. És ha tetszeni fognak a kaják, akkor már saját magad is variálhatod az ételeket, új recepteket találhatsz ki, stb... akkor viszont már elegendő lesz heti fél órát foglalkozni az egésszel, pontosan addig, amíg össze nem írod, hogy jövő héten miket fogsz enni.

Persze ehhez mozogni is kell, de nem otthon, egyedül, egy tornadvd-t tolni. mert tisztán látszik, hogy most csak azért sportolsz, hogy fogyj. így pedig hamar feladod. a sportnak pont az a lényege, hogy közben kikapcsolsz, elengeded magad, és csak azért sportolsz, mert ez tiszta élvezet. Iratkozz be a suliban kézilabdára, röpire, kosárra, úszásra, atlétikára, ami csak tetszik :) sokkal többet fog használni heti 3 edzés, mint napi 20 perc kínszenvedés a dvdlejátszó előtt.

Egyébként 5 kg feleslegnél létezik nagyobb probléma is, hidd el, valaki 50 kg +szal jön ide, és az is le fog fogyni! szóval hajrá, kevesebb agyalás, foglald le magad jobban, és írj privit, ha kell az étrend :)

2011. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!