Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bajom lesz ha mostantól...

Bajom lesz ha mostantól keveset eszek, és nem annyit, mint régen?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy történt ez. Régen egyedül egyszerre megtudtam enni egy egész 30cm-es pizzát. Most, egyre kevesebbet próbálok enni, és már régóta azt vettem észre(hónapok óta) hogy fél szelet kenyértől teljesen jól lakom!

Nem lesz bajom hosszú távon? Mert arra gondoltam, hogy ha régen a szervezetemnek szüksége volt egyszerre 30cm-es pizzára a jóllakáshoz most miért vagyok tele FÉL SZELET kenyértől?

Nem megy ez a szervezetem kárára?

Persze azóta fogytam 13 kilót. Lehet ez az oka?

Mi ennek az oka?


2011. aug. 17. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van zsír amit felhasználhat a szervezeted nem lesz bajod. Amit pedig leírtál azaz hogy össze szűkült a gyomrod, minden fogyni vágyó szeretné ezt elérni.
2011. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Összeszűkült a gyomrod.

Addig nincs baj a kevesebb kajával, amíg elfogyasztod a napi kalóriaszükségletedet (vannak neten kalkulátorok, amivel megtudhatod, neked mennyire van szükséged, kortól, magasságtól, súlytól és fizikai aktivitástól is függ). Ha a kevesebb mennyiséggel ez alá mész, akkor lehet bajod.

2011. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én világéletemben imádtam enni, sőt, kényszerevő vagyok (voltam?). Mindig vannak periódusaim, hogy egy ideig egészségesen, kiegyensúlyozottan étkezem, aztán egy rossz pillanatomban elég egy kocka csokit megennem, és onnantól vége. Ez rossz, mert bár nem vagyok kövér, van rajtam túlsúly, amitől nagyon szeretnék megszabadulni.

Viszont most 2 hete volt egy depressziós időszakom, és olyan történt, mint még sosem. Eddig, ha stresszeltem, még többet ettem. Most meg az történt, hogy úgy éreztem, a gyomrom gyűszűnyire szűkült, agyilag hiába volt bennem, hogy "zabálni, zabálni, zabálni", egyszerűen képtelen voltam rá. Alig ettem valamit. Így ment el 3-4 nap, akkor végre kezdtem feléledni, meg hát beláttam, hogy hosszú távon csak ártok azzal, hogy nem eszem csak egy szendvicset egész nap. Úgyhogy visszaálltam normális (napi 1200-1500 kcal) táplálkozásra, de most meg annyira nem bírok enni, hogy ezt is alig tudom megenni. Tényleg csak azért eszem legtöbbször, mert esténként 1,5 órát edzek, és nem akarom tropára vágni a szervezetemet. De ez most nagyon újxD A bevásárlóközpontban úgy mentem el a kaják mellett, mintha egy sikátorban sétálnékxD Egyszerűen megszűnt a kaja utáni sóvárgásom. Bár én nem panaszkodom, ez irtó jó:D

2011. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!