Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják ez nem jó, hogy...

Azt mondják ez nem jó, hogy kell pihenő nap is! Miért kell pihenőnap? Mi lesz ha nem iktatok be pihenőt? Mennyi pihenés ajánlott?

Figyelt kérdés
Minden nap Rubint Rékára tornázok 40 percet! Ha kihagynám már nagyon bűntudatos lennék és félek is hogy ellustulok és feladom, abbahagyom...ezért nincs pihenőm!
2011. febr. 9. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem se volt annak idején

a pihenőt csak akkor kell beiktatni amikor úgy érzed

én is így csináltam,mert fölöslegesnek véltem abbahagyni 1 napig az edzést, csak mert "kell" egy pihenőnap

viszont ha egyszer előfordul,hogy nem érzed jól magad és nincs kedved egyáltalán akkor ne erőltesd rá a testedre a tornászást,mert azzal csak ártasz magadnak

összegezve: a pihenőnap arra van,hogy az ember kipihenje magát,viszont van aki könnyebben fárad és van aki jobban bírja a strapát. Aki az utóbbiba tartozik és jól is érzi magát pihenőnapok nélkül az ne iktasson be egyet csak hogy ott legyen. A sok munkától még senkinek sem esett baja :P

2011. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! AZért kell a pihenő nap, mert ahogy tornázol minden nap az izmaid roncsolódnak minden egyes alkalommal. Ha tartasz pihenő napot, ezen a napon van idejük ujjá épülni, regenerálódni, ha nem tartasz tovább roncsolod. Én ezért heti 5 nap tornázok, hétvégén pihenő napok vannak.
2011. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!