Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A napi ajánlott kalóriabevitel...

A napi ajánlott kalóriabevitelt, mind el kell égetni?

Figyelt kérdés
Az én koromnak ,nememnek és életmódomnak(17 éves ,lány közepesen aktív) megfelelően naponta kb. 2000 kalória az ajánlott táplálék bevitelem értéke. Ezt a mennyiséget,ahhoz ,hogy egészséges legyek mind el is kéne égetnem naponta , vagy ennyi amennyi mindig kell a szervezetnek ha nem is csinálok semmit akkor is,és persze mellé a mozgás még jót tesz,de nem feltétlen szükséges mind a 2000 kalóriát elégetni?
2011. júl. 29. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Van az embernek egy alapanyagcseréje,kalóriaszükséglete, kinek mennyi 1500-2000kcal kb. Ezt akkor is felhasználod, ha nem csinálsz semmit, csak egész nap fekszel! Légzéshez, szervek müködéséhez stb. Ha 2000 kalóriát leakarnál mozogni akkor jó pár órát futhatnál vagy valami, nem is lehetne bírni.
2011. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*alap anyagcsere
2011. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszát/odat:) Mondjuk sejtettem,mert elég sokat futok és kb. a félmaratonnal égetek el annyit ,és azért az minden nap kivitelezhetetlen lenne.Csak furcsállom,hogy az a sok kalória mivé lesz,ha nem égetem el szánt szándékkal.
2011. júl. 30. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!