Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrás terv! Hogyan...

Fogyókúrás terv! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

170/83 15éves fiú vagyok.

Szeretnék leadni nyárra egy 20 kilót körülbelül, ehhez kérném a segítségetek, hogy mondjatok tippeket, hogy kezdjem el, vagy valami jó fogyókúrás tervet :)

Köszi előre is! :)


2011. febr. 23. 19:29
 1/4 anonim válasza:

A fogyókúra nem fog menni sehogy szenvedés nélkül, az eféle hirdetéseknek ne higyj. Hidd el élsportolóként anno volt hogy egy héten 10kilót fogytam,de persze az csak gyorssegély ami verseny után visszajött.

A fogyókúra teljesen máshogy hat minden emberre:van aki könnyen szabadul meg a súlyátol, van aki nehezen,de mindenkinek szenvedni kell érte

A legfontosabb a rendszeres testmozgás.Mindennap. Vélemnyem szerint nem kell halálra hajtanod magad,csak épp annyira hogy kellemesen elfáradj.

A második legfontosabb hogy ekkora mennyiségű súlyt lassan kell leadnod(1.ha gyorsan akarod leadni,akkor ugyanugy visszajön 2. a bőröd megnyúlik és plasztikai sebészeti beavatkozás nélkül nem lesz esztétikus)

A legjobb ha nem lefogysz,hanem átdolgozod a testeden lévő felesleget izomra(és itt nem arra gondolok hogy kockás hasad lesz 2 honap mulva meg kigyúrt izomagy leszel,csak ha átdolgozod úgy nehezebben jön vissza)


Szóval a lényeg hogy millió fogyokúra variáció van(90 napos=elválasztó,testkontrol,Norbi update...)


Szerintem a legfontosabb a mozgás mellett az étrend.

Vedd minimálisra a szénhidrát anyagodat(burgonya,rizs,kukorica,cukor stb... javaslom ezeknek olvass utánna)

Kenyeret meg hasonló dolgokat is kerüld el.

Ehelyett rengeteg gyümölcsöt és zöldséget(salátában,párolva bárhogyan) sok húst egyél(a halban van a legtöbb fehérje),mivel a húsban fehérje van ami elengedhetlen az izmok felépitésében is pl.


Folyadéknak főleg vizet igyál én szerintem,hiszen az ember testének több mint 60%-a vízből áll,akkor mi lehetne számára jobb mint a víz???!!!

De ha nem birod csak vizzel az a lényeg hogy a cukros-szénsavas dolgokat kerüld el(kóla,sprite,gyömbér stb),ihatsz gyümölcsleveket pezsgőtablettás italokat.


Az evést próbáld meg úgy beosztani,hogy reggel tankold tele magad.Amiket felsoroltam azokból reggelizz be kipukkadásig,majd délben már kevesebbet és este meg 6ig bezárlag szinte alig éppen csak hogy legyen benned valami úgy menj el lefeküdni.


Összevetve mindent mozogj eleget mindennap az evést meg probáld meg ugy beállitani amit mondtam és ha gondolod olvass utánna különböző diétáknak.

Ha gondolod irj privát üzenetet és probálok segitséget nyujtani!!


Hajrá

2011. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia :)


Az első lépés az elhatározás. 20 kg nem kis súly, rengeteg akaraterő,lemondás lesz míg ez lemegy, de képes vagy rá,tudom!:)

Ha az elhatározás megszületett, akkor kezdődhet az életmódváltás.Egézséges táplálkozás és a mozgás a kulcs.

Egyél rostokban gazdag ételeket, barna kenyeret (ezt csökkents fokozatosan,és lehetőség szerint délbe),zöldségeket,gyümölcsöket.

De ehetsz mindent, csak minnél ritkábban,minnél kevesebbet!Én pl. mikor fogyiztam , akkor ha megkívántam az édességet, akkor ettem 1 kocka feketecsokit.Ez nagyon nem árt, mégis megvan az édes érzés :)

Tornázz minden este! Menj el futni,csinálj felüléseket,lehet hogy viccesen hangzik, de ha esetleg anyukádnak van torna dvdje, tornázhatsz arra is!

2011. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, folytatom:


cukros üditőket hanyagold, esetleg anonászlé,ligt gyümilevek ha nem bírsz nélküle élni, de ezt is minnél ritkábban.


Nagyon nagyon sok sikert kívánok neked, kitartás, sikerülhet! :)


16/L

176 cm, 56 kg :)

[1 éve 82 kgt nyomtam. Ha nekem sikerült,neked is menni fog!]

2011. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat :)
2011. febr. 23. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!