Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak fogyni szeretnék, nem...

Ha csak fogyni szeretnék, nem izmosodni, miért van szükség pihenőnapra?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Én is tornázom minden nap, hogy segítsem a fogyást.
2011. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azért, mert az izmok növekedése követett módon gyorsítja az anyagcserét, és több kcalt éget el.

a másik, hogy ne terheld le magad túlzottan.

a harmadik h az ún. intervall edzések annyira megdobják az anyagcserédet, hogy edzés után 24 óráig jobban megy a zsírbontás, mint egyébként.

2011. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző, engem azért érdekelne, hogy ha csak napi 35 percet tornázom akkor is kell pihenőnap? Ha igen mennyi? Még több mint 30 kilót kell fogynom ezért hosszú távra gondolkozom.

Amúgy a Norbi 1000 kalóriás edzését csinálom, hány kalóriát éget ez el valójában? Az ezer kissé soknak tűnik még az én súlyommal is.

2011. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én ezt olvastam valahol:

"Tudom, hogy a pihenés, mint edzési elv nem a legeladhatóbb dolog a fitness világban, ahol mindenki tegnapra akarja az eredményeket, de hidd el: ha a lehetőségekhez mérten a leggyorsabban akarsz eredményeket, eleget kell pihenned."

2011. febr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha úgy sportolok hogy az a szervezetemnek nem megerőltető, (magyarul nem okoz felfokozott szívverést, izomlázat) de futok napi 1órát intenzíven és felülések stb. akkor is kell pihenő? Minek?
2011. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
létezik egy olyan hogy paraszimpatikus túledzés, keress rá google-ben, majd rájössz hogy miért fontos a pihenő, vagy nem edzel eléggé intenzíven, amit kétlek, de hidd el fontos a pihenő, ha meg fogyni akarsz, akkor a pihenőnapokon csinálj kompenzációs edzést, vagyis eröltetve sétálj egy órát, ez még a regenerálódást is javítja , így a túledzést elkerülve égetsz + kalóriákat,
2011. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!