Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A müzli nagyon hízlal?

A müzli nagyon hízlal?

Figyelt kérdés
valahol azt olvastam hogy 500 kalória van egy csésze müzliben! ez igaz? mennyi kalória van benne?
2008. febr. 3. 13:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Minden műzli más és más összetevőjű. De EU előírás, hogy rá kell írni mit tartalmaz és mennyi fehérje, szénhidrát és energia (kalória) van benne. Vagyis válaszd ki a boldban melyik müzlit szeretnéd, és nézd meg a dobozán, abban mennyi az energia.
2008. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
én megkülönböztetném a dedó zabpelyhet, chockapic meg ilyen hülyeségek, meg az a fajta műzli ami tele van aszalt gyömölccsel és ami még fontosabb zabpehellyel, ez látszik is, illetve az összetevök között fel kell legyen tüntetve. a szénhidrát mennyisége fontos 100 g ra vetítve, illetve hogy tartalmaz-e cukrot pluszban és ha igen mennyit.
2008. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
sima zabpehely meg másfajta magok + mazsola csak kidobtam a zacskóját és nincs kedvem emiatt kimenni a boltba se pedig kukázni. ezért szeretném tudni:)
2008. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
jah a kérdést is én írtam
2008. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
74%

100 g natúr zabpehely 375 kcal, 65 g szénhidrátot tartalmaz. 100 g mazsola 275 kcal, 65 g szénhidrát.


Búzacsíra 510 kcal, búzakorpa 520 kcal, a kukoricapehely 100 grammja 360 kcal és 85 g szénhidrát. Összehasonlításképp:

háztartási keksz: 390 kcal, 80 g szénhidrát

chips: 260 kcal, 45 g szénhidrát


Tehát a müzli nagyon egészséges, tápláló, kényelmes, de fogyókúrázóknak nem ajánlanám, hogy magokat vagy aszalt gyümölcsöt fogyasszanak.

2008. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Aszalt gyümölcsöt nem, de magokat igenis kell fogyasztani az eszenciális zsírsav tartalmuk miatt. Azonkívül telítettség -érzetet okoznak, én pl 1 zacskó tökmaggal jól elvagyok egy este. A műzliben -mégha nemis cukros fajta, a buktató a tej, amibe belerakod. A tejben minden van ami hízlal, óriási a kalóriatartalma, ráadásul, mivel fiatal állatok táplálására szolgál, emberi fogyasztása nem ajánlott. Főleg a mai tejporból felvizezett formájában.
2008. febr. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
81%

:D

117kg-ról malac testről fogytam le szállkás 80-ra most. Műzlit ettem rengeteget. Nem cukrozottat. Kalória és kalória közt is van különbség. Finomított dolgokból viszel be 360kalóriát akkor az úgy is fog hasznsúlni. Megnézed a műzlit akkor az rostot, jót tesz a beleidnek, nem szívódik fel az aminek nem kell, feldagab a gyorodan, elítttség érztet ad. Messe nem tud hízlalni!! és ez a fontos, ne tudom az elöttem levők miről beszéltek:D Kicsit utána kll jobban árni a dolgoknak és nem puszta adatokat nézni, hogy mi van benne mert az semit sem jelent. Van olyan kúra, ahol napi 1 kg zabpelhet vagy ilen műzlit kell megenned és atól fogysz. persze a mozgás az mindig olyan melléktényező ami kedvez az alakodnak: Az édesítéssel van mindig a gond, mert cukrot ne!! méz talán, szőlőcukrot jó de csak ha egyől lemozgod mert azonnal energiát ad, édesítő vakok mérgeznek. Szóval ha mást nem eszel akkor nyugodtan űzlizz anyit akarsz, béltágításn kívűl semmit sem tud hízlalni. Figyeljed a rostos dolgokat, azokat egyed és nins para. Ált a rostos dolgokal a beleid megdolgozna és sokszor több enrgiát haználnak fel mint amenyit bevittél. Lásd negatív kalória. Persze nem mindegy mi menbe, szénhidrát, fehérje vagy zsír. Mellesleg embertípus függő is, amitől az egyik ember nem hízik attól a másik igen. Műzli is csak annak parás, aki fehérje típús, mert anak sír, fehérje nem gond, de szénhidrát behízlalja. Fiyeld meg mit ettél mikor híztál mikor fogytál, mitől és rájössz. Én spéci zsírtől és fehérjétől em tok hízni, szénhidráttól igen. De faterom bevisz napi 800g szénhidrátot és semmi, azonban fehérjétől lerobban:D De a műzli, azaz zapehely, kukoicapehely stb nuku. Senkit sem hízlal. Magok is sak a szírtartalmuk miat roszak.Diéta alatt napi 20-50g zsiradék között leyél, inkább 20 fele, de ha növényi eredetű akkor mehet 50 felé. Állati avagy telített zsír esetében meg jobb ha minimálra fogod.

2008. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

37 kiló, az szép fogyás, gratula hozzá. Feltételezem, hogy 117 kilóra hízni azért elég sok zsíroskaját, hamburgert, csülköt el kellett pusztítani, tehát Te rosszul étkeztél évekik, minekután a műzli tényleg egészséges kajának tűnik. Ez a Te étkezésedben akkora válltozás volt, hogy le tudtad adni a zsírfelesleged. De ahogy te is írtad, minden ember más: aki évek ótta diétázgat, szinte állandóan fogyókúrán van, annak a műzli (és különösen a tej) túl sok cukrot tartalmaz. Persze ez is egyénfüggő, aki 2 órát sportol naponta, az le se szarja azt a "pár gramm cukrot". De aki irodába ül, aztán kocsiba, aztán kanapén annak igencsak vissza kell fogni a szénhidrátfogyasztást. A műzli gyakorlatilag tiszta szénhidrát. Igaz rostdús (némelyik) de én még nem hallotam olyat, aki üresen ette a műzlit. A tej pedig a legnagyobb baklövés amit egy diétázó elkövethet. Még a zsírszegény tejből is 230 KCal egy fél liter, amiben 23 gramm tejcukor, aminek az emésztése nem lehetséges, csak gyermekkorban. Fehérjetartalma elenyésző, még egy kis állati zsíradék és kész. Fel nem foghatom, miért kell felnőtt embernek bármiféle állati tejet meginnia, főleg ha a cél nem a táplálás hanem a fogyás.

A zsírbevitelhez meg annyit, hogy alacsony zsírtartalmú diétához KÖTELEZŐ létfontosságú zsírsavakat fogyasztani a vitaminok és a hormontermelés miatt. (Omega-3,Omega-6) Étrendkiegészítőként a legjobb a halolajkapszula és itt meg is dőlt, hogy az állati zsíradék mind rossz, a növényi meg mind jó. Margarin, naprafolrgóolaj, finomított transz-zsírok, mire jó? Kocsiba bio-üzemanyagnak :-)

2008. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
96%

Szerintem egyáltalán nem hízlal...

Én anorexiás voltam...

160 cm és 60 kg-ról fogytam le 40-re!

Közben csak müzlivel,ráadásul naponta fél kilót megettem+ráöntöttem fél liter tejet...egy dekát nem híztam!

Szóval igen is jó fogyi kaja

2009. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
77%
mien muzlit ettel?
2009. ápr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!