Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csúfolnak?

Szerintetek miért csúfolnak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 163 cm és 93 kg. Tudom, hogy kövér vagyok. Ez lenne a probléma ? Ha feltesznek egy kérdést, hogy ki a szebb egy nálam csúnyábbra szavaznak, mint hogy rám. Ha megkérdezik, hogy ki a sexibb inkább a csontvázra. Nagyon bántó. :( Hogyan fogyjak le ?
2011. márc. 4. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenek, mert a mai trend az, ha valaki minél pálcikább. a Te korodban pedig hajlamosak az emberek lenézni a kövéreket, és a külsejükből a belsőre következtetni (biztos lusta, folyton csak eszik, unalmas.... és még sorolhatnám). igaz, később csak annyival lesz jobb, hogy az emberek nem mondják ki hangosan a véleményüket, de belül hasonlóan gondolkodnak.

nekem pl. van egy ismerősöm. nem tudom pontosan, hogy hány kiló, de valamelyik nap panaszkodott, hogy Mo-n már alig lehet kapni ruhát az ő méretében. és minden hónapban új hajszín nála, csilivili műkörmök, méteres smink... de eszi a hatalmas pizzákat meg zsírtól csöpögő hamburgereket. egyszer tapintatosan rákérdeztem, hogy hízott el (tényleg NAGYON kövér), és rángatta a vállát, hogy nem tudja, biztos csak szeret enni. majd másnap felajánlottam, hogy nemrég fogytam 8 kilót, esetleg tudnék neki segíteni. hát, ne tudd meg, mit kaptam :( szóval róla megvan a véleményem, de nem elsősorban mint kövérről, hanem mint emberről.

fiatal korban pedig az emberek megismernek egy hasonló elhízott lányt, és utána rásütik mindenkire ezt a bélyeget, akin egy kicsit több van a kelleténél.

azt javaslom, hogy ne foglalkozz velük, Te magaddal legyél elégedett, ne másoknak akarj tetszeni. ha magadnak sem tetszel, akkor viszont változtass, és az adjon erőt, hogy elviseld a piszkálódásukat, hogy elképzeled az arcukat, amikor nyáriszünet után vékonyan, csinosan összefutsz velük :)

ja, és még egy tanács egy lassan 21 éves lánytól, akit a Te korodban folyton csúfoltak és szekáltak (nem a súlyom miatt): a hozzáállásodon is sok múlik. ha azt látják, hogy Te egy kész személyiség van, egy megismételhetetlen "én", és ezt emelt fővel viseled, kimondod a véleményed, egyszóval sugárzod magadból a magabiztosságot, akkor nem tudnak fogást találni rajtad :) csak annyi kell, hogy higgy önmagadban, a lelked erejében, és abban, hogy vagy olyan értékes, mint a többi ember. emelt fővel járj, a csúfolókat egy pillantásra se méltasd, légy mindenkihez kedves, és légy határozott, nyílt, bátor :) így előbb-utóbb kiérdemled a tiszteletet ;)

2011. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elhiszem. Megpróbálok neked segíteni, a legfőbb ok, hogy 15 éves vagyok.

Sport!:) Sportolsz? Ha nem, akkor mindenképpen olyan sportot keress, amit élvezni fogsz.

Igen, ez a súly sok. Nagyon sok diéta is van, ezekkel is meglehet próbálkozni, de nem fogyókúrával! Az csak egy kínzási módszer.

Sok zöldség, gyümölcs.:)

[link]

Ezt tartják a leghatékonyabb diétának.


De itt egy másik is, ez nem tudom mennyire jó:

[link]

2011. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ha ők készítenek rólam egy szavazást akkor az jó minden rendben van de ha más csinál, akkor már mit képzeltek meg ilyenek. miért ?
2011. márc. 4. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok, az előzőnek (és Neked is) írom: jól mondod, a fogyókúra nem jó, mert egyszer vége szakad. de a 90naposnak is vége lesz egyszer... szóval az is egy fogyóKÚRA, mindegy, hogy valamelyik cikkben diétának hívják.

a megoldás az életmódváltás: főként, mert a szervezetnek minden nap szüksége van minden tápanyagra, és a 90 napos ezt nem tudja garantálni. pl: az izmok fehérjéből állnak. a 90 napos alatt csak 1 nap fehérje nap, a többi nap nem eszel belőle. tehát aznap a szervezeted zsír helyett vígan bontja az izmot, mert az neki sokkal kevesebb energiába kerül.

egy szemléletes példa: képzeld el, hogy kapsz 2 matekpéldát, amelyik közül csak az egyiket kell megoldanod, és kiválaszthatod, hogy melyiket. természetesen a könnyebbet fogod választani (izom bontása zsír helyett). viszont ha a tanár azt mondja, hogy igen ám, de ha a könnyebbet választod, akkor nap mint nap újra fogsz kapni példát. akkor egy ideig még csinálhatod a könnyűeket minden nap, de lehet, hogy megkérdezed: és ha a nehezebbet csinálnám? és erre azt mondja a tanár, hogy abból van annyi, amennyi, és ha azokat megoldod, akkor nincs több. akkor már inkább megoldasz 3 nehezet összesen (zsír bontása), minthogy nap mint nap meg kelljen oldanod 1 könnyebbet. tehát ha minden nap eszel fehérjét (és persze mozogsz is), akkor a szervezeted nem akar az izmaidhoz nyúlni, mivel tudja, hogy holnap kezdheti előről. inkább bontja a zsírt, mert abból (ha nem kap utánpótlást - vagyis nem eszel zsírosat) véges mennyiség van, és ha azt lebontja, már nincs semmi dolga :)

aztán van még az a bibi, hogy a cukor is zsírrá alakul. cukornak minősül a szénhidrát, a keményítő és a gyümölcs is. tehát a 90 napossal 1 nap csinálsz csak hasznos dolgot az izmaid számára, a maradék 3 napban csak a zsírsejtjeidet növeled :(

inkább nézzetek utána az életmódváltás és a test működésének alapjainak.

2011. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem. de asszem rájövök, hogy miért., tettem fel facebookra egy képet és egy képszerkéztővel (photo filtre studio)és a maszatolással próbáltam segíteni a képen, de látszik a helye.
2011. márc. 4. 17:16
 6/11 anonim válasza:
Hát én nem vok kövér és mégis lecsúnyáznak,úgyhogy én már nem foglalkozok velük.Szerintem te se tedd,olyan vagy amilyen vagy és kész!
2011. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért köszi mindenkinek de rájöttem, hogy miért csúfoltak. :) köszi. ha fogyok nem lesz probléma. :] köszii
2011. márc. 4. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is a külsőd miatt, de az egészséged miatt mindenképpen életmódot kellene váltanod. 15 évesen a 93 kg, ekkora magassághoz sok. És ha hajlamos vagy rá, ez gyarapodni fog.
2011. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
btw. 101 kiló voltam szóval most is fogyózok és sztem haladok. :]
2011. márc. 4. 17:37
 10/11 A kérdező kommentje:
nem szoktam mondani másra csak most így jött
2011. márc. 4. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!