Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5 napos léböjtöt szeretnék....

5 napos léböjtöt szeretnék. Holnaptól péntekig, van értelme?

Figyelt kérdés
ha a kúra után nagyon odafigyelek az étkezésre, nem zabálok, este 6 után nem eszek, vissza jöhetnek a leadott kilók? Tudom hogy csak víz lesz ami lemegy, de ennek is örülnék...
2011. márc. 6. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésed. Léböjt = nem eszel szilárd ételt. Akkor mi az, hogy nem zabálsz és este 6 után nem eszel?! Miért örülnél, ha lemenne rólad 2 kg víz? Ugyanolyan maradna a tested.. :D
2011. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
HA A KÚRA UTÁN!!!!
2011. márc. 6. 19:18
 3/6 anonim válasza:
Ne csinálj baromságot! 5 nap éhezéssel csak az izomzatodat fogod lebontani, tehát a testzsírszázalékod nem fog csökkenni, sőt növekedni fog (ugye a zsír tömege nem csökken csak az izomé). Egyél napi 1-2 gramm szénhidrátot és 1,5-2 gramm fehérjét testsúlykilogrammonként és végezz napi 40 perc aerob edzést! Sok sikert a fogyáshoz!
2011. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az előző válaszadó vagyok, és még annyival kiegészíteném, hogy a szénhidrát ne egyszerű, hanem összetett legyen, tehát nem cukros ételekből, hanem rizsből, krumpliból vagy zabpehelyből vidd be a napi mennyiséget.
2011. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A léböjt veszélyei

Aki úgy áll neki a böjtölésnek, hogy a fentieket nem veszi figyelembe, az alábbi kockázatoknak teszi ki magát:


* Löttyedt bőr, tónustalan bőrszín, narancsbőrösség a hirtelen fogyástól. (A vezetett léböjtön nem hirtelen történik a súlyvesztés, és a bőr tónusa is megmarad.)

* Rosszullétek, szédülés, ájulás, pocsék közérzet. (A rosszul beosztott testi energiák, a helytelen légzés, a munkavégzés folyamata ezt eredményezi. A vezetett folyamatban ezeket a tüneteket észreveszik, megelőzik.)

* Felborult emésztés, gyomor és bélpanaszok (A rosszul végzett böjt tipikus mellékhatásai. A bélrendszer működésének felborítása a fogyást nehezíti, a táplálék feldolgozást akadályozza, problémákat okoz.)


A fentiek ismeretében tehát a léböjtölést mindig vezetővel kezdjük meg, csoportban, és lehetőleg a megfelelő holdállással (újhold) egyszerre, ugyanis a szervezet víz háztartása a világ ár-apály áramlásaival harmóniában mozog. A léböjt tehát nem egy divatos fogyókúrás módszer. Ne keverjük össze ezzel, mert súlyosan visszaüt.

2011. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nem ajánlom. :S én nemrég léböjtöltem. 3 nap volt az egész, de nagyon fáradt voltam, nem kívántam semmilyen ételt, és a 3 nap úgy ébredtem, hogy szörnyű hányingerem van, és amikor felkeltem, hánytam. de nem úgy ahogy általában szokás, hanem csak az érzés volt meg, meg öklendeztem, és minden úgy volt, mintha hánytam volna, csak semmi nem jött fel. szédültem, aztán elájultam. de szerencsére csak pár pillanat volt az egész. utána lementem a konyhába és magamba tömtem annyi ételt, hogy legalább a szám ne legyen hófehér.

te ne kövesd el ezt a hibát. szörnyen fogod magad érezni. és semmi eredménye nem lesz. max. mivel teljesen kiürül a gyomrod, ezért fogyhatsz vele 1, max 2 kilot, de aztán a dupláját felszeded.

nagyon nem ajánlom:S

2011. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!