Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindennap kocogok egy órát...

Ha mindennap kocogok egy órát nyárra ill. későbbiekben jó hatással lesz rám? (testileg, lelkileg)

Figyelt kérdés

már négy éve lustulok,sokat híztam ezért egy hete elhatároztam hogy mindennap kocogok egy órát.

166cm és 85 kiló vagyok (21/L)eddig fogytam 1kg-t.nem tudom hogy ez jó hatással lesz-e késöbbiekben.Az étrendemmel nem sokat változtattam csak a mennyiséget faragtam le és napi 5 kisadagban eszek.

Köszönöm a válaszokat és a tippeket!


2011. márc. 8. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

nem jó! nem bántani akarlak, de én 175/73 voltam, és már ez is akkora "túlsúly" volt a térdemnek, hogy heti 2-3 kocogástól tönkrementek az ízületek :S nekünk lányoknak egyébként is máshogy oszlik el a súlyúnk, így futásnál különösen terhelve van a csípő és a térd is. ne tedd tönkre magad!

arról nem is beszélve, hogy első nekifutásra (magamból kiindulva) 5 perc kocogás is halálos, 1 ór a meg szinte lehetetlen.

aztán: megfelelő étrend nélkül hiába minden sport, fogyni nem fogsz, csak max egy keveset. ha nem is nagyon akarsz rajta változtatni, legalább annyit tegyél meg, hogy délután már nem eszel cukros, lisztes dolgokat, és kerülöd a nasit, mekit, és sok vizet iszol, sok zöldséget eszel.

sportra meg azt tudom mondani, hogy először napi 1 óra intenzív séta, később lehet bicikli is, meg úszás, kirándulás, ahogy jön a jóidő egyre több lehetőség adódik. futásra/kocogásra csak 15-20 kg múlva gondolj.

tényleg ne tedd tönkre a térded, hidd el, én már nagyon megbántam :(

2011. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hogy lehet észrevenni h tönkre vágnak a térdek?

én nem éreztem semmit a térdem felől.ill.nem fájnak?

2011. márc. 8. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
még nem, de ez hetek, hónapok múlva érezteti a hatását. egyszerűen nem bír el annyi súlyt, és megnyúlnak a szalagjaid, vagy porckopásod is lehet
2011. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. márc. 8. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!