Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy tökéletesen...

Normális, hogy tökéletesen összeállított reggeli mellett ilyen hamar megéhezem?

Figyelt kérdés

Egy időben sose reggeliztem, mondván milyen sok kalóriát megspórolok vele, de rájöttem arra, hogy igenis muszáj reggelizni. Szóval a reggelim: 1 natúr danone actívia, ebbe teszek 4-5 szem mogyorót és diót (saját termés, szóval sótlan, pörköletlen), beletördelek 4 db korpovit kekszet (ezt dietetikus ajánlotta, elvileg a legjobb keksz) és még 1 kivit vagy almát ( vagy ritkán aszalt szilvát) is beledarabolok. Imádom, mert nagyon finom és laktató. Csakhogy olyan 2 óra múlva elkezd korogni a hasam, ami elvileg azt jelenti, hogy már üres a gyomrom és hát éhes is vagyok....ilyen hamar feldolgozná a szervezetem? Azért gondolom, hogy ez egy tökéletes reggeli, mert minden fontos tápanyagot beviszek vele és amikor éhes vagyok akkor sem konkrét ételt kívánok (tehát nincs szénhidrát utáni vágyam vagy ilyesmi) csak egyszerűen éhes vagyok....

Anyagcserém is jó elvileg napi 3x biztosan van székletem, ráadásul étkezés után 2-3 órával.

Szóval nem tudom, hogy hamarnak számít-e a megéhezésem vagy normális, hogy kb. 2 óra múlva ismét ennék valamit?


2011. márc. 8. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem azt jelenti,hogy üred a gyomrod (nem üres 2 óra alatt) ez azt jelenti,hogy a reggeli felnyomta a vércukrodat, erre elkezdtél insulint termelni,minek hatására leesik a vércukrod. Ezt észleli a szervezeted és éhes leszel.

tehát vagy hagyd el a gyümölcsöt és edd tízóraira, vagy egyél mégegy almát, vagy valami fehérjét

2011. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én pl ma reggel 8 körül megittam egy tejeskávét (édesítővel, 1,5%-os tejjel) és melléje megettem két szelet rozskenyeret amit előtte bedobtam a mikróba fél percre. Utána mindkettőre kentem egy icipici light margarint.

Csak 12 körül éreztem hogy korog a gyomrom:))

Mondjuk ittam is rá vizet rendesen. De ez bevált:)

2011. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még mindig utolsó vagyok:

egyébként simán lehet, hogy 2 óra alatt megéhezel.. elvileg 2-3 óránként kéne keveset enni, így lehet felpörgetni az anyagcserét is (persze az sem mindegy, mi az amit eszünk :))

2011. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Biztos értetlen vagyok, de nem értem az első válaszoló tanácsát. Vagy hagyjam el az almát tízóraira vagy egyek kettőt?

Reggeli azért nem szeretnék jelentős fehérjét enni, mert ebédre általában csikemellet vagy valami más fehérjeforrást eszem és vacsi is leginkább fehérje.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. márc. 8. 14:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Reggel szüksége van a szervezetednek fehérjére, és ha nem kapja meg kajából, akkor szépen lebontja az izmaidból. Szóval szerintem ha úgy gondolod sok a fehérje ebéd és vacsorára akkor mindkettőből kicsit tegyél át a reggelibe, de szerintem mindenképp egyél reggel többet.
2011. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dietetikus ide vagy oda - ez nem jó reggeli.

A keksz attól keksz marad, hogy korpovit. Üres kalória, semmi tápanyag, a vércukrodat meg az egekbe emeli. Ráadásul 4 darabtól vársz csodát...

És nem laktató, mert éhes vagy utána.

Reggelire lassan felszívódó szénhidrátot kell enni. Mit szólnál egy szelet tk. kenyérhez sovány sonkával és sajttal, paprikával, paradicsommal, esetleg tojással? Délig kibírod vele, ha mégsem, tízóraira megeheted a joghurtot vagy az almát/kivit.

A keksz egy nagyon felesleges dolog.

2011. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy ez a keksz kb. egyenértékű egy szelet kenyérrel. 82% teljes kiőrlésű gabonából áll és ugye nem tartalmaz cukrot, de ha azt mondjátok nem jó akkor lecserélem.

Egyébként baromi változatosan táplálkozom, csak tényleg ez az egy dolog zavar, hogy a reggeli után olyan hamar éhes leszek mindig.

Köszönöm a segítséget, megfogadom a tanácsokat.

2011. márc. 8. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan hallgass csak a dietetikusra, de ezt légy szíves ne nevezd jó reggelinek, mert ez egy 1,5 évesnek elég reggelire, de te nyilván kissé idősebb vagy...450-500 kcal legyen a reggelid (gondolom, nő vagy és átlagos életmódú)...gondolom a dietetikus nem mondta, hogy koplalj ;)
2011. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14:26 talán nézz utána a korpovit miből van, mielőtt leszólod ;)
2011. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sokan itt azt mondják ha veszel egy mély levegöt az is üres kalória, ne hallgass rájuk... a korpovit tök jó... lehetsz éhes két három óra múlva! ha nem akarsz enni ihatsz egy kávét vagy valami, meglátod jó e ugy, ha éhes vagy és korog a gyomrod, akkor egyél... az a reggeli amugyis ugy megy át a gyomron mintha sose lett volna ott söleg a joghurt és aszalt szilva, ugyan már, miért lenne ott tovább?... gyomorban a viszonylag folyékony kaja nincs szinte semmit azonnal átcsorog a vékonybélbe... ha napi 3x mész nagy wc-zni az eleve átlagon felüli szóval semmi baj veled...
2011. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!