Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mi a legcélravez...

Mit gondoltok mi a legcélravezetőbb fogyókúra számomra? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: tizennyolc éves lány, 165 centi körül, és most jön, ami meredek: 137 kiló. Na, ezen nagyon szeretnék változtatni. Tudom, hogy ez borzasztó, satöbbi satöbbi, de a megoldáson szeretnék gondolkodni. Tudom, hogy ez nem egy rövid folyamat, hónapokba fog telni, ha nem megy jól évekbe.

Szóval mit tudtok javasolni? Sajnos a dolog nem annyira egyszerű, így leírom a körülményeket:

még gimnáziumba járok, otthon lakom. Menzára vagyok befizetve - ez a legolcsóbb megoldás, főleg, hogy kedvezményt kapunk rá. Az, hogy egy különleges étrendet tudjak kialakítani magamnak elég nehézkes, mivel a pénz kevés. Szombatonként dolgozom, álló munka oda én viszek kaját, vasárnap pedig önkénteskedni fogok menhelyen.

Mit tudtok javasolni ezek melett?


2011. szept. 19. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Jajj de rendes tőled a menhelyes dolog!!!!


Miket és mennyit szoktál enni egy nap?

2011. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy orvos megkeresését tudom ajánlani, majd ő segít.
2011. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámoltam neked az orvisi lexikonon hogy kb: 1550kcalt kell enned egy nap hogy egy 1hét alatt 1kilót leadj.

Próbáld meg számolgatni a kalóriákat,és biztos a fogyás. Ezen belül kerüld a magas kcal tartalmú ételeket,sok fehérjét fogyassz.

2011. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

orvosi kivizsgálással kell kezdeni. 138 kiló az írtó sok, ez azt jelenti hogy nagyon sokat eszel és nagyon keveset mozogsz. nem a menzai kajával van a baj. ki kell számolni a kalóriaigényed és azt hogy mennyivel fogsz. kb-ra azt is ki kéne számolni most mennyit eszel. ott már szembeötlő lesz a különbség. és el kell kezdeni mozogni. eleinte gyors séta , úszás. kerülni kell a nassolnivalókat, csokikat ,chipseket, péksüteményt, fehér kenyeret, cukrot, cukros üdítőket. rengeteg zöldség,mellé fehér hús és hal. köretnek kerülni kell a krumplit rizst, tésztát, csak zöldségeket egyél.

reggelire ideális a zabkása tízóraira valami gyümölcs, ebédre menzai kaja, uzsdonnára natúr joghurt esetleg kis gyümölccsel vacsorára pedig mehet fehér hús/hal zöldségkörettel. és mindezt úgy hogy a fogyáshoz szükséges kalórialimiten belül maradj.

2011. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen súlyfelesleggel mindenképpen orvosi segítségre lesz szükséged, erre ne a gyakorikerdeseken várj megoldást.

Eleve meg kellene tudnod, hogy mi okozza ezt az elhízást. Lehetnek hormonális, vagy pajzsmirigy gondok. Vagy ha az étrendre gondolsz, indokoltnak tartod, hogy ennyi kiló legyél? Tudod az okát?

Az izületeid iszonyatos terhelésnek vannak kitéve, a mozgást se lehet csak úgy elkezdeni, illetve nagyon fokozatosan, óvatosan csak, és azt is szerintem eleinte orvosi felügyelet alatt...

2011. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a menhelyre járás nagyon jó ötlet! Ha szereted a kutyákat meg se fog kottyanni az egész napos mászkálás velük:) Ráadásul jót is teszel vele. Csak ne ess bele abba a hibába, amibe a legtöb állatvédő (én is hajlamos vagyok rá ezért tudom) a kutyáknak ennyi kilósan is tetszel, oda nem kell csinosnak lenni, nem kell kiöltözni, mindenki elég ápolatlan (tisztelet a kivételnek). Ne ők legyenek a példa!
2011. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Miket és mennyit szoktál enni egy nap?

eléggé változó... reggelizni a suliban szoktam, első óra után eszem egy szendvicset, amit otthonról vittem, ez általában kenyér meg valami olcsó párizsi plusz paprika/uborka/saláta, ha van itthon. Vagy a suliban veszek valami péksütit. Akkor ebédelek, általában a negyedik vagy az ötödik óra után attól függően hány órám van. Aztán vacsira két szelet kenyér a szendvicsként említett dolgokból, olykor becsúszik a három. Általában ez szokott lenni, plusz becsúszik a nassolás, nem tagadom rendesen, főleg, ha kapunk valahonnan valamit, vagy kínálnak suliban stb. Egész nyáron dolgoztam. Egy raktárban, ahol negyven fok körül volt a dolog, pakolós fizikai munkát. Rendesen folyt rólam a víz (meg mindenki másról mert rettentő meleg volt), ott állandó és folyamatos mozgásban voltam, amikor épp pakoltam, vagy álltam. Ide általában szendvicset vittem, egy műszakra hármat. A műszak héttől háromig tartott. Hétvégén reggelire valami kenyeres cucc, a fent említett vacsira ugyanez, ebédre anyám szokott csinálni valamit, ami rendszerint ugyanaz krumpli plusz tesis sülthús(anyám az egy külön kategória...). Látom leírva hogy ez rohadt sok kenyeres cucc...

Kiszámoltam neked az orvisi lexikonon hogy kb: 1550kcalt kell enned egy nap hogy egy 1hét alatt 1kilót leadj.

Hol tudom megnézni, hogy mi mennyi kalória? akik számolják hogyan csinálják? hogy mindenről pontosan tudják mi mennyi hány méter?


Egyébként az a fura, hogy nem érzem annyira nehéznek a mozgást. Persze tudom, hogy rohadtul túlsúlyos vagyok, de nem érzem úgy, hogy nagyon hátráltat a mozgásban, de olykor azért érzem hogy igen. Most arra gondolok, hogy orvosi segítséggel kéne kezdeni. Szoktam biciklizni, most arra gondoltam, hogy korcsolályával fogok kutyát sétáltatni(egy labrador sétáltatok az utcából). Sétálni is szeretek.

Ha orvos, akkor kinél kezdjem? Még a gyerekorvoshoz járok, de inkább keresnék valaki mást, aki beutalót ad az éppen kellő helyre.



Remélem mindenre válaszoltam, ha nem feltennétek még egyszer?

Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 19. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert nem vet fel titeket a pénz, így nyilván marad az olcsóbb kategória, a kenyér, krumpli stb.

Sok fehérjét kéne enned ( pl.tanúr joghurt, sovány túró, csirkemell, hal) és köretnek zöldségeket, párolva, nyersen. Inni naponta 2,5 liter szénsavmentes vizet legalább. Nem tudom mennyire tudjátok ezt finanszírozni. De az fontos, hogy ne éhezz.

Sétánál többet még nem tennék a helyedben, óvni kell az ízületeidet.

Írom itt a dolgokat, de először menj el orvoshoz.

2011. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!