Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyenkor már nem lehet semmit...

Ilyenkor már nem lehet semmit sem csinálni? Annyi az anyagcserémnek?

Figyelt kérdés
12 éves koromban nagyon koplaltam, és a koplalás előtt 5 kg-ot lefogytam a 90 napossal.A koplalással újabb 5 kg ment le rólam, de aztán vissza is jött.Most 14 éves vagyok.Amikor koplaltam, reggelire és vacsorára egy almát ettem, és ebédre pedig az ebédem negyedét(pár kanállal, kb. napi 300-400 kcalt ettem).Ezért tönkrevágtam az anyagcserém.Vagyis 1000-1200 kcalt kell ennem ahhoz, hogy ne hízzak, tartsam a súlyom, és kb. 600-800-at, hogy heti fél kilót fogyjak.Ez örök életemben így fog maradni?Egész életemben ilyen keveset kell ennem?Ja és most is próbálnék fogyni, 4 hete fogyókúrázok és 1000 kcalt eszek+heti 3-4x mozgok(korábban is mozogtam), de le kell csökkentenem az 1000 kcalt, mert ezzel csak a súlyomat tartom, és nem fogytam a 4 hét alatt semmit sem.
2011. márc. 15. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
szerintem 1-2 év után már átállhatsz nagyobb kcal-ra,lassan,hetente mondjuk 100-at emelve,és nem fogsz hízni..ha még mozogsz is sokat,akkor meg még gyorsabban fog változni az anyagcseréd
2011. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előbb ne fogyni akarj, hanem állítsd vissza a szervezeted a normál üzemmódba. ahogy az előttem lévő írta, emeld hetente 100 kcal-al az adagokat, addig, amíg el nem éred a súlytartást. ezt tarsd kb. 1 hónapig, majd onnantól jöhet a fogyás. persze közben nyugodtan sportolhatsz, akkor lehet, hogy lefele is fog menni a mérleg nyelve ;)
2011. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nadi84 válasza:
Már bocsi, de nem egy okos dolog ennyi idősen egy fejlődő szervezetnek napi 1000 meg annál kevesebb kalórián tengeni. Ne aggódj, én is csináltam ezt, van is belőle elég bajom így 10 év után. Ha újrakezdhetném, már nem fogyóznék ilyen eszeveszetten. Azért kíváncsi vagyok a szüleid mit szólnak ehhez. És igen, jól látod, ez örök életedben így fog maradni, ha így állítod be a szervezetedet. Vagy majd jönnek a jojó diéták, amikor majd szépen visszahízol mident kamatostul. Nem tudom hány kg vagy, de ha a BMI-d normál keretek között van, akkor szarj mindenre, és ne sanyargasd magad. Tudom hogy ezt most hiába magyarázom, de hidd el, hogy majd te is rájössz 10 év mulva hogy mekkora hülyeség amit most csinálsz. Fontosabb az egészség.
2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én anno azt csináltam, hogy heti 10-et emeltem, és ha a mérleg megengedte, akkor többet növeltem hetente. Régen 1000-1200at ettem egy nap(ezzel fogytam), ma már 1300-1800at, és tartom a súlyom.
2011. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz, akkor ehetsz normálisan. A sport felpörgeti az anyagcserét is a zsírégetés mellett.
2011. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!