Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Spinning vagy hagyományos...

Spinning vagy hagyományos szobabicikli?

Figyelt kérdés
Igazából már mindegy, mert rendeltem egy spinning biciklit, de arra lennék kíváncsi, hogy érdemes volt-e. Van egy hagyományos szobabiciklink, ami már sajnos elhasználódott, de segítségével mindig tartani tudtam az ideális testsúlyomat. Mióta elromlott (kb. 1 év), azóta felszedtem 6-7kg-t, mert így sokkal kevesebbet mozogtam. :( Spinningel sikerülhet lefogynom? Mert elsősorban ez lenne a cél, utána persze formásodni, de a hagyományossal ezt annyira nem lehetett. Nektek mi a véleményetek? Még sosem voltam spinning edzésen, ezért is vagyok kicsit bizonytalan. :/
2011. márc. 18. 22:35
 1/6 anonim válasza:
Ha spinning, akkor az a közös csoportos tekerés a bevált, amit edzővel és zenére végez az ember. Nem nagyon lehet különbséget tenni a spinning bicikli (?) és a szobabicikli között.
2011. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Speedbike-ként, fitneszkerékpárként volt írva, azért írtam, h spinning bicikli, mert úgy mindenki tudja, hogy miről van szó.

Youtube-on nagyon sok spinning edzés van feltöltve, elég hatásosnak tűnt, de még soha nem próbáltam. Majd jövőhéten kiderül. De az elején mindenképp próbálom szinten tartani a pulzusomat edzés közben, hogy ne kardiozzak, az ráér később is. Akkor ezek szerint ezzel is ugyanúgy fogyhatok, mint a hagyományossal. :))

2011. márc. 18. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A lényegi különbség,hogy a spinning bringa sokkal strammabb,elnyűhetetlen és szinte hangtalan.

Viszont ha a normál szoba bringát vesszük alapnak,akkor más rajta a testtartás.Ezen olyan,mintha egy verseny bicón ülnél,tehát egyeseknek hosszabb távon lehet,hogy kényelmetlen,feszítheti a derekat.

Ha szerzel hozzá rendes spinning edzéstervet,programot,akkor lehet hatékony.

Bár egy csoportos edzés,mindig sokkal motiválóbb persze.

2011. márc. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Motivációval és kitartással nincs gond szerencsére. :) Kíváncsi leszek, hogy mennyi idő alatt sikerül elérnem a kívánt testsúlyt. Vagy ha azt nem is, de a régi ruhákba beleférjek. :D
2011. márc. 19. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Sok sikert az elhatározásodhoz, nekem is hasonló céljaim vannak, a pörgős zene nálam alap, jó motiváció, pl. többet tekerek, ha zene van, mint ha pl. filmet nézek:D
2011. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike! Igen, ezt én is tapasztaltam, hogy ha filmet nézek, akkor belassulok, de ha jó kis pörgős zenét, akkor nagyon tekerek. :D A régin kb. egy-másfél órát tekertem hetente 4-5 alkalommal, tök jó alakom volt (mondjuk mellette súlyzóztam is kis súlyokkal, meg néha tornáztam). Már nagyon hiányzik! :D
2011. márc. 20. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!