Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra? 25éves 160cm és 80...

Fogyókúra? 25éves 160cm és 80 kg-os lány vagyok.

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve letettem a cigit, és ez idő alatt szépen felkúsztak rám a kilók. Eddig nem is nagyon érdekelt a dolog, de most nagyon el vagyok keseredve, hiszen itt a jó idő, és nagyon nem tetszem magamnak. Szeretnék egy olyan módszert beiktatni az életembe, amivel le tudok fogyni. Sajnos időhiányban szenvedek, mert napi 12 órát vagyok távol, ami azt jelenti, hogy reggel 7-este7-ig vagyok házon kívül. A vízszükséglet sem az erősségem. Sajnos akármennyire is szeretném nem tudok meginni 2l vizet. Talán a fél liter vagy annál egy kicsivel több még megy, de többet nem. Próbáltam már sokféle módszert, magam elé tettem az asztalra, még kevesebbet ittam. Kávézom is naponta kétszer de azt is édesítőszerrel iszom. (talán a kávéval megvan a napi 1l folyadék) Sajnos az anyagi helyzetem sem teszi lehetővé, hogy az update-s módszerrel fogyjak le. Arra is kíváncsi lennék, hogyha napi egyszer eszem főtt ételt, vagy egy szendvicset és valami péksütit (többszöri étkezésre nem nagyon van időm) akkor ha mozgást iktatok be a napjaimba valahogy akkor azzal le tudok-e fogyni? Már nagyon zavar, mert több megjegyzést és folyamatosan kapom, hogy úgy nézek ki mint aki terhes. Persze a gondom, hogy mivel ülő munkát végzek a legtöbb felesleg a pocakomon van. A munkahelyemre direkt egy villamosmegállóval előbb szállok le és a liftet sem használom, de úgy érzem, hogy így nagyon lassan vagy nem is akar lemenni. Centiben már mentek le, de nem onnan ahonnan kéne. Nagyon el vagyok keseredve, mert hamarosan babát is szeretnénk, de amíg ekkora vagyok addig nem merem bevállalni, hiszen akkor még nagyobb leszek és akkor még nehezebb lesz leadnom. Légyszi aki tud az edzéstervet is küldjön amit otthon tudok csinálni.
2011. ápr. 19. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. először is ne keress kibúvókat.

A 2 liter vizet meg kell inni, ez van. Nem lesz tőle bajod, szépen erőszakold le a torkodon, na nem egyszerre:-) Egyébként, ha lekezdesz mozogni, úgyis szomjas leszel.

Torna: vegyél egy DVD-t, nem nagy összeg, és csináld, ahogy bírod. Először 20p., aztán 40, vagy ahogy jön. Sétálj sokat. Egy villamosmegálló nem nagy cucc, este menj el még futni, ha tudsz, vagy csak sétálj.

A rendes evés ne legyen idő kérdése, próbáld meg úgy alakítani a napodat, hogy legyen benne rendszer. Reggeli, ebéd, vacsora (fehérje!), közötte egy-egy gyümi. Péksütit csak reggelire!!

Napi egyszer főtt étel elég, de a másik két főétkezés ne szénhidrát, ne kenyér legyen, vagy kis mértékben.

2011. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 160cm magas de 88 kiló vagyok..

Nekem is az a bajom,hogy nem tudok naponta 2-3 litert meginni..Ha próbáltam szinte vissza is jött..Nekem sincs arra pénzem,hogy Norbi kajákat vegyek,hiszen családom van és nem főzhetek háromfélét..Nekem arra sincs pénzem,hogy kondi terembe járjak..De mégis fogytam 1 hónap alatt 4 kilót..

Az nem jó ha egyszer eszem naponta..Én ezt csináltam,és ezért nem is fogytam..Így én a következőt teszem.

Naponta legalább 5-ször eszem de keveset.

Reggelire a bögre zabpelyhet.Amikor kezdek éhes lenni(2 óra múlva) eszem egy joghurtot,vagy felvágok egy paradicsomot/uborkát..Ebédre azt eszem amit éppen főztem.Ez lehet a csirkepörkölt-nokedlivel,vagy borsófőzelék vagy rakott bab..Ami éppen az ebéd abből én csak 1 bögre adagot eszem.Később újra egy joghurt,vagy egy gyümölcs..Este felvágok uborkát,paprikát,paradicsomot,és csak azt eszem...Ha késő estig fent vagyok és éhes lennék akkor jöhet újra a paradicsom..

A kenyeret,édességet,cukrot teljesen töröltem az étrendemből.. Viszont mivel én eddig alig mozogtam ma mozgok. A munkahelyem nekem 3 buszmegállóra van.Ezt csakis gyalog teszem meg.Voltaképpen mindenhová gyalog megyek,de nem sétálok,hanem intenzív gyaloglást csinálok..Érzem,hogy az izmaim feszülnek,hogy hosszan nagyokat lépkedek,és igyekszem gyorsan lépkedni..Ez naponta általában 2 óra gyaloglást jelent..Otthon a lakásomban van felsőszint lépcsővel,így naponta 20 perc tornám van hogy felmegyek a lépcsőn,lejövök a lépcsőn..Egyébként én 97 kilóval indultam,és pár hónapja csinálom ezt...De nem sietek,,ha 1 év alatt fogyók le 60 kilóra akkor 1 év..Ha 2 év kell hozzá akkor két év..Türelmes vagyok..

38/N

2011. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A zabpehely az mindegy milyen?? Itt arra értem, hogy mondjuk lehet cerbona megyes müzli is lehet.A tej az nem hizlal??

köszönöm a tanácsokat amúgy. meg KELL tennem !!

2011. ápr. 19. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a tej hizlal, hanem a Cerbona meggyes müzli, tiszta cukor!!! Zabpelyhet kapsz szerintem a nagyobb helyeken, de DM-ben is láttam már.
2011. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre válaszolok, mert én is zabpelyhet eszek mindig reggelire.

Natúr zabpehely, olyan zacskóban van, mint a liszt, fél kg-os csomag Sparban, Aldiban 169 Ft, Lidl-ben 199 Ft (szóval nem nagy összeg), kb 2 hétre elég, ha reggelire eszed.

Én 50 g-ot szoktam 1 dl 1,5 %-os tejjel, (ezt kiegészítem mézzel+ fahéjjal, vagy édesítővel és vmi aromával)

Napi 3 dl tej egyáltalán nem hízlal, bár én meg kcal-t számolok, így kb ennyi bele van kalkulálva a dologba.

Egyébként ez a reggeli, amit írtam, olyan 280 kcal (a mézes 1 picivel több, kb 300), ez a mennyiség reggelire ideális.

2011. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha csak a saját történetemet olvasnám,én is 25 éves vagyok és 78 kiló,igaz nekem már van 1 gyerekem.

Én terhességem előtt az update módszerrel fogytam le 12 kilót,de már nekem sincs rá pénzem.Most úgy sikerült leadnom 8 kilót reggel teljes kiőrlésű kenyeret eszek,megveszek egy csomaggal,be a fagyóba és csak annyit veszek ki amennyit megeszek,így spórolok is.Ezt lehet enni tojással,felvágottal,májkrémmel.Ebédnél arra figyelek hogy az ételbe ne legyen /sok/ tészta meg cukor,főleg zöldségből álljon,még szeretem is,a gyümölcsöt már annyira nem.A vacsora könnyű legyen és 6 után már csak fehérjét,zöldséget,gyümölcsöt,sovány sajtot,főtt tojást eszek.H meg nagyon édességre vágyom megiszok egy édesítőszeres kávét,kakaót vagy főzött pudingot.Ha te se szeretsz inni,egyél sok levest,az is folyadék.A péksütit kerüld,kevesebb lisztet,cukrot fogyassz.A séta nagyon jó,a dvd-k egy idő után unalmasak,én napközbe csinálok pár guggolást,kitörést vagy súlyemelést,amennyihez kedvem van.A babavárásnál sok kiló felszalad,nekem 16 és mivel nem szoptathattam le se ment 1 deka sem.Kitartást és sok erőt neked!!!!

2011. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. úgy gondolom nem lesz könnyű de bele kell fognom.
2011. ápr. 20. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a zabpelyhet reggelire..

Én csakis a natúr zabpehyhet eszem.Tényleg olyan lisztes tasakban van,úgy néz ki mint ha fűrészpor lenne..

De néha ízesítem gyümölcs darabokkal..

2011. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!