Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindennap gyaloglok jó tempóba...

Mindennap gyaloglok jó tempóban egy órahosszát. A futást nem bírom, de fogynom kell 10 kg-ót. Érhetek el ezzel eredményt?

Figyelt kérdés
Igyekszem ügyelni az étkezésemre is, nem nassolni, diétásan étkezni, ügyes konyhatechnikai eljárásokat alkalmazni.Tudom, hogy mozogni kell, most más ötletem nincs. Konditeremre, szervezett tornákra járni most nincs pénzem,de kerékpározni szoktam, azzal közlekedem. Nyáron majd megyek úszni is. Jó lenne egy görkorit is venni.Most csak gyalogolok, de rendszeresen. Hogy ne legyen unalmas, rádiózom közben a mobilomon. S szép helyen megyek, tiszta levegőjű területen. Mennyi idő alatt lesz valami eredmény szerintetek?
2011. ápr. 22. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

hát sétával nem fogysz le, persze jobb mint a semmi.

mi az, hogy nem bírod a futást? ami rendes táplálkozással érne is valamit? Nem kell egy órát futnod, fuss 20 percet, utána többet és többet...

2011. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
igen ocsmány lusta egy ember lehetsz
2011. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első nap 5 perc megállás nélküli futás..

régen a suliba a 8 perces folyamatosat egyáltaln nem bírtam most meg naponta futok 20-30 percet 5-10 percenként megállok egy percre.. most meg a suliba a 10 percest is megállás nélkül tudom.

2011. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem megy a futás, fáj a térdem, van amikor a bokám, és 5 perc után kifulladok.Gyalogolok 2 percet, újra futni kezdek, ismét csak 5 percig bírom...S közben szenvedek. Az intenzív, rendszeres gyaloglás is égeti a zsírt, azt olvastam.
2011. ápr. 22. 21:39
 5/9 A kérdező kommentje:
ocsmány lusta, aki mondja..
2011. ápr. 22. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Hé, nem lusta, nem kell cs.szegetni!


Van, akinek nem jók az ízületei. Apa is, ha fut 5-10 percet, másnap alig bír menni, mert annyira kikészül a térde. És igen, volt, mikor járt futni - fokozatosan emelve az időtartamot -, de egy hét után lábra állni is alig bírt, úgy fájt a térde.


Kérdező: tempós gyaloglással lassan- de valamicske eredményt érhetsz el. A görkori már jobb. :)

2011. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ti annyira hülyék vagytok, mint a segg! Ha valaki edzetlen, pont hogy a tempós gyaloglás a legjobb megoldás, mert a futás túlzottan felvinné a pulzusát, és hetekig nem is fogyna semmit...

Kérdező, jó a gyaloglás, de gyorsan, tempósan!

2011. ápr. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OFF: Nekem is rosszak a terdeim,bokaim. Raadasul izomgyengeseggel szulettem, szoval nem is birnam. Ugy hogy aki azt mondta, hogy egy lusta diszno, az kerem gondolkozzon el egy percre onmagaban. Nem csak a futassal lehet fogyni.


ON: Kedves kerdezo! A tempos gyaloglas valoban jo megoldas a kezdetben. Irtad tovabba, hogy biciklivel kozlekedsz. Ha bicikliznel gyaloglas helyett, az szerintem hatasosabb lenne, de ha eleinte nem birnad, akkor ne keseredj el. Lehetne fokozatosan bevezetni, mondjuk 3 nap gyaloglas, 2 nap bicikli. Ez fokozatosan csokkenteni a gyaloglos napokat. Ha minden jol megy, akkor heti 1 kg fogyas az idealis, kiveve ha extrem tulsullyal rendelkezel. Sok sikert!

2011. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jóindulatú válaszokat és a biztatást. Próbálkozom, tartom azóta is a napi 1 óra tempós gyaloglást, s bizony el is fáradok tőle, s jobban alszom. Vagyis érzem az áldásos hatását. Biciklizem is, de nem túl gyors tempóban, és nem is hosszú távokat, kevés itt nálunk a kiépített, hosszú, biztonságos kerékpárút.Persze közúton is lehet, most szereltem fel a bringát prizmákkal, ahogyan elő van írva.Amúgy 41 éves vagyok, nő, s 10 kg felesleg van rajtam.160 cm-hez vagyok 60 kg. (59,5)
2011. ápr. 24. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!