Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mért kell napi 5x enni aki...

Mért kell napi 5x enni aki fogyózik?

Figyelt kérdés

De ha egyszer fogyuzunk akkor nuku kaja...nem napi 5x

Én úgy fogyozok hogy naponta csak 1x eszek,csak ebédelek...nem tom hogy jól teszem-e!!


2009. márc. 7. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy nem egészséges a napi 1x, mert akkor megerheled a szervezeted, mert nyilván sokkal többet eszel (még ha fogyi miatt kevesebbet is) egyszerre, mint amikor ezt az adagot vagy egy picit többet 5 porcióra elosztod. Állítólag nem egészséges 1x enni, jobb a többször keveset.
2009. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülyén fog hangozni de hidd el így van: amikor az ember kevesebbet eszik az átlagnál, pl te is mert 1 nap 1szer eszel (hidd el én is így fogyóztam és nem jó) a szervezet elkezd "vészriadót" fújni hogy itt bizony éhezés van. Eleinte csökken a súly mert muszáj, de aztán a szervezet kétségbe esve fog minden falatot hájjá alakítani (egyszerü nyelven). Ha meg véletlenül többet eszel annál mint amennyit ettél mindennap az utóbbi 1-2-5 akárhány hétben, akkor többszöröse jön vissza mert a szervezet nem úgy fogja fel mint "kaja" hanem mint "hájforrás" és sürgősen elkezd raktározni belőle a testre.

Ha napi 5ször eszel (bár szerintem is túlzás az 5, elég lenne a 3 is, de azt rendszeresen) akkor a szervezet "megnyugszik": minden egyes nap ugyanazokban az időkben kapja a kaját. Igaz hogy kevesebbet, de kapja, így nem "érzi" szükségét annak hogy mindent hájjá meg zsírrá alakítson.

Ez olyan dolog: ha tudnám hogy most 3 hétig koplalni fogok, akkor előtte felzabálnék mindent amit csak lehet, hogy túléljem valahogy. De mível tudom hogy minden nap kajálok, mert minden nap van rá lehetőség, így a normális adagot eszem meg. Ehhez tudnám hasonlítani :)

Remélem segítettem!

2009. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítve a második hozzászólót:

remek amit írt. a napi ötszöri étkezés segít abban is, hogy az anyagcseréd meggyorsuljon, mivel folyamatosan munkában van a szervezet, nincs ideje elraktározni.

Ha csak egyszer eszel, akkor nagyon gyorsan el fogsz hízni.

2009. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy leirták előttem.Napi egyszeri étkezéstől szerintem napokon belül székrekedésed lenne.
2009. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

nagyon sokat segítettek!!!

2009. márc. 8. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!