Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kövér emberek azért azok,...

A kövér emberek azért azok, mert valamilyen lelki gondjuk van nem?

Figyelt kérdés
Kivéve a terhesek,és az egyéb betegek..
2011. okt. 30. 09:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki túlsúlyos, az azért van, mert többet eszik, mint, amit lemozog. Az másik kérdés, hogy a nagyobb túlsúllyal küzdők általában valami lelki ok miatt ragaszkodnak az evéshez, még ha nem is tudatosul bennük. Kisebb túlsúly (10-20kg) simán lehet egyszerűen amiatt, hogy valaki ellustul, ülő életmódot folytat, de szereti a nehéz, egészségtelen ételeket, mindenféle lelki ok nélkül is. Ja, és azt szögezzük le, hogy a terhes nő nem kövér, hanem simán terhes...
2011. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
:D igen sejtettem,hogy kicsit bántóan írtama terhesekről..csal nehogy valaki azzal jöjjön,hogy a terheseken azért van túlsúly,mert terhesek voltak.. Csak mert én azt vettem észre magamon,hogy amióra van egy ember akire számíthatok jelentősen kevsebbet eszek..és fogytam is kb. 4kg-ot tavaly óta..
2011. okt. 30. 09:48
 3/22 anonim ***** válasza:

Milyen furcsa én épp ellenkezőleg "működöm", ha nincs senkim akkor pik-pakk lefogyok, ha van akkor feljön rám pár kg..

A tészta meg azok az ételek, amire azt mondják olcsó az hizlal is..

2011. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A helytelen táplálkozástól is lehet pl: alig eszik, aztán párnap meg jól bezabál. Azt mondják, ne éhezzen, aki fogyózik, mer ha nélkülöz a szervezet elkezd raktározni és mikor többet kap, akkor hízik az ember.
2011. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha nincs senkim otthon ülök,ha van akkor nem...unalomból ettem/eszek ezekszerint..
2011. okt. 30. 10:23
 6/22 anonim ***** válasza:

sokaknak nincs lehetősége egészségesen étkezni. ahogy írta valaki, a hizlaló ételek mindig olcsóbbak (tészta, zsírős hús, krumpli, fehér kenyér). Persze ilyenkor mindenki azzal jön, hogy egyenek ugyanabból keveset, csak arra nem gondolnak, hogy míg egy diétás mennyiségű csirkemellel és párolt zöldséggel, túróval, zabpehellyel egész jól laksz, addig tésztából ennyi kalória egyszerűen nem elég, 2 óra után a falat kaparod az éhségtől. Úgyhogy a tartós fogyáshoz vagy az átlagnál jobb anyagi helyzet, vagy pedig borzasztóan nagy akaraterő kell. Vagy mindkettő :D én mondjuk, hogy az első kategóriába esem, nem vet fel a pénz, de azért valahogy beszorítom 2 havonta a fehérjeport. Persze emellett is nagy akaraterő kell, hogy ne túrjam fel a többiek kajáját a hűtőben, de nekem legalább annyival könnyebb a helyzetem, hogy éhes nem vagyok.

Képzeld el a másik oldalt: diétázna, ott van előtte a pörkölt és tudja, hogy csak egy kistányért ehet belőle. Megeszi, de éhes marad, és hiába imádja a kaját, nem ehet többet. szerintem ez rosszabb, mint az, hogy párolt csirkemellet eszel minden másnap, amit egy időután cipőtalp ízűnek érzel :P

Ez is játszhat, meg a lustaság is. Nem kell ahhoz lelki betegnek lenni, hogy valakinek nehezére essen elkezdeni mozogni +20-30 kilóval. Vagy a fent leírt módon étkeznie. Könnyebb beletörődni a súlyába, mint ezeket a változásokat meglépnie. És kifogás mindig lesz: hormonzavarom van/a terhességem óta képtelen vagyok lefogyni/alig eszem, mégis hízom/én ilyen alkat vagyok, genetika/csomó mindent próbáltam, mégse sikerült.

én is kifogásokat kerestem a +10 kilómra anno. Mikor olyan porcleválásom volt a térdemben, hogy voltak járásképtelen időszakaim is, a többi időszakban meg arra kellett vigyáznom, hogy ne sérüljek le újra, természetesen nem sportolhattam. előtte heti 8 edzést toltam, úgyhogy utána nem volt meglepő a +10 kilogramm sem. És hagytam, hogy feljöjjön, hogy rajtam legyen, mert azzal hitegettem magam, hogy nem tudok mit tenni ellene. Igaz sportolni nem tudtam, de a kajálást ugyanúgy folytattam, mint előtte. Érted, amivel heti 8 edzés mellett tudtam súlyt tartani (gondolhatod mik voltak a mennyiségek). Igaz főzni akkor még nem volt lehetőségem, de ha nem ettem volna magam degeszre minden étkezésen, csak annyit, amivel már jól lakok, már azzal is fogyhattam volna. Kár érte, hogy nem ismertem fel a probléma forrását azon nyomban, így most 3 hónappal a műtét után mondhatom el magamról, hogy a felesleg nagy részét eltüntettem. Igen, sporttal :) bár valszeg soha többé nem lehet heti 8 edzésem :(


nna nem védeni akartam a kövéreket, ez inkább okfejtő poszt volt :)

2011. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
poszt, beszélek itt baromságot, komment :D
2011. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

úgy vélem közrejátszanak a lelki tényezők.

nem kell bonyolult kihatásokat vizsgálni: az evés gyakran pótcselekvés, stresszlevezetéssé válik, ez tény. meg lehet figyelni.

2011. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem, nekem semmi lelki gondjaim nem voltak, és még is elhíztam 1-2-3 év alatt feljött 28 kiló!! Na utána lettek lelki gondjaim amikor szembesültem magammal hogy mennyire elhíztam. De hál" istennek most már minden rendben van , mert sikerült lefogynom az idén!! :)
2011. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ha nincs senkim otthon ülök,ha van akkor nem...unalomból ettem/eszek ezek szerint.."

Mikor egyedül vagyok csak magamnak kell főznöm így nem kívánom meg azt, amit enne a pasim. És akkor jóval több időm jut mindenre, nem kell igazodnom senkihez, akkor jövök megyek, mikor nekem jó. Ha egyedül vagyok ritkán ülök otthon. Persze megyünk mi is Párommal, de az más.

Nem vagyunk egyformák.

2011. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!