Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így van esélyem 10 kilót...

Így van esélyem 10 kilót lefogyni?

Figyelt kérdés
Kb fél éve sportolok rendszeresen, előtte is, csak kisebb nagyobb megszakításaim voltak. Kb 2 hónapja napi 2órát tekerek. Viszont mivel a szüleimmel élek és nem én vásárolok, valamint túl sok beleszólásom sincs, a pénz nem vet fel bennünket, ők meg nem egészségtudatosan élnek ezért a táplálkozásom olyan,amilyen. A cukrot igyekszem mellőzni, csak vizet iszom, viszont nem tudok barnakenyeret meg mindennap zöldésgeket enni. Így azt gondoltam eszem amit ők-sok választásom nincs- csak egy kicsit kevesebbet. Mivel tanulok és sokat mozgom is, így amúgy se lenne kielégítő a napi 1 saláta és egyebek, amiket egyesek képesek tartani. Viszont sajnos a szénhidrát bevitel kb elkerülhetetlen, mert szinte csak azt esznek. Sportnál azt figyeltem meg, hogy önmagában 1 grammal se leszek kevesebb, max kevesebbnek tűnök és feszesebb a testem. Lehet így esélyem? Eléggé el vagyok keseredve. Természetesen igyekszem velük beszélni, és próbálok ha van egy kis pénzem zöldségeket egyebeket venni. Azt most hagyjuk, hogy úgy lenne a legegészségesebb, mert ezt tudom. Lehetőleg nyár alatt szeretném ezt ledobni magamról, mert már nagyon frusztrál.
2011. jún. 4. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a zöldség, a halkonzerv (Lidl) meg a pufirizs mitől drágább, mint a kenyér, túrós táska, kóla, kifli meg egyéb dolgok! (Egy marha nagy fej lollo saláta 200 Ft a piacon, de mire megennéd már rádrohad! Egy sima saláta ennek kb még a fele!) Én azt javaslom nézd meg, hogy egy napi kajád hány Ft-ból jön ki, ha anyudékkal vásároltok! Aztán nézd meg azt, mennyiből jönne ki, ha azt ennéd, amit szeretnél! Ha a kettő közel van, akkor nem hiszem hogy nehéz lenne meggyőzni őket, hogy az egészségesebbet válaszd! A sport sokat számít, de 70% a táplálkozáson múlik!
2011. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én tudom,hogy olcsóbb. És pont ezt mondtam. Én hiába tudom, nem fogom kézbe kapni a pénzt,hogy azt vehessek,amit szeretnék. Reggel apum bevásárol, ami kb 1 kg kenyeret jelent, meg némi felvágottat és csókolom, vannak nagyobb bevásárlások, és abból marad kb valami a hűtőben x ideig, meg néha főz anyu és ennyi. Szóval most azt tényleg hagyjuk mit kellene ennem, mert igyekszem, és ha kapok pénzt nagyon ritkán,azt veszek belőle,de amúgy esélyem sincs erre a hozzáállásuk miatt. Köszönöm.
2011. jún. 4. 08:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és egy kicsi faluban élünk,lidl meg társai felejtősek.
2011. jún. 4. 08:28
 4/9 anonim ***** válasza:
" Sportnál azt figyeltem meg, hogy önmagában 1 grammal se leszek kevesebb, max kevesebbnek tűnök és feszesebb a testem. " pont ez a lényeg...a zsírt leadod é az izom nehezebb, azonos térfogatban...a testzsírszázalék a lényeg ugyanis, nem az, hogy hány kg vagy...ha fél éve napi 2 órát bringázol, akkor ugyanolyan étkezés mellett is min 1 vagy 2 számmal kisebb ruhákat hordasz most, mint fél éve
2011. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

és ti otthon zöldséget nem termeltek? retek, hagyma, saláta már van a kertben, lassan lassan borsó; burgonya, zöldség pincében, savanyúuborka.

ha apukád vesz felvágottat és kenyeret, akkor te csak a felvágottból egyél, az is valami. reggelre meg ha megeszel 1-2 szelet kenyeret, hát nem attól fogsz elhízni.

anyud meg ha fõz, akkor ebédre azt egyél ( kisebb adagot) vagy ha pl. fõzelék, akkor mondd meg neki tegyen félre neked, egy tányérral, amíg nem lisztez/olajozza be. ( erre azért nem hiszem, hogy nemet fog mondani) , vagy ha sültkrumpli van ebédre, megkérheted, hogy neked fõzze meg ( magától megfõ).

Sok sikert !

2011. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom elég fiatal vagy még, de sajnálom, hogy ilyen közegben vagy! Minden esetre ne add fel, és eddz sokat! Ahogy előttem is írták, marad a sok sport! Természetesen így is fejlődni fogsz, csak lassabban! A körülmények pedig szívóssá, kitartóvá tesznek ami később előny!
2011. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért ez a kérdés túl van spirázva.

Ha jól értem te szerinted azért nem tudsz lefogyni ,mert azt eszed amit anyudék-apudék. Szerintem meg ha simán kevesebbet ,pl az eddigieknek az egynegyedét ennéd csak meg ezekből a hagyományos kajákból,akkor azért tutira lefogynál ám .

2011. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tök idegesítőek az ilyen szülők hogy egészségtelen kajákat adnak a gyereküknek."Azt kell enni ami van"Én is ezt hallgattam az anyámtól és most 30 évesen olyan magas az inzulinom hogy csak gyógyszerrel és kemény diétával tudtam helyre hozni.Szerintem ha tényleg nincs más otthon akkor egyél azt ami van csak kevesebbet.
2011. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem eszem keveset,de nem is sokat. Üdítőt akkor se iszom, ha van itt, és nem azért mert "diétázom",hanem amúgy se iszom. Azért rendszeres sport és tanulás mellett szerintem amúgy se lehetne a szénhidrátot kiiktatni, igen kisebb méretet hordok, mások szerint is vékonyabb lettem,persze ez a mérlegen nem mutatkozik meg, na nem is ez a cél,csak szerintem túl sok vagyok...azért az nem mind1, ugyanlyan kajákról meg azt tudom mondani, hogy pl. 4-5 kanál paprikás krumplitól teljesen eltelítődik a gyomrom,de nem jelenti azt,hogy jól is laktam,fél óra múlva már éhes leszek,szóval ez nem mindig kivitelezhető, hogy ugyanazt csak kevesebbet, de persze igyekszem ezt csinálni. Én nem hibáztatom a szüleim, hisz nekik anno még enni se volt mit,mindig ezt mondják,csak az bánt,hogy nem fejlődőképesek. Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 4. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!