Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízlal a tejberizs? (Kérdésed...

Hízlal a tejberizs? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy a tejberizs viszonylag hízlaló, sok kalóriát tartalmazó étel. Viszont egy fogyókúrás kérdésemnél azt írta valaki, hogy kajákhoz próbáljak inkább rizst enni köretnek, ne krumplit meg ilyeneket. Na most ha a rizst ugyanúyg főzöm, csak van benne tej, cukor helyett édesítőt használok, abból is NAGYON KEVESET, akkor miért is hízlal?
2011. jún. 10. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A rizs is hízlal, mármint zacskós esetén egy zacskóban kb. 438kcal van. Igazából keveset fogyasztva nem probléma, de ugyanez a helyzet a krupmlival is. Főzve ugyanúgy jó fogyókúrához.
2011. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem létezik hizlaló kaja, csak az hizlal, ha a több energiát viszel be, mint amit elhaszálsz
2011. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, csak salátából zabálhatsz egész nap folyamatosan, valószínűleg akkor sem nagyon ütöd a határt, három tábla csokival meg elég a kcalból.
2011. jún. 10. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, ki hogy van vele, de a salátából rengeteget kell ahhoz ennem, hogy érezzem, hogy ettem. Csakhogy, ettől kitágul a gyomor, és a magasabb kalóriatartalmú ételből is többet eszem. Magyarán, lehet, hogy jobb utóbbiból kevesebbet enni, mint salátából végtelen mennyiséget.
2011. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Viszont egy kis csirkehússal finom tud lenni, plusz ehetsz másféle salit is. Görög saláta rántotthússal, imádom:$
2011. jún. 10. 22:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, figyeld meg az átlag-kínaiakat! Reggeli-ebéd-vacsora náluk egy tál rizs. És mind nagyon vékony. Azért ebben is van valami.

Az igaz, hogy a rizsben is sok a szénhidrát, viszont ha választanod kellene krumpli, kukorica és rizs közül, a rizs a legjobb. És nyugodtan ehetsz így tejberizst. Fő a változatosság!

2011. jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Görögsaláta rántotthússal már régen nem diétás étel, csak szólok:) a kínaiak nem azért nem kövérek, mert rizst esznek, hanem mert a 'tipikus kínaiak' rizsen kívül nem esznek egyéb kaját, csak halat meg zöldséget:)
2011. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudod mi a tejberizzsel a probléma? A rizsben és a tejben is rengeteg szénhidrát van. Persze ha a normális mennyiségnél megmaradsz, akkor talán oké, de amúgy nem igazán. Sajna. Én nem is nagyon iszok már tejet, mióta megtudtam, hogy jóval több szénhidrát van benne, mint fehérje.:(
2011. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, én ezen kívül kb egyáltalán nem iszok tejet. Kakaót nem, kijönnek a pattanásaim, max ha kétévente egyszer csinálunk pudingot, vagy vmi sütit, abba. De egyébként egy kortyot sem, rosszul vagyok az ízétől, ha magában kell igyam.
2011. jún. 11. 10:52
 10/12 anonim válasza:
100%
a fehér rizst felejtsd el, egyél barnarizst helyette. Annak is viszonylag magas a ch-tartalma, de nagyon jó élettani összetevői vannak.
2011. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!