Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlyos étkezési zavaraim...

Súlyos étkezési zavaraim vannak. Mit tegyek? Már sosem leszek olyan, mint régen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,164cm 55-56 kg.Ez nem tűnik, így soknak, de kövér vagyok,hájas a hasam,combjaim.

Nem érzem jól magam a bőrömben.


Mikor neki kezdtem diétázni( kevesebbet enni), 53 kg voltam. szépen lementem 50 kg-ra.Nagyszerűen éreztem magam.Majd visszahíztam sokkal többet, rengeteg édesség zabálással.és mikor megeszek 1 csokit, szörnyű bűntudatom van és utána nem érdekel semmi, és már úgy fogom fel,hogy mindegy akkor már ehetek.. és egész nap szó szerint eszek!!!


Tavaly nyáron ismertem meg a barátomat, nagyon szeretem.Akkor nagyon szép,formás alakom volt.És ő is nagyon szeret engem, de látja rajtam,hogy mindig feszült vagyok,nem tudja hogy ez történt velem.


Egyszerűen nem szeretem magam, és szeretnék ismét 50 kg lenni, de nem tudom hogy mit tegyek!


Főzni nem tudok, a szüleim pedig szintén nem tudják hogy mi van velem, anyukám is fogyókúrázik rendszeresen, de ő mindig betart mindent.. de koplalás szinten csinálja, illetve külön méregtelenítő kúrával,ami nekem káros lenne.


Mindenki szerint hülyeség fogyókúráznom, stb..

De nagyon tönkre vagyok és nagyon szeretném de nem sikerül. Most mindenki írhatja,hogy akaraterő, meg minden de az nem segít, mert lelkileg nagyon ki készűltem és minden problémámra az evés lett a gyógyír.


Régen szép voltam, jó alakú és életvidám.


Most meg elhízott,igénytelenebb, életunt.


Kérlek segítsetek, mert nem tudom kihez forduljak.

Nem szeretném, ha a szüleim vagy bárki más tudna róla.

Senki nem támogat, kérlek segítsetek nekem.


2011. máj. 19. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a súly pont ideális számodra. A gond ott van, hogy nem mozogsz, ezért nem izom, hanem zsír formájában van rajtad.

Kezdj el mozogni! Néhány hónap alatt nagyon szép, formás leszel mindenféle fogyókúra nélkül is!

Én is 164 centi vagyok, és 58 kiló. De kb. 52-nek látszom, pont az izom miatt! Ezt egyszerűen futással, biciklizéssel, tánccal meg némi hasizomgyakorlattal értem el, ajánlom neked is!

2011. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom,milyen ez.Velem is pontosan ez volt.

És most elmesélem az én történetemet.

tavaly nyár után elkezdtem hízni.És csak híztam és híztam akármit sportoltam,akármit ettem,híztam.És minél jobban híztam annál többet ettem bánatomban.

Elvesztettem az önbizalmamat,mindenki gúnyolódott velem,főleg szüleim,mindig mindenért én voltam a hibás,depressziós lettem,de nagyon...aztán kisírtam magamat,és hónapok múlva rájöttem,ez így nem mehet tovább.Igenis meg tudom mutatni,ki vagyok valójában.És akkor elkezdtem kevesebbet enni.Akaraterővel:iszonyú nehéz volt.De csak az első héten,1 hét után már nem is kívántam annyira a kaját meg a csokit sem.Minden nap futottam 45 percet.És nem érdekelt,ki mit mond,én mentem tovább.Iszonyúan önfejű voltam akkor.És egyszer csak elkezdtek leolvadni rólam a kilók.Mostanra pedig egy olyan életet élek,amiért nagyon megszenvedtem,de tudom,érdemes volt.Mindezt azért tudtam véghez vinni,mert célom volt vele.(Az,hogy megmutassam szüleimnek,hogy nem avgyok egy lusta semmirekellő)Keress hát te is valami célt,és ha anni akarsz,egyél,de mértékkel,csökentsd az adagokat,és néha néha belefér egy kis csoki is,lényeg ,hogy sok folyadék,sport és kiegyensúlyozott táplálkozás.Kérj segítséget egy dietetikustól,vagy ha kell pszihológustól.

Sok szerencsét hozzá,gondolj a kitűzött célodra!

Dóri,14

2011. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen nem lehet fogyókúrával segíteni.

Nyilvánvalóan lelki okai vannak, hogy az evésben keresed a boldogságot, meg annak is, hogy 5kg hízást (amit 1-2hónap alatt maradandóan le lehet adni) ilyen tragikusnak és az életedet elrontó dolognak élsz meg.

Szóval a lelki dolgot kell kezelni elsősorban, már az is jó lenne, ha valakivel tudnál erről normálisan beszélni, a legjobb lenne egy pszichológus vagy iskolai segítő, valami.

2011. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt legegyszerűbben egy pszicológus segítségével lehet megoldani. Menj el egyhez, mondd el a problémáidat, segíteni fog. Lehet, hogy gyógyszert is tud írni a problémádra.
2011. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter,minél előbb,ha jót akarsz magadnak,és tisztességes,normális felnőttkort akarsz.
2011. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipöben jártam de én is táncoltam most 16 évesen vok 50 kg és formás ne aggódj neked is menni fog
2011. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!