Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcsök kcal értékét a...

A gyümölcsök kcal értékét a táblázatokban a héjjával, magjával. Stb adják meg, vagy annélkül?

Figyelt kérdés
Ha valaki linket is tudna, megköszönném...
2011. jún. 22. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Na ezt nevezem én már betegesnek...

Mennyi egy mag? 1 gramm? És ha tegyük fel 5kcal eltérést jelentene, akkor mi van?

*Sóhaj...

2011. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem kedves a fájával együtt mérik a kcal értékét!!!!!:)
2011. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 bix ***** válasza:
100%

kcal.hu

a héjában nem nagyon van cukor, az a húsban raktározódik.

2011. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan és pontosabban a dinnyére gondoltam..ott már jelentős lehet a különbség...
2011. jún. 22. 13:50
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves első és második:Csak nem értem, miért kell valakit mindjárt leszólni, ha valamit kérdez, annélkül, hogy tudnád, mit miért kérdez...Nem kondolom, hogy 5kcal olyan sokat jelentene, de nem ez volt a kérdés. Ha nem tudod pontosan, légyszi ne okoskodj. Én is tudom, hogy nem a fájával együtt kell érteni.De a kérdésnek tudományos alapja lenne...
2011. jún. 22. 13:53
 6/16 A kérdező kommentje:
bix, neked köszönöm, igen, tudom, hogy a húsban van a cukor, és így a kcal nagyrésze is. Ezért nem mindegy pl. a dinnyénél, hogy héjjal vagy héj nélküli az a 100g.
2011. jún. 22. 13:56
 7/16 anonim ***** válasza:
:O én mindenevő vagyok nem szoktam ilyenen b*zizni, de te kajak megeszed a dinnye héját? Jézusom XD
2011. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Komolyan ennyire érthetetetlen volt a kérdés? Nem, nem eszem a héjját, de nem ez a kérdés: Amikor lemérték a tudósok a 100g dinnyét, hogy annak kiszámítsák a kcal értékét, azt héjjával vagy annélkül tették???
2011. jún. 22. 14:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A dinnye héj nélkül (meg aminek nem eszed meg a héját) a többi meg héjjal együtt... wazze nem kell ennyire kiakadni, de szerintem egyértelmű, hogyan kell érteni
2011. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves Bube. Azt már egy kor betöltése után ki lehetne következtetni (még ha nem is tudja konkrétan az ember) hogy azoknál a gyümölcsöknél, amit az EMBER meghámozva fogyaszt (dinnye, banán, narancs stb) azoknál a kcal-ba mi a rántott gyíkért számolnák bele a gyümölcs héját? Persze, ha az állatokra is gondoltak, akkor egész más a helyzet.
2011. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!