Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 perc mozgás elég naponta?

20 perc mozgás elég naponta?

Figyelt kérdés
Intervallumos biciklizésre gondolok. Elég hihetetlen, hogy 20 perc elég naponta :O
2011. jún. 28. 17:48
 1/7 bix ***** válasza:

ha többet bírsz csináld többet. az intenzitáson múlik, nekem egy órás intervallumos bicó után az órám 8-900 kcal körül áll meg, és ez elég hiteles érték, nagyságrendileg biztosan, amikor a bevitt és alap+elégetett kcal "fogyasztásom" egyenlő körül ingadozik akkor szépen tartom a súlyom. mondjuk ez egy kegyetlen pörgetett 130 as pulzus alá soha nem esős, több év gyakorlat és edzés után letolt este volt, 1 óra körüli idővel.


hogy a 20 perc elég e neked ez kérdése a napi ch bevitelednek, az edzés intenzitásának, az intervallumok osztásának (mennyi sprint mennyi pihi) genetika, pulzus, stbstbstb. én 20 perc kardióért fel se szállnék a keróra egyébként...

2011. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

5 perc bemelegítés, 30 mp gyors, 1 perc lassú.

A gyors tekerés 8-ból a 6-os fokozaton, a pihenős rész 4-es fokozaton.


Napi kb 70-80 g ch-t eszek.


A pulzusom olyan magas közbe, hogy mindig fáj, lüktet a fejem.. :S

2011. jún. 28. 17:59
 3/7 A kérdező kommentje:

Bírok 1 órát is, mert az 1 dolog, hogy a 20. percre hulla vagyok, de van akaraterőm és még utána is tudnám csinálni...


Csak nekem nagyon sok az az 1 óra, elunom az életemet addig, és másnap már kedvem sincs mozogni

2011. jún. 28. 18:00
 4/7 bix ***** válasza:
nem hiszem hogy jobban unnád mint én. de ha fogyni akarok akkor nem érdekel az eszköz... én pl fellövök egy filmet tv-re és ennyi. egy idő után hozzá lehet szokni. vagy fussál, ússzál, akármi.
2011. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csinálnék mást is, de a legközelebbi uszoda 1 óra bkv-val....


És sajnos még nem futhatok

2011. jún. 28. 18:57
 6/7 bix ***** válasza:

az a baj hogy nagyságrendileg 9000 kcal hiányt kell előidézni egy kiló zsír lebontásához... egy 20 perces intervallumos bicikli az kb 8-10 kcal/testsúlykiló/óra. ez lehet alatta is ha sok az alibi, és 12 körül is ha igazán széthajtod magad, van megfelelő mennyiségű izom ami égesse a kalóriát. most ha 9 el számolsz egy 100 kilós emberre akkor az nagyságrendileg 900 kcal körül áll meg egy óra alatt. az nem lenne rossz, de 20 perc, az ezzek csak a harmada, ami 300 kcal. nah így viszont 9000-et összehozni elég lassú folyamat...


ez a számolás nem példa értékű és megdönthetetlen. sok változó függvénye, csak a nagyságrendeket, és a valós probléma nagyságát hivatott megmutatni.

2011. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenn e 2 ora 20 pperc. De te tudod.
2011. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!