Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki el tudja ezt magyarazni...

Valaki el tudja ezt magyarazni? (fogyassal kapcsolatos kerdes)

Figyelt kérdés
Miert van az, hogy azt mondjak, hogy a kaloriabevitelen mulik az, hogy ki hany kg, ekozben van olyan, aki rengeteget eszik, megsem tud hizni vagy nagyon nehezen (es nem tornazik, nem sportol), mig mas ha mar par hetre elter egy kicsit a szigoru eletmodjatol felszed 5-10 kg-t es mindig vigyaznia kell, hogy mit eszik? Akkor ezek szerint nem feltetlenul a kaloriabevitelen mulik. Magyarul a kerdesem az, hogy milyen mas faktorok szamitanak, miert van hatalmas kulonbseg az emberek kozott?
2011. júl. 7. 14:24
 1/10 bix ***** válasza:
90%

genetika, hormonszint, emésztés, felszívódás hatékonysága, inzulinszint, életkor, stb.


egy bizonyos szintig ez befolyásolhat. de összességében ez nem olyan sok. egy "szerencsés" lány is elkezd hízni ha a gép előtt zabálja a csokit egész nap...

2011. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, hogy ez mennyit befolyasol, de en mashogy latom a peldak alapjan. Pl. sogornom mar 30-as es McDonald'sba jar rendszeresen, imadja az edesseget, megsem hizik semmit. Szerintem ugy van vele, hogy neki barmit lehet enni es szivesen magara szedne par kg-t, de nem megy neki. Sportolni nem jar.
2011. júl. 7. 14:32
 3/10 bix ***** válasza:
és mit dolgozik?
2011. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én világéletemben vézna voltam. Bármennyit ettem, nem híztam. Pár éve viszont nagyon meg kell néznem, mit és mennyit eszem. Most vagyok 34, így az én tapasztalatom szerint számít a kor. Persze nem mindenkinél.

Az anyagcserétől is függ. A hormonoktól is - de aki hormonális okból hízik el vagy fogy le, az szerintem már egy másik kérdés, betegségnek hívják. Tehát tekintsük normálisnak a hormonokat. Ha egészséges vagy, szerintem nagyban számít a kalóriabevitel. Nem lehet pontosan meghatározni, hogy minden 165 cm magas, 25 éves nőnek 2000 kcalra van szüksége, alatta fogy, felette hízik. Általánosságban meg lehet határozni egy értéket. Viszont az mindenkire igaz, hogy kalóriadeficittel fogyni fog, ha többet eszik, mint amire szüksége van, akkor hízni.

Aki bármennyit eszik, mégsem hízik, az mázlista, hogy nem tud annyit megenni, amennyire szüksége lenne, ill. nem tudja túllépni. Neki annyira van szüksége valami miatt (anyagcsere), neked meg kevesebbre.

Amúgy nemcsak a sport tartozik az aktivitásba. Egy egész nap ülő, és nem sportoló embernek kevesebb kalória kell, mint egy egész nap rohangáló, gyalog járó embernek, aki szintén nem sportol. A mozgásba minden számít, az is, hogy kocsival vagy tömegközlekedéssel jársz-e dolgozni, hogy kapálsz-e a kertben, van-e tesiórád a suliban, mennyit porszívózol a héten. Nem csak a futás meg az aerobic számít. (Persze nem váltják ki a sportot, nem "mindegy", hogy futás vagy takarítás, csak az üléssel összehasonlítva számít.)

2011. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg azt is mondják, ebből nem tudom, mi igaz, hogy nagy különbség van a sovány és a lefogyott kövér ember között. Vagyis: visszahízni sokkal könnyebb, mint meghízni.
2011. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolso: en is ezt hallottam. Marmint, hogy aki egyszer kover volt, az sokkal konnyebben visszahizik.


Masodik: ulomunkat vegez es tomegkozlekedessel jar a varosban. De nem o az egyetlen, aki ilyen. Volt osztalytarsaim kozott is akadt jo par, aki ilyen tipus volt. Ezek szerint megis van "alkati" tenyezo (anyagcsere gyorsasaga, hormonok stb miatt).

2011. júl. 7. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként pont nemrég láttam angliában egy műsort amiben erről volt szó. volt két 20-as éveik végén járó barátnő, az egyik túlsúlyos volt a másik pedig vékony.egy helyen dolgoztak egyik sem sportolt. a kövér csaj nem értette hogy hogy lehet hogy a barátnője sokszor eszik és édességeket is és mégsem hízik, ő meg alig eszik és mégis kövér. asszem egy hétig figyelték őket, mindent le kellett írniuk amit eszenek lemérve. és asszem kaptak valami pedometer-t ami a megtett lépéseket számolja vagy valami ilyesmi,már nem emlékszem. na a lényeg hogy bár a kövér csaj tényleg egy napcsak kétszer evett a másik csaj meg evett édességet is, de naponta többször kis adagokat. de összevetve a kövér csaj sokkal több kalóriát vitt mégis be és sokkal kevesebbet is mozgott. tehát néha a látszat csal. pl barátom is mondja hogy én mindig eszek. (napi 5x tuti) de összeszámoltam napi kalóriaadagomat jópár napig a kíváncsiság kedvéért és 1300-1700 kalória jött ki.( a kalóriamennyiség ami súlytartásomhoz elég az 1780 kalória )tehát ezért nem hízok pedig sokszor eszek. emelett pedig azért hetente edzek 3 alkalommal.és ahova csak lehet gyalog megyek.
2011. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 fajta testalkat van:

Ektomof- akármennyit esznek nem hiznak (sajnos én is)

Endomorf- lényegében ez a átlagos, testépitőknek ez a legjobb.

Mezomorf- hizékony.

2011. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Es ezen nem lehet valtoztatni sehogy?
2011. júl. 7. 16:15
 10/10 bix ***** válasza:

az a baj hogy ebben azért se tudok hinni mert még nem olvastam egy indokokkal megerősített értekezést se róla hogy biológiailag miben különböznének, és a saját példám is ellentmond.


zabáltam tizenévesen, nem híztam. odafigyeltem a kajámra az edzésre, számoltam a kalóriákat, stb, és tádám. most akkor mi?

2011. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!