Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik a jojó-effektus...

Létezik a jojó-effektus egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nyár elején 67 kg voltam, majd kb. 5hét alatt lefogytam 10 kilót percnyi éhezés nélkül. A fogyókúra alatt nem lettem rosszul egyszer sem, semmi bajom nem volt (az izomlázat leszámítva persze). Napi 800 kcalt ettem, ez magvakból, csirkemellből, zöldségekbòl, gyümölcsökből állt, emellett napi 1 órát tornáztam Rubin Rékára és kb 1 órát bicikliztem (a napi biciklizés ma is megvan).


170 cm vagyok, 57 kiló, mostmár normálisan eszem, kevés kenyér, semmi tészta, de azért megeszek napi 1kocka csokit :P


Ha létezne a jojó-effektus, visszahíztam volna, nem? :)


2011. júl. 21. 10:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

bingó...

paradicsom 23 kcal (10 dkg, nem hiszem, hogy ennél több volt)

mozarella 215 kcal (talán megvolt a 10 dkg)

---

"kis" joghurt almával, én egy egész joghurttal számolok

legyen 90 kcal

alma 32 kcal, legyen 20 deka, és akkor 64 kcal

---

húsleves 118 kcal egy adag

rakott karfiol kb. 438 kcal egy adag

(rakott karfiolt nem találtam, csak kelkáposztát, de kb. ugyanannyival lehet számolni, mert a nyers kelkáposzta 35 kcal 10 dkg, a nyers karfiol meg 30 kcal, szóval még kevesebb is)

---

ez eddig 948 kcal

a müzli meg az 1 kocka csoki nincs 1050 kcal


Ez masszív koplalás, mert a súlytartáshoz normális esetben (koplalás nélkül) 2000 kcal kell - ezt legalább jól tudod.

De hasznos lenne, ha számolni is tudnál:

[link]


Ezzel tényleg nem hízol vissza, de gondolkozz el azon, amit a magadnak való hazudásról írtál.

2011. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
azért kíváncsi lennék egy 800 kcal-ás napjára is, ha a 2000 kcalnak számol 1000 kcal-t
2011. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
hát ja... én is
2011. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

„normálisan étkezem, ami 2000 kcal-át jelent naponta”

„3paradicsom mozzarellával reggelire, aztán 1kis joghurt almával majd 1tàlnyi húsleves ès rakott karfiol, vacsira meg müzli”

Egyrészt nem hiszem, hogy együltő helyedben megeszel 1 tálnyi húslevest. Inkább egy tányérnyi. És ahogy írják, ez nem 2000 kcal, de még 1200 se nagyon. Egyél rendesen inkább, és ne a soványság és fogyás jegyében koplalj.

2011. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
még most is jóval kevesebbet eszel. mindennek meg van a böjtje. ha egyszer netán elkezdessz kicsit többet enni (és el fogsz) akkor térjünk vissza erre.
2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

5 hét alatt kicsit soknak találom a 10 kg-t, de ettől függetlenül gratulálok és kívánom, hogy megtudd tartani.

Azt viszont nem értem, miért kell szegény lányt így letámadni? Egyetértek, hogy nem a legegészségesebb módszer volt valószínűleg a fogyókúrája, de hát könyörgöm ez az ő dolga. Felesleges mindenkinek kárörvendve azon csámcsognia, hogy kb mikor hízza vissza..

2011. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Persze hogy létezik. Ha ugyanúgy ennél, mint a fogyókúrád előtt, akkor elég hamar visszahíznál. Viszont, ha most kevesebbet eszel, vagy legalábbis egészségesebben, akkor biztos nem fogod az összeset visszahízni, max pár kilót, de koplalni nem is tudsz egész életedben. Ha sportolsz is, akkor emellett sem fogsz visszahízni semennyit.
2011. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Sovány hús, zöldségek, ez igenis egészséges diéta. Akkor van komolyabb esélye a visszahízásnak, ha nem volt elég fehérje, és lebomlott az izom, de így annyira nem.
2011. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Múlt nyáron május-júniusban volt hogy 400-500 kcalt ettem... aztán FOKOZATOSAN emeltem. 2 hetente kb 100-150 kcalt, vagy max 200-at. Télen 1600-1700 kcalt ettem és NEM HÍZTAM SEMMIT!!!
2011. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért hónapokon át ezer kalória alatt evéshez jó nagy akaraterő kell.. és egy adag hülyeség is. De azért mégis jó neked! :))
2011. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!