Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit érdemes inkább számolni,...

Mit érdemes inkább számolni, a kalóriát vagy a fehérjét és szénhidrátot?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a kalóriát, mert lényegében az az "összesített" mennyiség, amit eléget a szervezet. De volt, ahol viccesen megjegyezték, hogy hiába eszik valaki naponta 2 bigmacet, nem fog fogyni.. szóval akkor most hogy van ez?
2011. júl. 24. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Kalóriát vastagon le lehet szarni. Fehérjét és Ch-t kell számolni, és telítetlen zsírokat fogyasztani, pl: Lenmagolaj.


Googleba:


Szálkásító étrend.

2011. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a kalóriadeficited mínuszba van akkor fogy még ha 15dkg zsírszalonnát is eszel,de nem mindegy hogy miből fogsz fogyni ezért először kalóriát számolj és utána jöhet a fehérje és ch meg persze a jó zsírok:)
2011. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most a body.builderen próbálok összehozni étrendet, de nem igazán tudom, miből mennyi kéne, a szálkásítás mint olyan meg nem hinném, hogy nekem való, mert izmom meg nincs valami sok..
2011. júl. 24. 20:58
 4/15 A kérdező kommentje:

ma 20:58

Szóval akkor végül is minden számít?

2011. júl. 24. 21:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen,de elsősorban a kcal mert megvan hogy a szervezeted mennyit éget el csak ugye nem mindegy hogy zsírból vagy izomból ezért kel la ch-t és a proteint(mien jól hangzik így:D) is számolni
2011. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kalóriát célszerü számolni, és ha a nap végén a megengedett kalóriák MELLETT nem vagy éhes, akkor az összetétellel sem lehet túl nagy baj.


Mert az igaz, hogy ha megeszel több tábla csokit, akkor is eléred az a kaloriamennyiséget, de ennek ellenére éhes maradsz. Ha viszont föként zöldségféléket eszel némi hússal, akkor ugyanannyi kalória bevitele mellett nem leszel éhes.

2011. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 21:07

Ok, ha így nézzük, akkor milyen arányban kell lennie ch-nak és fehérjének? Testépítésnél ez 50%-30% a ch javára, ha fogyni szeretnénk, akkor ez fordítva van?


Utolsónak: az nem lenne gond, ha 2 táblacsokit ennék naponta, mert nem tudok és nem is szeretek sokat enni (paradoxon lehet elsőre, de a nassolós időszak miatt híztam meg)

DE: ha jól tudom, az egyszerű szénhidrátok gyorsan felszívódnak, és zsírként tárolódnak.


Ajjj, annyira sokváltozós és zavaros ez a dolog :(

2011. júl. 24. 21:26
 8/15 anonim ***** válasza:

21:07-es vagyok:)

Nem változik meg ez az arány mert a ch és a protein ugyanannyi kalória 1g=4kcal mondjuk egy mondjuk 45:35 és a maradék 20 a zsír:)

2011. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor az eddigi étrendemet is újra kell gondolnom:


1. 20 gr protein lötty 50 gr zqabpehellyel

2-3. 100 gramm csirke 50 gramm rizs 50 gramm brokkoli

4. 100 gramm csirke 50 gramm brokkoli

5. Újabb protein turmix, csak zabpehely nélkül

2011. júl. 24. 22:17
 10/15 anonim ***** válasza:
a legeredmenyesebb figyelni a kaloriara is es a szenhidratokra is.ketto kombinacioja + sport es leolvadnak a kilok.
2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!