Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnám magam fegyelmezni...

Tudnám magam fegyelmezni ezzel is? (többi lent)

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy holnaptól diéta/fogyókúra-féleségbe kezdenék!Mivel nem nagyon tudok parancsolni a gyomromnak arra gondoltam hogy őszinte leszek magammal és ebben a segítségetekre lenne szükségem!Minden nap leírnám mit ettem mit sportoltam(bár ez nem túl valószínű h fogok,tudom h gáz vagyok emiatt is)meg összeszámolnám mennyi kalória meg stb! ez amolyan napló féle lenne,ahová mindent CSAK ŐSZINTÉN íRNÁK LE!!!!!!!!! segítenétek ebben? ha van jelentkező és lát esélyt arra hogy ezzel korlátozzam magam,mivel megígértem és tartozom a becsület szavammal,az evésben,akkor szóljatok(jelentkezők mmint)Ösztönöznétek ebben?
2011. júl. 24. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, eldöntötted, hogy holnaptól diéta és sport.


Étrended van már? A hozzávalók ott vannak a hűtődben a hétre? Edzésterved van?


Vagy csak bele a vakvilágba?


Na EZÉRT fullad kudarcba minden 2. ember "holnaptól lefogyok" c. programja.

2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
basszus
2011. júl. 24. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:

A napló jó ötlet, de csak akkor, ha az első perctől kezdve mindent beleírsz. Szerintem vezess blogot róla valamelyik szolgáltatónál.

Én feliratkozok rá, ha beteszed ide a linket, megígérem :)

2011. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek meg annyit, hogy nem mindenki ott kezdi hogy testzsírszázalék és csirke rizzsel napi ötször, hanem ott, hogy hogyan ne egye meg a reggeli snickerst, és ebben tényleg segít a napló.
2011. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[TL,DR alert]


Én már régóta vezetek étkezései naplót - pont holnap lesz a 200. napja, kihagyás nélkül - és nagyon pozitívak a tapasztalataim, ha gondolod, pár tanácsot és praktikát megosztok veled, mert úgy érzem ennyi idő után már nevezhetem magam gyakorlott kajanaplózónak. :)


- FONTOS a konyhai mérleg lehetőleg azonnali beszerzése, és használatba vétele. Eleinte macerásnak fog tűnni, és a tököd ki lesz vele, de mindent le kell mérni, és fel kell írni. Nyugi, egy idő után rutinná válik. ;)

Elsősorban a kalóriák, másodsorban a bevitt tápanyag kiszámolása, nyomon követése feltétlenül szükséges lesz a sikeres diétához, és nagyon hamar rá fogsz jönni, hogy nincs az a kalóriatáblázat, amelyik ismerné a "tenyérnyi" "egy kis tányérnyi" és "pár szem" fogalmakat. Ráadásul a szemmérték becsap minket, és csalunk. Mindannyian. Nem a mi hibánk, így működik az agyunk, szépít. A konyhai mérleg nem csal.


- A naplót mindig tartsd magadnál, és lehetőleg közvetlenül az evés/ivás után (ha ráérős, akár közben) írd fel mit ettél és mit ittál. Ha véletlenül otthon felejtődik, akkor egy cetlire firkáld fel, és majd otthon írd hozzá, de legyen felírva, amíg friss az emlék. Ez két okból is fontos: egyrészt az emlékezetünk korántsem olyan megbízható, amilyennek hisszük, másrészt így a rendszeresség és a következetesség (ők egy diéta fontos alappillérei) jobban beépül a napi rutinunkba.

Ezzel kapcsolatban sajnálatos tapasztalat, hogy az ember ismerősei hajlamosak tolakodóan kíváncsiak lenni az írogatás láttán, sőt, némelyek pofákat vágni, szemöldökráncolni vagy kéretlen megjegyzéseket tenni a szerintük túl kényszeres-mániás viselkedésünkre. Le kell tojni őket, az alakod és az egészséged fontosabb mint a megjegyzéseik. Majd idővel megszokják, hogy ez a személyes bogarad.


- Kalóriatáblázatok, tápértéktáblázatok átböngészése, nyomon követése a bolti termékek cimkéinek áttanulmányozása - fontos! Az első pár napban elég megfigyelned a jelenlegi étkezési szokásaid, és a naplózás már önmagában segíthet az önkontrollban, de számolgatni kelleni fog. Pont. Az általad rendszeresen fogyasztott ételek adatait érdemes külön kigyűjteni, illetve amennyiben olyan lusta és/vagy balfék számolgató vagy, mint én, akkor egy zsebszámológép lakjon a kajanapló szomszédságában.


- Minden, ami nem víz, totál üres tea vagy kávé, tartalmaz kalóriát, ezért felirandó (én mondjuk az üres teát-kávét is felírom). Hajlamosak vagyunk a bevitt tápanyag/kalória és a _szilárd_ étel közé egyenlőségjelet tenni, bizony naplóvezetéskor is. Egy pohárka 100%os narancslé, a tejszín a kávéba, egy üveg sör - ők tipikusan veszélyes "upsz, tényleg, ez kimaradt" kategóriások, pedig az összmérlegbe igencsak beleszámítanak. Ne felejtsd el őket.


- Ha mindenbe belecsipegető típus vagy, különösen legyél résen. Két karika natúr kígyóuborka mondjuk nem oszt, nem szoroz, de ha összegyűlik pár kanál és pár harapás "ez meg az", csúnyán megdobhatja a végeredményt, és ha nem írjuk fel, akkor csak nézhetünk az állítólag pontosan kiszámolt kalóriabevitelünkre, mint borjú az újkapura, amikor nem jön a várt eredmény (ilyenkor szokták a genetikát hibáztatni vagy valami emésztésügyi csodamutánsnak érezni magukat az emberek, holott 99,9%ban ilyen "elfelejtett" kalóriácskák állnak a háttérben).


- Lesznek napjaid, amikor belefásulsz a diétába, és épp nem fog érdekelni, mennyit eszel. Amikor csakazértis megengedsz magadnak némi túlzabálást, csalónapot tartasz, stb. Amikor a Különleges Alkalom Van című kifogás-frázist gyakoroljuk (értendő ezalatt minden esemény, amikor a diétázó úgy érzi, hogy összedőlne a világ érzékeny kozmikus rendje, ha nem tolna be magába a kelleténél több bejglit/szalonnát/nagyi meggyesrétesét/csokinyuszit/stb). Amikor épp tényleg nem engedheted meg magadnak, hogy megválogatod, mit eszel. Amikor esélyed sincs lemérni a pontos adagokat és csak becsülgetni tudsz. Amikor nem tudsz vagy épp nem akarsz ellenállni a kísértésnek (gyűlölöm a "bűnözés" kifejezést a diétában, de ám legyen).

Szóval ilyen napokon az ember hajlamossá válik legyinteni a kajanaplóra, "ma már úgyis mindegy", esetleg "úgyse tudom pontosan kiszámolni" alapon, vagy voltaképp mert énvédelmi mechanizmusból kifolyólag nem óhajt szembesülni az eltúlzott kalóriafogyasztással. Te NE ess ebbe a hibába! Írd le. Mindet. A következetesség fontos, ha 4000 kalóriát felfaltál, akkor az legyen leírva, feketén-fehéren (és ha a túlevés tényleg alkalmi, és nem válik rendszeressé, akkor mellesleg SOHA ne érezz bűntudatot a dolog miatt, a bűntudat észrevételeim szerint sokkal többet árt a diétázóknak, mint az alkalmi túlfogyasztás ténye).


- Számold ki a neked szükséges energiamennyiséget, van erre egy csomó kalkulátor. Ügyelj rá, hogy mindig meglegyen az alapanyagcserédnek megfelelő mennyiség, a koplalás ugyanis sokkal többet árt, mint használ; ha fogyni akarsz, akkor kalóriadeficitet kell elérned - szóval lényegében két érték (alapanyagcsere és súlytartáshoz szükséges mennyiség) között kell ingáznod, lényegében játszani a számokkal, a kívánt fogyási tempótól, a napi több vagy épp kevesebb mozgásmennyiségtől és az egyéni habitusaidtól függően. Türelem, kitartás, és még több türelem, és kitartás!


No, hirtelen ennyi, így is túl hosszú lett a rizsa. :) Lehet, hogy ijesztőnek tűnik ez a sok teendő így elsőre, de nyugalom, a kajanapló-vezetés avagy a bevitt kalóriák folyamatos ellenőrzése, szükség szerint növelése-csökkentése (lehetőleg a tápértékekek figyelembevételével) az EGYETLEN diétás módszer ami MINDENKINEK garantáltan beválik. Az összes többi fogyókúrás módszer sikeressége kétes, és erősen egyénfüggő (van, aki esküszik rá, hogy ő, meg a sógornője, meg az unokatesó barátnőjének szomszédja tényleg fogyott tőle, kalóriaszámlálgatás nélkül, stb - de marhára nem biztos, hogy te is fogsz!)

Szóval igen, a naplózás nagyon megéri, meg fog térülni a fáradság.

Sok sikert kívánok!

2011. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaigen, még mindig a 23:16-os válaszoló vagyok.


Kissé nyersen fogalmaztak az előző válaszadók, de természetesen jogos a felvetés, hogy mi is legyen az étrend és az edzésterv. Nem jön egyik napról a másikra a dolog, kb. nincs olyan diétázó, aki ne esne bele pár idióta buktatóba legalább az elején, vagy aki az első naptól kezdve cakkra gyönyörű életmódváltós stratégiát lenne képes összeállítani magának.


No, kedves kérdező, van interneted, ami egyrészt jó, mert mindent megtalálsz, ami szükséges az étrend/edzésterv összeállításához, és ami rossz, mert tízszer annyi tévhitet és hülyeséget zúdít rád a google, mint amennyi tényleg hasznos tanácsot.

Első körben MINDEN női portálos "fogyis" cikket kerülj, mint a pestist, ezek 99%-ban marhaságokat, hosszú távon jojózáshoz vezető villámdiétákat, csodaszereket és csodapraktikákat, légből kapott hülyeségeket írnak, és csak összezavarnak. MINDEN bogyó, szer, termék, ősi kínai népigyógyászat, ezoterikus maszlag, "brit kutatók kimutatták, hogy a csoki fogyaszt" jellegű cikk pofátlanul hazudik, vagy csak részigazságokat tartalmaz. MINDEN diéta és/vagy szer, ami GYORS fogyást ígér, vagy az anyagcseréd átalakítását X hét alatt, hazudik (hosszú távon). MINDEN módszer, amihez valami híresség neve nőtt hozzá, vagy amiből mellesleg valaki rohadtul meggazdagodik a kövér embereken, csak reklám és marketing, még ha van is aktuálisan valami igazságalapja.


Ajánlott azonban első körben a [link] és esetleg a [link] oldalak tüzetes áttanulmányozása. Igen, akkor is, ha történetesen nő vagy, és ha eszed ágában nincs testépíteni (nem testépítő nőknek is szólnak a cikkjeik, rájuk is kitérnek!). Ezek az oldalak ugyanis zömmel tényleg megbízható információkkal látnak el a zsírvesztés minden csínjáról-bínjáról, a helyes étrend és edzésterv összeállításáról és a szálkásításról (azaz a tényleges zsírvesztésről, izomvesztés NÉLKÜL, ami neked is a célod).


A kalkulátorokról már esett szó, ezt érdemes használni kiindulásnak: [link]


Innentől kezdve neked kell felfedezned a témát, és személyre szabnod az infóbörzéből leszűrt dolgokat. :)

2011. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó két hozzászólásban perfektül le lett írva minden:)

Én is vezetek naplót,már 4hónapja és tényleg nagyon hasznos!

2011. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!