Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 éve tornázok rendszeresen...

1 éve tornázok rendszeresen itthon, és szépen le is adtam sok felesleget magamról, de pár hónapja már nem fogyok, miért van ez?

Figyelt kérdés
Mindennap 1 órát tornázok itthon, ami úgy gondolom elég jó átlag, 168 cm vagyok és kb 67 kg, még szeretnék leadni vagy 5 kg-t... :-( De nem megy...:-(
2008. márc. 1. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egy nagyon egyszerű oka van barátom!!! Megpróbálom elmagyarázni úgy, hogy ne legyen túl tudományos.


Mivel az emberi test egy un. homeosztatikus organizmus, ami ennyit tesz, hogy megpróbálja magát mindíg azonos szinten tartani. Tehát ha te nem sportolsz semmit, és elkezdesz rendszeresen mozogni, akkor az anyagcserét begyorsítja /ez kell ugyebár a fogyáshoz, azért mert ilyenkor a tested nem raktároz semmit, energiaként használja a bevitt kalóriáka,t és ha kevés a bevitt akkor nyúl a zsírraktárakhoz energiárt, de csak egy bizonyos mértékig, ezért nem jó a koplalás fogyási célra/. Azonban mivel a tested érzékeli, hogy hoppá energiadeficit van, nalószínű nálad is ez van hisz csökkent a súlyod /ami nem egyenlő a zsírvesztéssel!!!/, akkor védekezik az energiamegvonás ellen úgy, hogy lelassítja az anyagcserét, sőt lehet hogy akár még lassabb is lesz, mint mielőtt tornázni kezdtél volna.

Én a helyedben három dolgot tennék. Ráállnék egy normális diétára, /lásd link/, és végeznék heti min. 4x 1 óra aerob edzést is, esetleg megspékelném egy kis thermogenikus zsírégetővel /reform/, de ennek csak akkor van haszna ha diétázol, anélkül nem fog menni./NEM KILENCVENNAPOS, NEM CITROMLEVES, NEM ATKINS, és NEM KÁPOSZTALVES DIÉTA !!! / A koplálás izomvesztéshez vezet, amit úgy fogsz érzékelni, mintha fogynál, holott csak a zsír alatti "hús"-t pusztítod, és ezért fogsz karcsúbbnak tűnni.


Olvasd el ezeket!!!


sok sikert !!


[link]


[link]

2008. márc. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit lazíts az életviteleden, mondjuk 3-4 hétre. Utána ha visszaállsz a mostani tornára, akkor újra mennek mand le a kilók. Ezért ajánlják a fogyózóknak, hogy néha "bűnözzenek" egy kicsit.
2008. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondta más is hogy hagyjam abba pár hétre, csak félek, hogy visszajönnek a kilók, amikkel annyit kinlódtam...:-(
2008. márc. 2. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy visszamennek a kilók.Ha kétpofára zabálsz minden nap, akkor biztos:D csak okosan.Mértékkel:)

Ha odafigyelsz az étrendedre nem lesz baj:)

2008. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!