Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bulímia halálos botegség?...

A bulímia halálos botegség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mindenképpen halállal végződik? Önerővel meg lehet belőle gyógyulni? Mennyire káros a szervezetre 3 év után?
2011. júl. 27. 11:42
 1/10 A kérdező kommentje:
betegség*
2011. júl. 27. 11:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pszihiáter segítségével sokkal nagyobb az esélye a kigyógyulásnak.


Minden a fejben dől el, de aki akár bulémiás, akár anorexiás, annak már nagyon komoly bajok vannak a fejében.


De ha te vagy bulémiás, és ezt ide kiírtad az azt jelenti, hogy mégsincs akkora baj a fejedben, talán megpróbálhatod egyedül is. De megfelelő pszihiátriai gyógyszerekkel együtt ez mindenképp hatékonyabb szerintem.

2011. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nagy százalékban a bulímia és az anorexia is halállal végződik.
2011. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 27. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs hajszálpontos statisztika, csak becslések.


"Crude mortality rates were 4.0% for anorexia nervosa, 3.9% for bulimia nervosa, and 5.2% for eating disorder not otherwise specified."

Ez pl. innen:

[link]


Az egészségügyi károsodás 3 év után már elég súlyosnak mondható, nyilván esete válogatja, a következményeknek utána tudsz olvasni, a Google a barátod (dióhéjban: elég vészesek).

Önerőből a legtöbb súlyos mentális rendellenességből nagyon nehéz kimászni. Akár te vagy az érintett, akár egy ismerősöd, szakorvosi segítség mindenképp kell, és jelentősen megkönnyíti a gyógyulási folyamatot a család, a barátok támogatása.

2011. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
10hónapig voltam durván az.hatása: sűrűn megy a hasam a semmitől+néha hányok,mert híztam...amúgy meg a pszichológussal kitörölheted a fenekedet.AKARATERŐ!!
2011. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 3 évig szenvedtem ebben, de magamtól sikerült kilábalnom belőle mostanra.És igen, sajnos végződhet halállal.
2011. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hogyan sikerult? :/
2011. júl. 30. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:

hát 3 év alatt eléggé tönkre tettem a szervezetem, a hajam hullott és csúnya volt, a fogaim is, a bőrömön is meglátszott a ásványi anyagok és víz hiánya, narancsbőrök kezdtek előjönni, amit a bulimia okozott. Mondjuk én nem e"zabáltam be" soha, de a kevés kajától is meg kellett szabaduljak. :( Az alakomon annyira nem is látszott meg,hogy hú de sokkal vékonyabb lennék az egésztől, utáltam hajam, nem mertem mosolyogni, állandóan fáradt voltam, nem volt erőm semmihez. Ezt megelégeltem és úgy döntöttem életmódot váltok. Elkezdtem sportolni rendszeresen és egészséges kajákat enni. Bár ezt kicsit túlzásba viszem, saláták, csirkemell, hal, pulyamell, gyümölcsök keverékét eszem csak, ezektől nincs bűntudatom, nem gondolok arra, hogy meg kell szabadulni tőle, hisz ezektől szép lesz a bőr, haj, köröm. Persze furán néznek rám munkahelyen közös ebédeknél, hogy miért csak ilyet eszem, hova akarok még fogyni. De hát nem a fogyás a cél, csak a bűntudat kiküszöbölése :) Néha még átvillan a gondolat pl hétvégén, mikor picit eszem másfélét, családi ebédkor, de arra gondolok, hogy úgyis lemozgom, nem lesz baj. Szóval el kell ezt határozni, hogy inkább sportolsz rendszeresen. Nekem nagyon bevált, napi futás és RR edzés.

Szép lett a bőröm, formás, feszes (nem vízhiányos löttyedt, mint korábban) szép a hajam, végre rendesen nő. (korábban semmit nem akart nőni a betegség alatt). Sokkal jobban érzem magam a bőrömben, fogaimat megcsináltattam (ami nem volt olcsó :( ), így vigyázok is rájuk most, ez is visszatartó :)

És jobban élvezem az életet, voltam nyaralni múltkor hétvégén és megengedtem magamnak egy lángost, hamburgert is a strandon, csak arra gondoltam, hogy most a barátaimmal szeretném jól érezni magam és majd jövőhéten többet edzek és minden rendben lesz.

Szóval döntsd el, megéri-e ez az egész, hogy tönkretedd magad. Én rájöttem, hogy baromira nem.

2011. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.. próbálkozni fogok :))
2011. aug. 1. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!